Strona 187 z 410 PierwszyPierwszy ... 87137177185186187188189197237287 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 861 do 1 870 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #1861
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    robertskc7 mam go od piątku wieczora, ale dziś dopiero będę miał okazję zabrać go w plener.

    Pierwsze wrażenia:

    -robi wrażenie porządnego sprzętu,
    -pierwszy mój aparat który się grzeje,
    -w chwycie trochę mniej wygodny od canona - grip jest zbyt blisko obiektywu i moje palce się nie mieszczą,
    -menu skomplikowane ale większość opcji podobna jak w canonie,
    -zdjęcia testowe - pozytywne zaskoczenie, kolory wg. mnie są ok, rozpiętość tonalna i szumy - duży postęp,
    -autofocus - wracam honor canonowi, bo tak samo sobie nie radzi na pewnych obiektach - zaznaczam, że ja ZAWSZE wybieram najmniejszy możliwy punkt ostrości,
    -świetna sprawa z możliwością konfiguracji - wiele przycisków gdzie to można przypisać,
    -świetna sprawa z możliwością przypisania pod przycisk zmiany na crop 1,5x,
    -wizjer jest bardzo dobry, bardzo jasny i kontrastowy, obraz wystarczająco duży,
    -jakość LCD wydaje mi się lepsza w canonach,
    -dźwięk migawki głośny ale przyjemny, da się całkowicie to wyłączyć przy migawce elektronicznej,
    -stabilizacja matrycy i obiektywu sony zeiss 24-70 4.0 - ok, ale wydaje mi się, że stabilizacje canona w obiektywach są lepsze,
    -bateria świetna, chociaż w Rce też bardzo dobra była,

    Tyle na gorąco. Dziś zrobię zdjęcia w plenerze i ocenię na kompie to się wypowiem.
    Ostatnio edytowane przez Photointo ; 10-03-2019 o 07:50

  2. #1862
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Photointo cieszę się, że podchodzisz zdrowo rozsądkowo do tematu, a nie tylko piejesz z zachwytu że "moje najlepsze bo mam"

    Wracając do tematu. Co prawda bez obrazków, ale bardzo fajny review.
    Krótko. eRka to takie d750 z optyką i kolorami Canona. Oraz o tym jak sobie radzić z jednym slotem.
    https://www.samhurdphotography.com/r...-frame-camera/

  3. #1863
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Apropo Rki to zdecydowałem kupić to body także. Wyprzedałem wszystkie obiektywy canona (zostało 100-400 i 8-15), ale w sony brak mega stałek (nie dam za 85 1.4 tyle co za 1.2 canona), brak fisha (mam nadzieję, że canon do RF zrobi). Przywiązanie do optyki canona (pokrętło zmiany ustawień na obiektywach canona to coś mega) i samej firmy jest silne. Mając dwa systemy (niestety tylko z uniwersalnymi obiektywami) będę spokojny...

  4. #1864
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 675

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Samolot z R-ki.
    Ja widać AF nawet daje radę
    Po ewentualnym kliknięciu otworzy się 1920px (galeria większych rozmiarów nie przyjmuje).


  5. #1865
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2018
    Miasto
    47-364 Komorniki
    Wiek
    63
    Posty
    88

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Samolot z R-ki.
    Ja widać AF nawet daje radę
    Cóż chcieć więcej? Jest dobrze!

  6. #1866
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 675

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Na pokazy raczej się nie nada, chyba, że będziemy focić "z prawej do lewej", to IMHO znając ograniczenia, da rade fotę zrobić

    tu RAWy do ewentualnego zerknięcia https://drive.google.com/open?id=1q7...RDTinkZ1Nf65kv

    Wyrażam zgodę na ewentualne wykorzystanie moich RAW-ów, ale tylko do celów prywatnych i niekomercyjnych.

  7. #1867
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2018
    Miasto
    47-364 Komorniki
    Wiek
    63
    Posty
    88

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Bangi;1388017[B
    ]Na pokazy raczej się nie nada, chyba, że będziemy focić "z prawej do lewej", to IMHO znając ograniczenia, da rade fotę zrobić [/B]

    ....
    Mów powoli, bo w niedzielę powoli myślę Co masz na uwadze? Ograniczenie z migawki szczelinowej??

  8. #1868
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Wstyd się przyznać ale jeszcze w ręku tej R'ki nie miałem. Na szczęście TPS w ten weekend więc obmacam wszystko co wyszło łącznie z Nikonami (bardzo fajnie wyglądają).

  9. #1869
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 675

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Rysiek_O Zobacz posta
    Mów powoli, bo w niedzielę powoli myślę Co masz na uwadze? Ograniczenie z migawki szczelinowej??
    Mam na myśli AF, w sensie takim, że na dużych szybkościach samolotów podejrzewam, że nie wyrobi, a druga sprawa to chwilowe mrożenie obrazu przy robieniu serią - tutaj IMHO lustro ma zasadniczą przewagę.

  10. #1870
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2018
    Miasto
    47-364 Komorniki
    Wiek
    63
    Posty
    88

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Mam na myśli AF, w sensie takim, że na dużych szybkościach samolotów podejrzewam, że nie wyrobi, a druga sprawa to chwilowe mrożenie obrazu przy robieniu serią - tutaj IMHO lustro ma zasadniczą przewagę.
    Dziękuję pięknie!
    Ciekawy jestem, czy faktycznie potwierdzą się Twoje obawy...

Strona 187 z 410 PierwszyPierwszy ... 87137177185186187188189197237287 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •