Strona 37 z 410 PierwszyPierwszy ... 2735363738394787137 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 361 do 370 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #361
    Początki nałogu Awatar KNC
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    321

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ja z kolei zupełnie nie rozumiem dlaczego bezlusterkowiec ma być z "założenia mniejszy" - co za bzdura. Żeby był niewygodny czy jak ? Ja jednego czego się boję to właśnie tego, że jak do Rki podepnę większego ogóra to będzie niezbyt ergonomicznie.... ale mam nadzieję że się mile rozczaruję.
    zgadzam się. Również nie rozumiem zmniesjzania bezlustra. To nie ma zadnych praktycznych zalet a same wady, zmiana bagnetu, niewydogny chwyt, malo miejsca na przyciski...
    Dla mnie idealnym byloby 6d2 z wywalonym lustrem, ew. z jakas mechaniczna wajchą podrzymującą lustro i eletroniczną migawką. Wszystko inne to bezsensowne utrudnianie sprawy.
    R5+Canon EF 800/5.6, Sigma 500/4 S, RP+L14/4.
    https://www.facebook.com/dziki.swiat.zdjecia

  2. #362
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Prawda jest taka że póki nie nastąpi jakiś przełom w konstrukcji szkieł to miniaturyzacja aparatów nie ma większego sensu.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #363
    Początki nałogu Awatar KNC
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    321

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    i tak nie ma. Już teraz w bezlustrach brakuje wielu przydatnych przyciskow i pokretel bo nie dla nich miejsca. Ręka ludzka ma stałąwartość, nie zmniejszy się wraz z rozwojem technologicznym :P
    R5+Canon EF 800/5.6, Sigma 500/4 S, RP+L14/4.
    https://www.facebook.com/dziki.swiat.zdjecia

  4. #364
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 414

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez KNC Zobacz posta
    i tak nie ma. Już teraz w bezlustrach brakuje wielu przydatnych przyciskow i pokretel bo nie dla nich miejsca. Ręka ludzka ma stałąwartość, nie zmniejszy się wraz z rozwojem technologicznym :P
    Dostęp do podstawowych ustawień na maleńkim M50 oceniam jako lepszy niż w klasycznej (starej ) lustrzance z przyciskami. Jest to okupione tym, ze zanim aparat się uśpi a chowam go do torby to wciskam przypadkowe przyciski i potem wyjmuję przypadkowo skonfigurowany sprzęt. No ale wystarczy chwilę wyczekać .
    W systemie M Canon konsekwentnie oferuje małe zgrabne obiektywy - jasne i ciemne. To pasuje do malutkiego korpusu.
    Nowy R jest po prostu wielki i z ergonomią pewnie nie będzie problemów. Wydaje mi się, że ta wielkość podyktowana jest koniecznością podpinania obiektywów EF, które z adapterem też są wielkie.

    --- Kolejny post ---

    Fajny wywiad z twórcami R. Trochę ciekawych informacji o działaniu AF:
    https://www.imaging-resource.com/new...anon-engineers

    Autofocus w M50 całkowicie ignoruje linie poziome i nie jest w stanie ustawić na nich ostrości. Dopiero po obróceniu o ok. 45 stopni działa. W R chyba będzie podobnie.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  5. #365
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 603

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez 5pirit Zobacz posta
    .. tylko nie czaję jednego, na cholerę robić bezlusterkowca, który z założenia ma być mniejszy, bardziej poręczny ..
    Skąd to założenie? Ludzie którzy chcą małe body tak piszą, ale to nieprawda. Bezlustekowiec to aparat, który nie ma mieć lustra. Elementu mechanicznego. W konsekwencji MOŻE ale NIE MUSI być mniejszy. Ten założenie - mały rozmiar to sobie ludzie dopowiadają, błędnie. Możliwość to nie jest konieczność robienia miniaturowego sprzętu.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 19-09-2018 o 00:13

  6. #366
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta

    Fajny wywiad z twórcami R. Trochę ciekawych informacji o działaniu AF:
    https://www.imaging-resource.com/new...anon-engineers

    Autofocus w M50 całkowicie ignoruje linie poziome i nie jest w stanie ustawić na nich ostrości. Dopiero po obróceniu o ok. 45 stopni działa. W R chyba będzie podobnie.
    Z tego wywiadu wynika że tych punktów jest na tyle dużo i są tak gęste że nie powinno być żadnego problemu z liniami poziomymi więc może wiedzą co mówią i nie ma się co martwić na zapas ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #367
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jacek_z Zobacz posta
    skąd to założenie? Ludzie którzy chcą małe body tak piszą, ale to nieprawda. Bezlustekowiec to aparat, który nie ma mieć lustra. Elementu mechanicznego. W konsekwencji może ale nie musi być mniejszy. Ten założenie - mały rozmiar to sobie ludzie dopowiadają, błędnie. Możliwość to nie jest konieczność robienia miniaturowego sprzętu.


    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 19-09-2018 o 05:04
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  8. #368
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    W konsekwencji MOŻE ale NIE MUSI być mniejszy. Ten założenie - mały rozmiar to sobie ludzie dopowiadają, błędnie.
    intensywne pranie mozgu przez Olympusa a potem Sony (o ironio!) wbijalo przez lata do glowy Kowalskiego, ze "luszczanki sa be, bo sa wielkie"... Olympus przynajmniej zrobil jak mowil, bo faktycznie konsekwentnie klepie male korpusy i przede wszystkim male obiektywy do nich. ale Sony, a zwlaszcza jego ewangelisci (pardon, ambasadorzy i sympatycy ) to jest mistrzostwo hipokryzji, kiedy pierdziela farmazony o mniejszych korpusach i potem bezrefleksyjnie (czesto w tym samym paragrafie) rzucaja linkami do testow pokazujacych jak to szkielka Zeiss badz G sa niegorsze od canonowskich elek...
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 19-09-2018 o 08:17
    www albo tez flickr

  9. #369
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    zaczynają coś pisać (i pokazywać) o DR nowej starej matrycy
    https://fstoppers.com/gear/canon-eos...cameras-290147
    jeśli chodzi o mnie to z DR 6D sobie radzę na tyle bezproblemowo że nie mam żadnego parcia na zmianę systemu ale braki w technologii nadal są widoczne - dodatkowo uważam że jeśli firma nie jest konkurencyjna na jednym polu to powinna być konkurencyjna na innym a z tym też jest słabo (np. crop na 4K a firma pisze peany jak to będzie teraz wspaniale z filmowaniem) - chyba tylko ten mitologiczny kolor zostaje opiewany już przez Homera

  10. #370
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    To nie jest do końca tak jasne jak się wydaje. W szczególności, że ta 30mpix matryca ma filtr dolnoprzepustowy a ta 24mpix go nie posiada...
    Filtra nie posiada A7R3 w przeciwieństwie do matrycy 24 mpx z A7mk3.
    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

Strona 37 z 410 PierwszyPierwszy ... 2735363738394787137 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •