Strona 22 z 262 PierwszyPierwszy ... 1220212223243272122 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 211 do 220 z 2613

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

  1. #211
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    To jakie Sony wyprodukowało obiektywy f/1 czy f/1.2? Już na 1.4 kiepsko to wygląda, wystarczy obejrzeć wyniki pomiarów na DXO. A wpadki związane z bagnetem zakrywającym rogi matrycy FF zdarzają się u Sony nawet dla szkieł f/5.6, co pokazywałem już na przykładzie winietującego telekonwertera.

  2. #212
    Bywalec
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    174

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Kolejny wątek o Sony?
    6D/M100/MeizuM8

  3. #213
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Z powodu za małej dziury IS w długich tele nawala. Możliwe, że vinietowanie jest również niwelowanie w raw, ponieważ rogi mogą być (bez ingerencji softu w raw) poprostu za ciemne. W każdym razie ta mała dziurka była projektowana pod apsc.
    Stabilizacja (czy w obiektywie czy w aparacie) nie ma nic do przebiegu promieni światła przez bagnet.

    Korekcja drgań jest wynikiem wykrycia ruchu przez czujniki zamocowane "na obudowie" obiektywu czy aparatu
    Gdy stabilizacja w obiektywie to w obiektywie jest "soczewka" korekcyjna.
    Gdy stabilizacja w aparacie to matryca "pod dyktando" czujników na obudowie.

    Do prawidłowej pracy stabilizacji np. 5 osiowej w aparacie potrzebna jest informacja o ogniskowej i odległości ostrzenia.
    Realny przebieg światła przez obiektyw i na matrycę nie wpływa na stabilizację

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  4. #214
    Dopiero zaczyna Awatar Panama Joe
    Dołączył
    Jan 2018
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    47

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Strategię zaistnienia na rynku lustrzanek też opracowali i wyszło raczej średnio. Jak pokazuje historia, wiele decyzji podjętych przez wiele firm było nietrafionych bądź nietrafionych w czasie. Sporo korporacji które wiele lat temu wyznaczały trendy dziś już nawet nie istnieje. Dziwna argumentacja. Prawda jest taka że nie wiesz co zakładali twórcy bagnetu ale biorąc pod uwagę to co działo się wokół premiery tegoż, można z dużą dozą prawdopodobieństwa założyć że była to po prostu miniaturyzacja a bagnet został stworzony do NEXów. W czasach ich premiery wciąż inwestowano w bagnet A i dopiero późniejsza porażka na tym polu najprawdopodobniej zaowocowała zmianą planów. Tęgie mózgi które przywołałeś wcześniej najprawdopodobniej stwierdziły że kolejny bagnet w momencie zdobywania rynku jest gorszym pomysłem niż utrzymanie starego. Bagnet jest jaki jest - wystarczający do 3/4 zastosowań a pewne wady (jak np winietowanie)skorygujemy przy pomocy oprogramowania.

  5. #215
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Gliwice
    Posty
    420

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Jak się inwestuje swoje duże pieniądze to bardzo dokładnie się tworzy, weryfikuje strategię produktową.
    To dzięki tej strategii Sony jest liderem na rynku ML FF i zmuszona została Nikon i Canon do tworzenia ML FF i gonienia Sony.
    Z lustrzankami też dokładnie tworzyli i weryfikowali strategię produktową?

    Trudno nie być liderem rynku ML FF jak się jest de facto jedynym producentem tego typu sprzętu.

    Leica raczej ma inny target...

    Zobaczymy jak długo to liderowanie potrwa w warunkach konkurencji ze strony Canona i Nikona...
    46756a6920582d5431202b2031302d32342f34202b2031382d 35352f322e382d34202b2035352d3230302f332
    e352d342e38202b2032332f312e34202b2033352f312e34202 b2035362f312e32202b204d65747a206d343030

  6. #216
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Nie wiem po co cały czas karmicie trola.

  7. #217
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 722

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Panas ma mieć bagnet SL - przynajmniej tak głoszą ploty.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #218
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Panas ma mieć bagnet SL - przynajmniej tak głoszą ploty.
    To stare ploty, teraz są nowsze, że będzie nowy bagnet.

  9. #219
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Panas ma mieć bagnet SL - przynajmniej tak głoszą ploty.
    Nie będzie SL. Ma być nowy bagnet. Ostatnie ploty to mówią, że będzie kompatybilny z EF.

  10. #220

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Absolutnie nie zakładał bym, że Sony opracowując bagnet E miało już plan na FF, raczej sądzę, że było zupełnie odwrotnie.
    Patrząc na ich poczynania w innych dziedzinach niż fotografia ich kultura korporacyjna nie zawsze zakłada patrzenie bardzo daleko wprzód.
    Lubie Sony za przewagę technologiczną - potrafią zrobić wiele spraw bardzo dobrze, ale też uważam, że w dalszym ciągu u nich te aparaty albo dużą ich część projektują ludzie, którzy nigdy nie robili zdjęć ;-)
    Dlatego też bardzo bacznie czekam na ich następny krok w segmencie APS-C, bo będzie on dla mnie sygnałem na przesiadkę na innego producenta lub też pozostanie u nich. Dla mnie to tylko zabawki do uprawiania hobby, więc bólu **** nie mam, ale też rozumiem, że jeżeli dla kogoś to jest narzędzie do zarabiania pieniędzy może do sprawy podchodzić inaczej.

    p,paw
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Huta od środka

Strona 22 z 262 PierwszyPierwszy ... 1220212223243272122 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •