Strona 56 z 260 PierwszyPierwszy ... 646545556575866106156 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 551 do 560 z 2599

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

  1. #551
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Podobną formułę mają dosyć nowe zoomy C70-300L i C100-400LII - przy zmianie ogniskowej przednia sekcja "odjeżdża" do przodu i przy maksymalnej ogniskowej jest dość daleko od reszty soczewek.
    Tylko soczewki przedniej sekcji mają większą średnicę - reszta jest mała.
    Wg mnie zarówno 70-300 jak i 100-400 to jest "klasyczny" układ tele, gdzie wszystkie duże soczewki są w przedniej sekcji.

  2. #552
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    E tam, Japończyki nawet bomby atomowej nie mają
    https://www.01net.com/actualites/exc...e-1563061.html

    P.S. Nawet mam do niego baterie, a karty nie trzeba

  3. #553
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    z milionem kombinacji jak kostka rubika

    Obiektywy Pre-AI
    Nie milion, dwie. No i nie mowiłem, że zaraz dostanę ripostę z manualami z lat 70-tych? Ma byc obsługiwany w nich AF czy co?
    AFy są dwa - śrobokretowe, nie rozwijane od 20 lat i nie będą one obsługiwane w bezlustrach i cała reszta. AF-P to tez jest AF-S, w bezlustrach to nie ma znaczenia. Nikon ma bardzo długie nazwy niektórych obiektywów, mam na mysli te literki. Oznaczaja one użyte technologie, wewnętrzne ogniskowania, przysłone E, rodzaje użytego szła, APO, feresnele itd. To nieważne. Chcesz wiedziec co znaczą - google pomoże, albo strona nikona. Są śrubokręty nie obsługiwane w ML i jest reszta z AF, obsługiwana przez bezlustra. Dwie opcje szkieł AF.
    Canon też ma dłuższe nazwy szkieł. EF-S, EF, IS, UMC, L, EMD, TS-E, DO. Normalnie trylion kombinacji, nie do pojęcia? Każdy Canonier ma to w małym palcu. Tak jak nikoniarze oznaczenia na szkłach Nikona.

    Tak przy okazji - robić przytyk z kompatybilnosi szkieł w sytuacji "współpracy" canonowskich szkieł coropowych z pełnoklatkowymi body jest co najmniej dziwne.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 15-11-2018 o 08:09

  4. #554
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Na rumorsach jest nowa mapa drogowa canona:

    https://www.canonrumors.co/first-hal...-iii-and-more/

    Na photokinie w maju 2019 podobno ma być ogłoszony eos Rpro.
    Ostatnio edytowane przez szandor ; 15-11-2018 o 09:18
    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

  5. #555
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Re: Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez szandor Zobacz posta
    Na rumorsach jest nowa mapa drogowa canona:

    https://www.canonrumors.co/first-hal...-iii-and-more/

    Na photokinie w maju 2019 podobno ma być ogłoszony eos Rpro.
    jakie jest zrodlo tej informacji, bo nie widze?

    bo tak o, to i ja moge roadmap narysowac i opublikowac w sieci takie szkla w nim, kurde, beda, ze Nikon w miesiac zbankrutuje
    www albo tez flickr

  6. #556
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 316

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez szandor Zobacz posta
    Na rumorsach jest nowa mapa drogowa canona:

    https://www.canonrumors.co/first-hal...-iii-and-more/

    Na photokinie w maju 2019 podobno ma być ogłoszony eos Rpro.
    "same megapixels 6DII" - to nie jest dobra wiadomość szykuje się? kolejny (po wiecznie żywej 18mpix matrycy) odświeżany salceson

  7. #557
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    "same megapixels 6DII" - to nie jest dobra wiadomość szykuje się? kolejny (po wiecznie żywej 18mpix matrycy) odświeżany salceson
    Ja bym podchodził do takich "newsów" z dużym dystansem. Jest trochę posucha po lawinie premier i portalom spada klikalność w związku z tym publikują co się da żeby tę klikalność podnieść.
    Ja też gdzieś czytałem że Canon ma na początku grudnia pokazać jeszcze jakąś premierę przedświąteczną. Przy czym nawet jeśli to prawda to nie spodziewałbym się wszystkomającego 5D mkV tylko raczej coś drobnego a'la kiedyś m2 albo jakiś amatorski słoik . Najprędzej stawiałbym na jakiś zoom do eMki.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #558
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Przy okazji przeniosłem.
    Prośba żeby o takich rumorsach pisać tutaj .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #559
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Wiadomo, że rumorsy piszą co im ślina przyniesie, byle się klikało.
    Ale akurat w kwestii szklarni to jest mniej więcej kompilacja różnych wypowiedzi przedstawicieli Canona, więc dość prawdopodobne. Jedyne co mnie zastanawia, to jaki sens ma wypuszczanie RF 70-200 chwilę po premierze takich szkieł z bagnetem EF. Znaczy RF 70-200 będzie tak drogie, że te z bagnetem EF będą się nadal sprzedawać jak ciepłe bułeczki?

  10. #560
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Wiadomo, że rumorsy piszą co im ślina przyniesie, byle się klikało.
    Ale akurat w kwestii szklarni to jest mniej więcej kompilacja różnych wypowiedzi przedstawicieli Canona, więc dość prawdopodobne. Jedyne co mnie zastanawia, to jaki sens ma wypuszczanie RF 70-200 chwilę po premierze takich szkieł z bagnetem EF. Znaczy RF 70-200 będzie tak drogie, że te z bagnetem EF będą się nadal sprzedawać jak ciepłe bułeczki?
    Żaden....
    ....chyba że zrobią coś bardzo małego... i wtedy oczywiście z odpowiednią ceną ...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 56 z 260 PierwszyPierwszy ... 646545556575866106156 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •