Strona 74 z 262 PierwszyPierwszy ... 2464727374757684124174 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 731 do 740 z 2613

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

  1. #731
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Co do cen, w tej chwili "street price" za Eos R w HK to poniżej 6500 PLN. Z gwarancją z oficjalnej dystrybucji. Więc nawet po doliczeniu VAT można się spodziewać sporych obniżek ceny w najbliższym czasie, prawdopodobnie w postaci cashback.
    Oj, to by było super. Więcej egzemplarzy u użytkowników to generalnie lepsza obsługa ze strony rynku (oprogramowanie, akcesoria, dodatkowy osprzęt).

    Pozdrawiam!
    wysłano z FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

  2. #732
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez swallow77 Zobacz posta
    Skąd przypuszczenie, że w R af jest sprawny nie bardzo, a bateria niewydajna? Kupując R zakupiłem dodatkowo 2 ogniwa (jeszcze dwa miałem od 7d). Za każdym razem wychodzi ok 500 ekspozycji mimo używania wifi. Ale fakt, ceny takich poziomów chyba jednak nie osiągną.

    Pozdrawiam!
    wysłano z FRD-L19 przy użyciu Tapatalka
    Nie mam R i opinię o jego AF mogę sobie wyrobić tylko na postawie różnych wpisów w necie. Są raczej bardzo pozytywne więc pewnie jest niezły. Nie wiadomo jednak, czy w tym nowym R z niższej półki będzie identyczny. Miejmy nadzieję, że tak. Co do baterii to np. w reportażu 500 zdjęć to bardzo mało. Mój 6d2 robi czasami 2400 zdjęć na jednej baterii. Przy R musiałbym zatem zabierać ze sobą 5 sztuk, które wcześniej trzeba naładować.
    Miłego dnia
    moja www

  3. #733
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 721

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Nie mam R i opinię o jego AF mogę sobie wyrobić tylko na postawie różnych wpisów w necie. Są raczej bardzo pozytywne więc pewnie jest niezły. Nie wiadomo jednak, czy w tym nowym R z niższej półki będzie identyczny. Miejmy nadzieję, że tak. Co do baterii to np. w reportażu 500 zdjęć to bardzo mało. Mój 6d2 robi czasami 2400 zdjęć na jednej baterii. Przy R musiałbym zatem zabierać ze sobą 5 sztuk, które wcześniej trzeba naładować.
    AF może być nawet lepszy.
    Jeśli pozycjonowanie będzie podobne jak w "M" to może tak być.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #734
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Nie mam R i opinię o jego AF mogę sobie wyrobić tylko na postawie różnych wpisów w necie. Są raczej bardzo pozytywne więc pewnie jest niezły. Nie wiadomo jednak, czy w tym nowym R z niższej półki będzie identyczny. Miejmy nadzieję, że tak. Co do baterii to np. w reportażu 500 zdjęć to bardzo mało. Mój 6d2 robi czasami 2400 zdjęć na jednej baterii. Przy R musiałbym zatem zabierać ze sobą 5 sztuk, które wcześniej trzeba naładować.
    Oj, znaczy coś źle zinterpretowałem. Przy moim nieoszczędnym (baterii) użytkowaniu 7d robilem tak z 700 zdjęć średnio na ładowaniu, więc kilkukrotne przekroczenie pięciuset R-ką miło mnie zaskoczyło. Ale zgadzam się: do większości wymagających zadań jeszcze przez jakiś czas dslr'y będą wygodniejsze.

    Pozdrawiam!
    wysłano z FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

  5. #735
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 417

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    No to mamy z gruba termin zakończenia przygody Canona z tradycyjnym sprzętem foto:
    https://www.canonrumors.com/canon-th...ext-two-years/

    Za jakieś 4-8 lat nikt tego szajsu ( ILC) nie będzie już kupował.
    Ostatnio edytowane przez marfot ; 28-01-2019 o 18:22
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  6. #736
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    No to mamy z gruba termin zakończenia przygody Canona z tradycyjnym sprzętem foto:
    https://www.canonrumors.com/canon-th...ext-two-years/

    Za jakieś 4-8 lat nikt tego szajsu ( ILC) nie będzie już kupował.
    Płacz i zgrzytanie zębów. Zatem jaki smartfon najlepszy?

  7. #737
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    No to mamy z gruba termin zakończenia przygody Canona z tradycyjnym sprzętem foto:
    https://www.canonrumors.com/canon-th...ext-two-years/

    Za jakieś 4-8 lat nikt tego szajsu ( ILC) nie będzie już kupował.
    Dosyć krótka (wg. Canona) ta autostrada do muzeum lustrzanek.

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  8. #738
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 417

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Jeżeli jakiś dziennikarz czegoś nie przekręcił to może to mieć spore konsekwencje jeśli chodzi o nakłady RD w segmencie konsumenckim. Pro chyba sobie zostawią bo tam "skurcz" będzie nieodczuwalny.
    Jestem w szoku jesli chodzi o liczbę sprzedawanych rocznie ILC. Też wygląda na żartobliwie małą. Chyba rzeczywiście nikt już tego nie potrzebuje.
    No i całkiem trafna obserwacja, że ML zastepują DSLR ale rynek ILC i tak się sumarycznie kurczy. To końcówka banderoli
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  9. #739
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2018
    Miasto
    47-364 Komorniki
    Wiek
    63
    Posty
    88

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Przytoczę dyskusję w sprawie przyszłości ILC ( i nie tylko) jaka wywiązała się na sąsiednim forum: https://forum.olympusclub.pl/threads...aty?highlight=
    Zapraszam do lektury. Komentarze też mile widziane. Autor wątku udziela się na CB jak i na OF.
    Ostatnio edytowane przez Rysiek_O ; 28-01-2019 o 20:02

  10. #740
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    ILC wydaje się ze ta autostarda dotyczy wszystkich aparatów z wymienną optyką - i nie wiem jak oni to liczą 10 milionów korpusów rocznie rozumiem że teraz?, canon jest liderem czyli ile ma 60%? niech ktoś mnie poprawi? czyli 6 milionów teraz - to jak chce mieć 5-6 milionów na dołku - mi wychodzi połowa tego - gdzie źle liczę? ale może zostaną tylko fullfrejmy, a reszta pójdzie do wora, wtedy może te obliczenia mają sens.

    i jest mowa o "prosumer i professional camera" to gdzie te 2000D i 4000D się podzieją? przypominam sobie koniec lustrzanek analogowych i rebele o numerkach 5000 sprzedawane za grosze w supermarkecie - 2000D i 4000D to symptom tego samego naprodukujmy jeszcze trochę badziewia znaczy miałem na myśli super entry level (już sie gubię w tych entry levelach bo na forum pisali że 6DII jest entry level ) nie wymagającego RD, a ciemny lud to kupi.

    czyli zostaną prosumer i professional reszta zostanie zjedzona przez iphona

Strona 74 z 262 PierwszyPierwszy ... 2464727374757684124174 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •