Strona 139 z 410 PierwszyPierwszy ... 3989129137138139140141149189239 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 381 do 1 390 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #1381
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Na ebayu ostatnio dużo grey importu, wysyłka ze Szwajcarii.

  2. #1382
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Posty
    205

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Jak oceniacie Canona R na tle Nikonów Z? Niedługo pojawi się też Panaś S1 i S1R, to będą cacuszka.

  3. #1383
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez WzW Zobacz posta
    Niedługo pojawi się też Panaś S1 i S1R, to będą cacuszka.
    No 4500$ za body rzeczywiście wzbudza podziw ...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #1384
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    No 4500$ za body rzeczywiście wzbudza podziw ...
    Powoli trzeba już zajmować kolejkę w zamówieniach

    A na serio to całkiem dobrze, że przybędzie kolejny system co jak myślę nie pozwoli innym producentom(w domyśle canon) wciskać ludziom ciemnoty w okrojonych puszkach za astronomiczne kwoty.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #1385
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    44

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    A na serio to całkiem dobrze, że przybędzie kolejny system...
    System? Dwie puszki i 4 (ile bo nie wiem?) szkła. Może przejściówka na EF chociaż :-)

  6. #1386
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez PrzemekM72 Zobacz posta
    System? Dwie puszki i 4 (ile bo nie wiem?) szkła. Może przejściówka na EF chociaż :-)
    No, ale mają być sigmy a jak wiadomo mają dostęp do technologii bagnetu.
    Miłego dnia
    moja www

  7. #1387
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Powoli trzeba już zajmować kolejkę w zamówieniach

    A na serio to całkiem dobrze, że przybędzie kolejny system co jak myślę nie pozwoli innym producentom(w domyśle canon) wciskać ludziom ciemnoty w okrojonych puszkach za astronomiczne kwoty.
    Wiesz przy tej cenie R to darmocha .
    A na poważnie to ja bym sobie nie robił nadziei, że powstanie jakaś realna konkurencja. Niestety panas ma dziwne podejście i lubią okupować nisze. Podejrzewam że znaleźli taką, iż zrobią superduper body pod filmy z FF. Na to się znajdą nabywcy ale niestety na rynku foto tym nie zamieszają.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #1388
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Powoli trzeba już zajmować kolejkę w zamówieniach

    A na serio to całkiem dobrze, że przybędzie kolejny system co jak myślę nie pozwoli innym producentom(w domyśle canon) wciskać ludziom ciemnoty w okrojonych puszkach za astronomiczne kwoty.
    "Za wąsko" na to patrzysz.

    Na przykład co by się stało z finansami Canona gdyby ustalił cenę R na poziomie 50% czyli gdyby "od dzisiaj" nikt nie kupił żadnej lustrzanki Canona ani żadnego obiektywu EF a wszyscy czekali na system R którego produkcja się dopiero rozkręca.

    A lustrzanki i obiektywy EF są w sklepach, magazynach, na liniach produkcyjnych, części do produkcji (od dawna) pozamawiane, ......

    Już samo wcześniejsze niż zaplanowane wstrzymanie produkcji to duży dodatkowy koszt.
    Rozdawanie zapasów "za darmo" to strata prestiżu marki a utylizacja to duże koszty

    Cena systemu R teraz jest (najprawdopodobniej) wynikiem analiz typy "jak najmniej stracić kasy i najmniej stracić rynku" a nie realną ceną produktów (koszt rozwoju + koszt produkcji + koszty serwisu, dystrybucji + zysk + strategia rozwojowa)
    Rządzi księgowy a nie dyrektor działu R&D


    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 14-12-2018 o 08:58
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  9. #1389
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    "Za wąsko" na to patrzysz.

    Na przykład co by się stało z finansami Canona gdyby ustalił cenę R na poziomie 50% czyli gdyby "od dzisiaj" nikt nie kupił żadnej lustrzanki Canona ani żadnego obiektywu EF a wszyscy czekali na system R którego produkcja się dopiero rozkręca.

    A lustrzanki i obiektywy EF są w sklepach, magazynach, na liniach produkcyjnych, części do produkcji (od dawna) pozamawiane, ......

    Już samo wcześniejsze niż zaplanowane wstrzymanie produkcji to duży dodatkowy koszt.
    Rozdawanie zapasów "za darmo" to strata prestiżu marki a utylizacja to duże koszty


    jp
    przy cenie 50% ludzie nadal kupowaliby lustrzanki część nadal potrzebowalaby by funkcji dostępnych w lustrzankach canona, a część by po prostu kupowała tak jak kupowała "fantastyczne" korpusy z 18mpix matrycą racjonalizując potem swoje zakupy w postach na forum i nadal to robią pisząc o światłomierzu, dobrym fotografie co to pudełkiem do zapałek ..., że w dobrym świetle nie jest tak źle (to tak jak telefone komorkowym ) i inne takie - wystarczy rzucić okiem np. na posty o zakupach 7D

    sony posiada tanie FF w swojej ofercie A7II wyceniony na 50% i A7 wyceniony na 30% i co i nico canon nadal produkuje lustrzanki (słabo wypadające w rankingu DXO) i ciemny lud je kupuje , obiektywy EF tutaj sprawa wygląda analogicznie jak ktoś potrzebuje tele to kupuje EF jak ktoś porzebuje UWA to kupuje EF - jakoś trudno mi uwierzyć w rekordową sprzedaż fantastycznyc obiektywów R - cena jest poza zasięgiem amatora i jest również poza zasięgiem mentalnym wielu innych potencjalnych klientów - nie kupią bo nie czują takiej potrzeby i nie widzą różnicy między obrazkiem z kita za 400zł a R za 10000zł - będą racjonalizowali zakup - kit nie jest taki zły a plastikowe 50/1.8 wystarczy każdemu, a obiektywy są świetne - jeszcze długo użykownicy sony i zapowiedzianego panasonika bedą klientami na fantastyczne EFy canona bo to świetne obiektywy są
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 14-12-2018 o 09:16

  10. #1390
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 237

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Rozdawanie zapasów "za darmo" to strata prestiżu marki a utylizacja to duże koszty
    jp
    To prawda. Ciężko się patrzy na producenta, który swoje aparaty przecenia o 50% czy 70%, a mimo to nie może pozbyć się zapasów i jeszcze dorzuca do tego cashback, paski i torebki. I co? I nic.

Strona 139 z 410 PierwszyPierwszy ... 3989129137138139140141149189239 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •