Strona 43 z 260 PierwszyPierwszy ... 3341424344455393143 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 421 do 430 z 2600

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

  1. #421
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    No do odświeżenia zostało tylko ef50L, ew. 135L. Myślę, że w końcu to zrobią, bo i tak będą się świetnie sprzedawały. Choć przyszłość to raczej R. Wypuszczą takie szkła, że sporo osób się przesiądzie po drodze wymieniając swoją dotychczasową szklarnie ef.
    no ale 50L wlasnie odswiezyli

    a 135L... nie widze po co mieli by wypuszcac zamiennik, jedyne co w tym szkle mozna naprawic to jego obecna niska cene (z perspektywy Canona ). no to jest powazny argument za mkII, ale jednak cos musi byc co upchnie ta cene jakims frajerom. no jakby to bylo 135/2 IS to potrafie sobie wyobrazic cene z ksiezyca, czyli cos za co glowny ksiegowy Canona dostalby nowy dom na Okinawie
    www albo tez flickr

  2. #422
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    no ale 50L wlasnie odswiezyli

    a 135L... nie widze po co mieli by wypuszcac zamiennik, jedyne co w tym szkle mozna naprawic to jego obecna niska cene (z perspektywy Canona ). no to jest powazny argument za mkII, ale jednak cos musi byc co upchnie ta cene jakims frajerom. no jakby to bylo 135/2 IS to potrafie sobie wyobrazic cene z ksiezyca, czyli cos za co glowny ksiegowy Canona dostalby nowy dom na Okinawie
    No dlatego napisałem ef50L. A co do ceny 135L to pełna zgoda. Jest za tania jak na canona dołożą IS i podniosą cenę x2. Choć przy 85 1.4L przyznaje, że mnie zaskoczyli z ceną ok. 6500zł. Obstawiałem 8-9tysi.
    Miłego dnia
    moja www

  3. #423
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez tmielcarz Zobacz posta
    Nie. A swoją drogą (to nie jest złośliwe pytanie - pytam serio) jak to działa w Canonach ? Miałem 7d2, ale nigdy nie miałem potrzeby zapisu na dwóch kartach (zresztą w Sony też z tego nie korzystam).
    Mi padła kiedyś karta pod koniec długiego wyjazdu, nic nie udało się odzyskać.
    Na wyjeździe przy A7R2 (jeden slot) co 2 dni zmieniałem kartę bez względu na zapełnienie.
    Teraz (dwa sloty) zapisuję na obie to samo, jedna jest "na stałe" z nadpisywaniem a drugą traktuję "jak pojedynczą".
    W EVF widzę czy karty pracują poprawnie.

    W menu można ustawić czy aparat może robić czy też nie może robić zdjęcia "bez kart".

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 22-10-2018 o 22:05
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  4. #424
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Mi padła kiedyś karta pod koniec długiego wyjazdu, nic nie udało się odzyskać.
    Na wyjeździe przy A7R2 (jeden slot) co 2 dni zmieniałem kartę bez względu na zapełnienie.
    Teraz (dwa sloty) zapisuję na obie to samo, jedna jest "na stałe" z nadpisywaniem a drugą traktuję "jak pojedynczą".
    W EVF widzę czy karty pracują poprawnie.

    W menu można ustawić czy aparat może robić czy też nie może robić zdjęcia "bez kart".

    jp
    Uprzejmie przypominam że to nie jest wątek o A7....

    Co do odświeżana szkieł to podejrzewam, że zbyt wielu nowych krótkich stałek pod EF to już nie zobaczymy.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 22-10-2018 o 22:34
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #425
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Uprzejmie przypominam że to nie jest wątek o A7....
    a ten jak zacieta plyta... co watek, to ze nie o A7, nie o Sony i w ogole nie wolno i zle...

    to co to, przepraszam, nie jest forum Sony??? (to tutaj tez)

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Co do odświeżana szkieł to podejrzewam, że zbyt wielu nowych krótkich stałek pod EF to już nie zobaczymy.
    tez tak kminie. jak juz maja szeroki bagnet z krotka odlegloscia do matrycy, to wykorzystaja jego zalety do projektowania wywalonych optycznie jasnych stalek. po co wypuszczac cos gorszego do EF jesli mozna do RF-a walic szklo-misia za szklem-misiem. RF 50/1.2 urywa kapcie, a potencjalne 35/1.2, 28/1.4 czy 24/1.4 pokaza Sigmie gdzie raki zimuja (przy 1/2 wagi i 2x ceny ART-ow, coby sie geometrycznie usrednilo )
    www albo tez flickr

  6. #426
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    tez tak kminie. jak juz maja szeroki bagnet z krotka odlegloscia do matrycy, to wykorzystaja jego zalety do projektowania wywalonych optycznie jasnych stalek. po co wypuszczac cos gorszego do EF jesli mozna do RF-a walic szklo-misia za szklem-misiem. RF 50/1.2 urywa kapcie, a potencjalne 35/1.2, 28/1.4 czy 24/1.4 pokaza Sigmie gdzie raki zimuja (przy 1/2 wagi i 2x ceny ART-ow, coby sie geometrycznie usrednilo )
    Pomijając jeszcze kwestie że tu mogą naprawdę grubo zaszaleć. Ten zoom 28-70 to tylko przedsmak tego co nas czeka - także cenowo .
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 22-10-2018 o 22:43
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #427
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    35 1.8 macro pokazuje, że tańsze szkła też będą W ogóle mam takie przypuszczenie, że najwięcej na rynku może namieszać wyśmiany tu entry-level EOS R. Bedzie średni jeśli chodzi o AF, ergonomię lub matrycę, ale z fajnymi bajerami i tani (obstawiam 1500-1800$) - coś w stylu 6dmkI. Wykorzystanie go w fotografii komercyjnej to będzie męczarnia więc ci co potrzebują i tak kupią droższą wersję a ci co focą z pasji nie będą widzieli sensu dokładania do a7III. Canon nie da sobie tak łatwo odebrać większościowego udziału w rynku.
    Dlatego oprócz tych wymienionych high-endowych L-ek obstawiam nowe 50/1.8, 28/1.8 i 85/1.8 + spacer zoom f4 (nie-L)
    Miłego dnia
    moja www

  8. #428
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    W ogóle mam takie przypuszczenie, że najwięcej na rynku może namieszać wyśmiany tu entry-level EOS R. Bedzie średni jeśli chodzi o AF, ergonomię lub matrycę, ale z fajnymi bajerami i tani
    A to nie jest przypadkiem tak, że entry level właśnie niedawno zobaczyliśmy? W zasadzie poza pozycją "tani" EOS R spełnia wymogi.

  9. #429
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    a ten jak zacieta plyta... co watek, to ze nie o A7, nie o Sony i w ogole nie wolno i zle...

    to co to, przepraszam, nie jest forum Sony??? (to tutaj tez)


    tez tak kminie. jak juz maja szeroki bagnet z krotka odlegloscia do matrycy, to wykorzystaja jego zalety do projektowania wywalonych optycznie jasnych stalek. po co wypuszczac cos gorszego do EF jesli mozna do RF-a walic szklo-misia za szklem-misiem. RF 50/1.2 urywa kapcie, a potencjalne 35/1.2, 28/1.4 czy 24/1.4 pokaza Sigmie gdzie raki zimuja (przy 1/2 wagi i 2x ceny ART-ow, coby sie geometrycznie usrednilo )
    Sigma bym tak szybko nie skazywał na porażkę. Puki co RF 50mm f/1.2 jest od S50A ostrzejsze, cięższe, jaśniejsze aż o 1/3 ev i jedynie około 3x droższe. Dodatkowo Sigma może zacząć również czerpać korzyści z nowych bagnetów, Canona, Nikona i Leica'i.

  10. #430
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    Sigma bym tak szybko nie skazywał na porażkę. Puki co RF 50mm f/1.2 jest od S50A ostrzejsze, cięższe, jaśniejsze aż o 1/3 ev i jedynie około 3x droższe. Dodatkowo Sigma może zacząć również czerpać korzyści z nowych bagnetów, Canona, Nikona i Leica'i.
    ale Sigma nie bedzie klepac szkiel wylacznie do bagnetu Canona. moga klepac projekty optyczne do RF/Z, ale jesli zechca wykorzystac wszystkie mozliwosci, to to do Alfy juz nie wejdzie, ani tym bardziej EF czy F. wiec nie sadze, zeby tak szybko sie do tego wyrywali, bo to sa spore koszta R&D i niepewny zwrot.

    tymczasem sam Canon/Nikon, jesli chca sprzedac R/Z, to musza dac w palnik i pokazac po co w ogole te nowe mocowania sa. wiec przez najblizsze 2-3 lata rynek jasnych stalek beda pewnie mieli na swoja wylacznosc. mozliwosc zapiecia Artow przez adapter Sigmie wystarczy.
    www albo tez flickr

Strona 43 z 260 PierwszyPierwszy ... 3341424344455393143 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •