Żeby nauczyć się dobrze pracy w studio (wcześniej całe życie plener, a sesji w studio wykonywałam tyle, że na palcach dwóch rąk można policzyć), chciałabym otworzyć swoje małe, w przybudówce. Na studiach foto też tylko około 5 razy pracowaliśmy w studio, zawsze tylko na jednej lampie - Quadralite Pulse 600, bo prowadzący twierdził, że słońce jest jedno i że taka i o takiej mocy zdecydowanie wystarczy do wszystkiego... Także zbyt wiele sprzętu niestety nie miałam okazji poznać.

Pokój ma jedynie ok. 22m2, odejście od tła to około 5m
Budżet: około 14tys. (wiem, że to jest mało)
Zakres: sesje noworodkowe, dziecięce, rodzinne + jakieś doświetlanie w plenerze (np. aut, lub sesje dziecięce z tłem w plenerze)

Póki co moja rozpiska wygląda tak:

1. Lampy błyskowe:
- Lampa Canon 430EX III RT – bo prawdopodobnie taką dostanę gratis kupując body
- Lampa Youngnuo 600 EX-RT II – za 520zł, ale 3 sztuki

2. Lampy już typowo studyjne:
- Lampa studyjna/plenerowa Quantuum Quadralite Atlas 600 - 2,249zł
- Lampa światła ciągłego Jinbei Led Ef 200 regulacja trs 24ghz - 2,445zł
- Lampa ledowa Led Yongnuo YN-300 Led III 5500k akumulator, ładowarka – 337zł lub pierścieniowa FreePower 65W 5400K ze statywem – 300zł
+ może warto do tego dołożyć taką Quadralite Pulse Pro 600? Bo na drugą Atlas 600 raczej mi nie wystarczy

3. Beauty Dish z plastrem miodu - ok. 500zł - nie mam wybranego konkretnego, ktoś może jakiś polecić?

4. Softboxy
- Softbox kula 360 stopni Jinbei – 400zł (to do Jinbei Led Ef200 - widziałam zdjęcia z wykorzystaniem tej lampy i softboxa i bardzo mi się podobały)
- Softbox prostokątny (ale nie wiem, jaki duzy)
- Softbox Octa (czy 120cm do 20m2 pokoju będzie ok?)

5. Statywy studyjne oświetleniowe - czy warto kupować takie po 200zł, czy lepiej zainwestować w to więcej? I czy warto mi do takich celów kupować Booma za 1,5k?
6. Statyw do aparatu - tutaj boję się nie przepłacić za coś, co będzie ponad moje wymagania
7. Głowica do statywu - 1.000zł
8. Mobilny stojak do tła - 1.500zł
9. Tła fotograficzne do sesji zdjęciowych - 2.000zł
10. Dwa zestawy blend - jedne małe, drugie duże

Pytania jakie mam:
1. Czy jeden statyw typu boom powinien wystarczyć?
2. Czy powinnam kupić parasolki?
3. Czy w plener warto brać lampy typu Atlas 600, czy można nawet te błyskowe pchać w softboxy?
5. Czy warto kupować statywy do blend?
6. Czy warto mieć 2 statywy do aparatu – osobny do studio i pleneru?

No i czy poleci ktoś jakiś konkretny system zawieszania teł?