Strona 54 z 262 PierwszyPierwszy ... 444525354555664104154 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 531 do 540 z 2613

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

  1. #531
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 420

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    plota może wynikać z tego że ktoś wie że dzwoni ale nie wie w którym kościele ....
    Chciałoby się raczej usłyszeć, że Canon w swoim najnowszym sensorze APS-C zastosuje technologię zbliżoną do takiej jaką ma Sony
    Oprócz kompaktów serii G chyba Canon sensorów Sony nie stosował. I to w czasach przed DPAF.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  2. #532
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 722

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Chciałoby się raczej usłyszeć, że Canon w swoim najnowszym sensorze APS-C zastosuje technologię zbliżoną do takiej jaką ma Sony
    Oprócz kompaktów serii G chyba Canon sensorów Sony nie stosował. I to w czasach przed DPAF.
    Ja myślę że większy ból głowy dla nich od pomijalnych różnic w matrycach to wciąż spadający wolumen sprzedaży. Cała branża ma z tym problem. Ciekawe kiedy ta tendencja się zatrzyma, bo na razie wygląda to kiepsko, a przywołane kompakty umierają w oczach więc się nimi nic nie nadrobi.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #533
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ja myślę że większy ból głowy dla nich od pomijalnych różnic w matrycach to wciąż spadający wolumen sprzedaży. Cała branża ma z tym problem. Ciekawe kiedy ta tendencja się zatrzyma, bo na razie wygląda to kiepsko, a przywołane kompakty umierają w oczach więc się nimi nic nie nadrobi.
    Myślę że coraz lepsze funkcje foto w smartfonach (lepsze matryce, wielo_matrycowe/ogniskowe, AI, ...) oraz łatwość przesyłania, "każdy ma" szybko "załatwią" kompakty inne niż FF
    Być może pojawi się np. hybryda typu DSC-RX1x (FF, dużo pikseli) z dużym monitorem, kartą SIM i Androidem

    Nie jestem też przekonany że w segmencie w wymienną optyką "uchowa" się inny rozmiar/typ niż tylko ML FF

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  4. #534
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 722

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Na razie jedyne co generuje sensowną sprzedaż to apsc więc do tego że zostanie tylko FF droga imho daleka.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #535
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Na razie jedyne co generuje sensowną sprzedaż to apsc więc do tego że zostanie tylko FF droga imho daleka.
    No nie wiem.
    Sony zaprezentowało matrycę do smartfonów 48Mpix z dobrą jakością na wysokich czułościach (scalanie 2x2), Samsung też nie śpi, ....

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  6. #536
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 722

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    No nie wiem.
    Ale czego nie wiesz? U Canona M50 to hit. Wyciągnął ich na pierwsze miejsce w sprzedaży ML na świecie. Chwalą się tym nawet u siebie na stronie.

    Troll mode on....
    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Sony zaprezentowało matrycę do smartfonów 48Mpix z dobrą jakością na wysokich czułościach (scalanie 2x2), Samsung też nie śpi, ....
    Dopiero teraz, kiepściutko . Widać jak są zapóźnieni, Nokia miała taką matrycę 42 mpx z dekadę temu ...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #537
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Ten sensor Sony 48Mpx ma kilka fajnych rozwiązań, ale rewolucji żadnej tam nie ma. Nadal będzie obrazek jak dotychczas z każdej innej komórki.

  8. #538
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 266

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Ktoś czekał z tego co pamiętam na ten korpus APS-C Ploteczki są dość ciekawe: https://www.cameraegg.org/sony-a6700...-dual-sd-slot/
    Za taką specyfikację kolejnego canona R w APS-C bym się nie obraził, szkła nieważne
    Swoją drogą ciekawe, co się realnie szybciej ukaże w APS-C na rynku canon R /7D III, czy sony 6700/7000 ?
    Ostatnio edytowane przez candar ; 13-11-2018 o 18:19
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #539
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Wygląda na to, że jeszcze przyjedzie mi poczekać. W sumie mnie to nie martwi, pewnie będzie dzięki temu większy wybór. Choćby A9 potanieje do tego czasu
    Osobna sprawa czy nowe APS-C spełni moje oczekiwania:
    - najważniejsze, to AF działający ze szkłami Canona równie dobrze jak w A9,
    - użyteczna migawka elektroniczna - i z tym może być problem, bo na razie nigdzie nie ma pogłosek o APS-C w architekturze stacked.
    Reszta na pewno będzie OK W tym np. IBIS, bo przyznam szczerze, że fotografowanie w lesie szkłami 135/2 czy 200/2.8 bez stabilizacji sprawia mi pewną trudność. Ciężko to w ręce ustabilizować, bo małe i lekkie... Od biedy wspomagam się monopodem, ale to też nie to.

    Co do następcy Canona 7d z bagnetem RF jestem sceptyczny (za dwa lata może), prędzej jakieś niewielkie nadzieje mam związane z następcą M5.
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 13-11-2018 o 18:30

  10. #540
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 722

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Ktoś czekał z tego co pamiętam na ten korpus APS-C Ploteczki są dość ciekawe: https://www.cameraegg.org/sony-a6700...-dual-sd-slot/
    Za taką specyfikację kolejnego canona R w APS-C bym się nie obraził, szkła nieważne
    Swoją drogą ciekawe, co się realnie szybciej ukaże w APS-C na rynku canon R /7D III, czy sony 6700/7000 ?
    Szczerze mówiąc nie wierzę w następcę 7D w postaci R aps-c.
    Co do Sony a6700 wiem, że niektórzy czekają, ja kiedyś czekałem na następcę a6000 ale jak wypuścili to coś z tym samym denkiem od butelki zamiast kita to sobie na pewien czas odpuściłem bezlustra.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 54 z 262 PierwszyPierwszy ... 444525354555664104154 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •