Strona 4 z 410 PierwszyPierwszy ... 234561454104 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #31
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 048

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Ostatnio edytowane przez szwayko ; 05-09-2018 o 14:09

  2. #32

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Dla kogo najważniejsza jest rozdzielczość i wielkość wydruków Canon jest lepszy od Sony a7III i lepszy od a7RIII bo tańszy o 5K UFFF ale przytrolowałem na maxa . Już mi lepiej
    Cos Ci się pokręciło w trakcie trollingu alb aż za dobrze sobie zrobiłeś ;-) EOS R ma kosztować poniżej 7,5k? Jeśli tak to pomimo zastrzeżeń biorę na starcie ... a7r3 kosztuje 12,5k

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez gnd Zobacz posta
    Ten filtr rewelacja. Mam nadzieję, że ktoś zgapi i podrobi bo prawie 400$ to dużo.
    To jest bardzo fajny patent.

    --- Kolejny post ---

    Czy gdzieś się juz pojawiło w jaki sposób wybiera się punkty AF? Można wybrac każdy z tych 6000 czy sa jakoś zgrupowane a jesli tak ile punktów stanowi najmniejszą grupę?
    KAWAŁEK MOJEGO ŚWIATA - http://bodak.manifo.com

  3. #33
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Wady/zalety/cena $ aparatu i obiektywow R

    https://www.sonyalpharumors.com/cano...ofocus-system/

    jp
    Szczególnie ten punkt jest ważny:

    – no compatibility with their EOS-M lenses

    To też chyba dane tylko po to, by lista "cons" była jak najdłuższa:

    – Roadmap doesn’t disclose what lenses we can expect

    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  4. #34
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta

    Czy gdzieś się juz pojawiło w jaki sposób wybiera się punkty AF? Można wybrac każdy z tych 6000 czy sa jakoś zgrupowane a jesli tak ile punktów stanowi najmniejszą grupę?
    Na pewno można używać ekranu jako tochpada w trakcie używania wizjera. Można też robić gesty na gładziku przełączając strefy.

  5. #35

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Z niecierpliwością czekam na testy AF - spodziewam się, że będą bardzo, bardzo dobre. Od początku uważałem, że Dual Pixel AF jest technologią bardzo obiecującą. Jeżeli zaprzęgli odpowiednią moc obliczeniową do obsługi tego, wyniki mogą być fantastyczne. Zastanawiam się, na ile ta ilość punktów AF to marketing (ilość pozycji w których można ustawić wskaźnik) a na ile to rzeczywiście dowód na to, że używają wszystkich pikseli matrycy jako AF-a.

    p,paw
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Huta od środka

  6. #36
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Wydzieliłem nowe subforum na Canon R, ten watek już w nim jest, przeniosłem go.
    Canon R - bezlusterkowce

    Założyłem też forum na optykę do systemu R Obiektywy do systemu R
    Myślę, że lepiej mieć te optykę osobno, a nie z dslr.
    Oczywiście w tym dziale możemy pisać o obiektywach od dslr podpiętych przez przejściówkę do Canona R. Głównie w kwestii skuteczności AF, bo optycznie to przecież będzie to samo.
    Jeśli chodzi o obiektywy systemu R to oczywiście produkcji Canona, ale i też z firm niezależnych.

  7. #37
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Wiek
    46
    Posty
    215

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Oczywiście w tym dziale możemy pisać o obiektywach od dslr podpiętych przez przejściówkę do Canona R. Głównie w kwestii skuteczności AF
    Ja czekam z niecierpliwością na pierwsze opinie czy Sigmy i Tamrony nie mają na tym body problemów z celnością i czy nie trzeba już ich dostrajać przy pomocy Sigma Dock i Tap-In Console.
    Canon EOS RP + 50/1.8 RF

  8. #38
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Wbrew temu co pisano na różnych bzduro-witrynach typu sony-rumors, EOS R ma wykrywanie oka działające tak samo jak w M50.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    Z niecierpliwością czekam na testy AF - spodziewam się, że będą bardzo, bardzo dobre. Od początku uważałem, że Dual Pixel AF jest technologią bardzo obiecującą. Jeżeli zaprzęgli odpowiednią moc obliczeniową do obsługi tego, wyniki mogą być fantastyczne. Zastanawiam się, na ile ta ilość punktów AF to marketing (ilość pozycji w których można ustawić wskaźnik) a na ile to rzeczywiście dowód na to, że używają wszystkich pikseli matrycy jako AF-a.

    p,paw
    Od samego początku AF oparty o Dual Pixel używa wszystkich pikseli matrycy (oczywiście nie pojedynczo i nie jednocześnie). Nie wiem skąd ta wątpliwość, możliwe, że miałeś na myśli coś innego?

    Na obecnym etapie nie miałbym zbyt wygórowanych oczekiwań odnośnie AF, zwłaszcza jeśli chodzi o śledzenie szybko poruszających się obiektów. Ale zobaczymy.

    RF 24-105 jako pierwsza L-ka otrzymał Nano USM, będzie wymiatacz
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 05-09-2018 o 15:10

  9. #39

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez gnd Zobacz posta
    Na pewno można używać ekranu jako tochpada w trakcie używania wizjera. Można też robić gesty na gładziku przełączając strefy.
    Ok to jasne ale wybieram jeden z 6000 punktów czy sa jakoś zgrupowane? Chodzi mi o minimalny punkt.
    KAWAŁEK MOJEGO ŚWIATA - http://bodak.manifo.com

  10. #40
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    Ok to jasne ale wybieram jeden z 6000 punktów czy sa jakoś zgrupowane? Chodzi mi o minimalny punkt.
    Podobno wybierasz jeden punkcik i ostrzysz na pojedynczą rzęsę

Strona 4 z 410 PierwszyPierwszy ... 234561454104 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •