Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Canon 50D - problem z włączeniem

  1. #1

    Domyślnie Canon 50D - problem z włączeniem

    Cześć! Od kilku lat jestem posiadaczem canona 50D. Nie było z nim nigdy żadnych problemów. Od 3 lat jednak nie był w ogóle używany i kurzył sie w szafie. Dziś gdy go wyjęłam, miałam problem z włączeniem go. Myślałam ze to problem baterii, naladowalam ja - jednak on nic nie dało, aparat dalej nie reaguje. Wiecie czego to może być przyczyna? Z góry dziękuje za pomoc

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Canon 50D - problem z włączeniem

    a o czasem nie ma baterii w płycie głównej?
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Canon 50D - problem z włączeniem

    Cytat Zamieszczone przez ativan Zobacz posta
    aparat dalej nie reaguje. Wiecie czego to może być przyczyna?
    Wzięło i się zepsuło
    Nie został wrzucony do szafy po spacerze w deszczu, albo po spacerze na mrozie?
    Jest jakaś tam szansa, że nie kontaktują czujniki (gdy jest otwarta klapka karty pamięci aparat "się nie włącza", podobnie, jak jest otwarta klapka baterii) lub wyłącznik. Zakładam, że bateria jest sprawna, bo to, że ładowarka pokazała koniec ładowania wcale nie znaczy, że akumulatorek da wystarczająco dużo prądu do uruchomienia aparatu (akumulatorki też potrafią się zepsuć). Jeśli nic nie pomoże, to serwis na pewno powie, jaki jest powód problemów.

  4. #4
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2013
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    45

    Domyślnie Odp: Canon 50D - problem z włączeniem

    Warto spróbować na początek z innym akumulatorem. Może masz od kogoś na chwilę pożyczyć. Przez te trzy lata mógł szlag trafić aku. Napiszę, że w aparacie Samsung mojej żony aku normalnie spuchł. Musiałem go wydłubać. Także pierwsza sprawa to sprawdzić z innym aku. A co do zasilania płyty głównej to w Canonie 50d (podejrzewam, że i w innych modelach) jest jeszcze pastylka CR w komorze zasilania. Ona pdtrzymuje datę i godzinę.

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Canon 50D - problem z włączeniem

    Cytat Zamieszczone przez ativan Zobacz posta
    Cześć! Od kilku lat jestem posiadaczem canona 50D. Nie było z nim nigdy żadnych problemów. Od 3 lat jednak nie był w ogóle używany i kurzył sie w szafie. Dziś gdy go wyjęłam, miałam problem z włączeniem go. Myślałam ze to problem baterii, naladowalam ja - jednak on nic nie dało, aparat dalej nie reaguje. Wiecie czego to może być przyczyna? Z góry dziękuje za pomoc
    Urządzenia elektroniczne nie lubią być nieużywane. Wypadałoby tak z raz na kwartał (co trzy miesiące) uruchomić aparat. Akumulator znajdował się przez te 3 lata w aparacie czy był przechowywany poza nim?

    Co teraz możesz zrobić? Teraz możesz kupić nową okrągłą baterię podtrzymującą datę/czas i ustawienia aparatu o symbolu CR2016 bo taka pasuje do 50D i ją zainstalować:

    https://www.manualslib.com/manual/22....html?page=191

    Przed instalacją aparat musi być wyłączony (przełącznik zasilania na pozycji OFF). Jest też tam napisane że taka bateria ma żywotność około 5 lat.

    Jak później do kompletu dołożysz naładowany akumulator i aparat nie ruszy no to masz problem i bez serwisu raczej się nie obędzie.
    Ostatnio edytowane przez mkamelg ; 24-08-2018 o 18:09

  6. #6

    Domyślnie Odp: Canon 50D - problem z włączeniem

    Kupiłam nowa baterie CR2016 i działa! Dziękuje bardzo za pomoc ☺️

  7. #7
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    592

    Domyślnie Odp: Canon 50D - problem z włączeniem

    Hmmm... No to dziwne, bo ta bateria nie ma nic wspolnego z funkcjonowaniem calego aparatu , a jedynie podtrzymuje dane... Swiat jest piekny ale niezrozumialy...

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •