Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Trudne wybory - pomoc potrzebna

  1. #1

    Dołączył
    Jul 2018
    Miasto
    WLKP
    Wiek
    29
    Posty
    12

    Domyślnie Trudne wybory - pomoc potrzebna

    Witam wszystkich!
    Jakiś czas temu zakładałam temat, gdzie radziłam się odnośnie zakupów, chociaż nie miałam wybranego niczego konkretnego, więc był to słaby pomysł. Dziś jednak mam już wybrane sprzęty, dlatego teraz poradzenie się ma większy sens - nie ukrywam, po 10 latach robienia zdjęć śmiesznym sprzętem (Canon 450D plus 3 dobre obiektywy) dostałam dużą dotację, dlatego mogę kupić rzeczy, na których sama się jeszcze nie znam, bo studia fotograficzne nie nauczyły praktyki w tym temacie, niestety.

    Czy kupując takie lampy do studio, nie przepłacę i każda z nich powinna mi się przydać? Zakres działalności: fotografia noworodkowa, dziecięca, rodzinna, sesje ciążowe, ślubne i wesela (+ żużel)

    Do studio (i nie tylko) na oświetlenie wybrałam:
    1. Lampy:

    1 – Lampa plenerowa Jinbei HD-600V z wyzwalaczem TRS V 2.4GHz
    - https://fripers.pl/p/lampa-plenerowa...zem-trs-24ghz/
    2 – Lampa światła ciągłego Jinbei EF-200 ze sterowaniem TRS-V, TR-A6
    https://fripers.pl/p/lampa-swiatla-c...cja-trs-24ghz/
    + Softbox Kula Jinbei Ball 360° bowens https://fripers.pl/p/softbox-kula-360-stopni-jinbei/ - 400zł
    3 – Lampa ledowa Yongnuo YN-300LEDIII 5500K
    - https://mitoya.pl/lampy-led-wideofil...ladowarka.html - 337zł x2
    4 – Lampa pierścieniowa 65W FreePower R65PRO z regulacją jasności
    https://fripers.pl/p/lampa-pierscien...acja-jasnosci/
    5- Oświetlenie Beauty Dish z plastrem miodu - 500zł
    https://*********.pl/beauty-dish-slo...dyfuzorem.html
    6 - Mała i lekka lampa ledowa LED Aputure Amaran AL-M9:
    https://mitoya.pl/lampy-led-wideofil...214408427.html

    Zastanawia mnie również, czy do tego zestawu lub zamiast jednej z tych lamp nie byłaby lepsza ta:
    https://sklep.filmgraf.com.pl/dedoli...ni-p-2773.html czyli Dedolight TP-LONI-LPBI30 - lampa LED Tecpro Felloni, ale jest już droższa (2875zł)?

    No i czy do tego zestawu przyda mi się coś na styl Ice Light, czyli np miecze ledowe z Younguno?

    Do tego kupuję dwie lampy: (będę działać na Canon 5d mark IV)
    1. Lampa Canon 600 EX-RT – 2 000zł
    2. Lampa Youngnuo 600 EX-RT II – 519zł

    Jeśli chodzi o aparat, to na pewno:

    1. Canon EOS 5D Mark IV body CYFRA.EU – 12 618,00zł
    2. Canon teleobiektyw Canon EF 70-200 mm f/4L IS USM (!) CYFROWE.PL – 4567zł

    I do tego planuję teleobiektywy, choć najlepiej nie wszystkie:
    3. Canon 24-70mm f/2.8L II USM – 8000zł
    4. Canon 35mm – 5 050zł
    5. Canon 50 mm(? bo mam już 50 z serii L, ale światło 1.8) – 5 393zł – czy lepiej 35mm i 50mm czy zamiast nich 24-70mm?
    6. Canon 85 mm 1.4 – CYFRA.EU 7 659zł
    7. Coś do zdjęć makro – czy może do takich zdjęć posłużyć również ta 85mm Canona?

    Ale czy każdy z nich mi się przyda, czy któreś z nich będą się zastępować?

    Za każdą poradę będę ogromnie, ogromnie wdzięczna.
    Ostatnio edytowane przez ola_g ; 14-08-2018 o 15:52

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Trudne wybory - pomoc potrzebna

    Podaj proszę :

    a.
    jak Twoje zdjęcia będą prezentowane, tylko monitor czy też wydruki i jak duże i na czym drukowane (materiał, typ drukarki)
    b.
    Dlaczego kładziesz nacisk na "duże dziury", co Ci potrzeba
    c.
    jakie to będą typy zdjęć

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 15-08-2018 o 09:16
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar xxkomarxx
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Rzeszów, Tarnobrzeg, Sandomierz
    Wiek
    40
    Posty
    1 456

    Domyślnie Trudne wybory - pomoc potrzebna

    Po wpisie wnioskuje. Jest kasa ale nie ma pomyslu co z tymi pieniedzmi zrobic
    Ostatnio edytowane przez xxkomarxx ; 15-08-2018 o 09:35

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 429

    Domyślnie Odp: Trudne wybory - pomoc potrzebna

    Nie chcę Cię martwić, ale osoba przyznająca Ci dotację popełniła ogromny błąd. Nie masz pojęcia o narzędziach a otwierasz warsztat. Smutne to. Nie mniej powodzenia życzę.
    p.s jak zamierzasz iść i robić zdjęcia na ślubie z jednym aparatem. A jak Ci się zepsuje, to co zrobisz?

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Trudne wybory - pomoc potrzebna

    przecież ma od 10 lat 450d i trzy obiektywy
    da rade
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 244

    Domyślnie Odp: Trudne wybory - pomoc potrzebna

    Kup cokolwiek. Tylko nie rozpakowuj pudełek. Jak skończy się karencja z dotacji to wrzuć wszystko na allegro. Za pozyskane w ten sposób środki kup sobie na zalando jakieś fajne ciuchy i buty.

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar xxkomarxx
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Rzeszów, Tarnobrzeg, Sandomierz
    Wiek
    40
    Posty
    1 456

    Domyślnie Odp: Trudne wybory - pomoc potrzebna

    Ok żeby nie bylo, że forum jest niegościnnym miejscem i każdy tylko się czepia to pokuszę się o merytoryczną odpowiedz.
    Od początku.
    Pracujesz z aparatem 10 lat. To czas w którym człowiek ma pojęcie co do czego służy i co mu brakuje aby iść dalej, ja np po początkach i zakupach masy sprzętu puściłem większość do ludzi i zostało mi 3 szkła plus puchy. Jak będę potrzebował czegoś innego to dokupię.

    Dotacja nie znaczy aby wszystko przewalić na bezsensowne zakupy z których się korzystać nie będzie. Trzeba to zrobić z głową.

    Zakres działalności: fotografia noworodkowa, dziecięca, rodzinna, sesje ciążowe, ślubne i wesela (+ żużel)
    Generalnie sesje rodzinne, ciążowe, noworodkowe itp opędzi się mając cokolwiek i nie trzeba tu specjalnie wydziwiać, śluby to trochę inna bajka bo pasuje mieć umiejętności wiedzę i często dobry sprzęt aby warunki nas nie zjadły.

    Studio. Temat rzeka i proponuję sobie odpuścić bo to co podałaś to ledwo namiastka sprzętu. Nie do końca wiem co ty chcesz tym robić i po co. Wypisanie narzędzi totalnie na "pałe" bo są i sądzisz że się przydadzą. Póki nie masz koncepcji do czego to studio ma służyć i co chcesz tam robić można ten temat porzucić na starcie bo nic dobrego z tego nie będzie. Wpakujesz trochę kasy a gdy będziesz chciala coś zrobić to wszystkiego i tak będzie brakować.

    Do tego kupuję dwie lampy: (będę działać na Canon 5d mark IV)
    1. Lampa Canon 600 EX-RT – 2 000zł
    2. Lampa Youngnuo 600 EX-RT II – 519zł
    Co Cię skłoniło aby jedną canona jedną yn??? Zakładam że chcesz to do ślubów. Polecam kupić kilka yn i sterownik, też będzie działać a możliwości modelowania światłem znacznie więcej. No ale Twój wybór.


    1. Canon EOS 5D Mark IV body CYFRA.EU – 12 618,00zł
    aparat jest ok i nie ma co mówić, że nie.
    2. Canon teleobiektyw Canon EF 70-200 mm f/4L IS USM (!) CYFROWE.PL – 4567zł -
    Do jakiego celu ma być do szkło???

    I do tego planuję teleobiektywy, choć najlepiej nie wszystkie: Szkła poniżej to żadne teleobiektywy - po 10 latach powinnaś to wiedzieć.
    3. Canon 24-70mm f/2.8L II USM – 8000zł -
    bardzo fajne szkło uniwersalne, można tym zrobić prawie wszystko
    4. Canon 35mm – 5 050zł - sławne już 35L
    w pierwszej odsłonie, dobre szkło do reporterki, szybkie celne, trochę mydlane ale nic mu nie brakuje, ale za tą cenę to bym go nie kupił, bo są nowsze i tańsze konstrukcje, które też dają radę.
    5. Canon 50 mm(? bo mam już 50 z serii L, ale światło 1.8) – 5 393zł – czy lepiej 35mm i 50mm czy zamiast nich 24-70mm? -
    Kwestia światła i tego jak ktoś pracuje, po 10 latach powinnaś wiedzieć co wolisz. Ja kocham stałeczki, a 50 1.8 to żadna seria L tylko plastik fantastik.
    6. Canon 85 mm 1.4 – CYFRA.EU 7 659zł -
    bardzo fajne szkło, sesje wszelakie się daje tym robić na ślub też się nadaje, jak brać plus 35 i 50 to odpuść 24-70. Nawiasem mówiąc cena e cyfra eu to jakiś absurd.
    7. Coś do zdjęć makro – czy może do takich zdjęć posłużyć również ta 85mm Canona?
    Nie chcę znowu po tobie jechać ale 10 lat i nie wiesz jakie szkło jest macro???? 85 nią nie jest. Znana makrówka canona to 100 2,8IS są też inne..

    Coś od siebie. Praca na ślubach czy innych zleceniach bez dwóch body to proszenie się o kłopoty, to tylko elektronika więc pasuje mieć 2 puszki.

    Sprawa pracy przy zdjęciach. Czy masz dobry monitor na którym będziesz obrabiać foty wykonane tak fantastycznym sprzętem za grubą kasę, bo często ludzie wydają krocie na sprzet a pracują potem na laptopie albo marketowym badziewiu a ich zdjęcia to radiokatywne mutanty nie do oglądania.


    Co na twóim miejscu bym zrobił>
    kupił 2 aparaty, możę być 2 x 5d4 albo 2x 6dmk2 (przykładowo) lub inny system, nieważne.
    kupił sobie szkła 35-50-85 do tego 4 x yn plus kontroler
    Komputer plus dobry monitor abym widział co robię.
    Odpuściłbym to studio bo to topienie kasy w czymś czego nie będziesz używać.
    Ostatnio edytowane przez xxkomarxx ; 15-08-2018 o 11:05

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 429

    Domyślnie Odp: Trudne wybory - pomoc potrzebna

    ja bym odpuścił fotografię ślubną, bo pozyskanie klienta w dzisiejszych czasach oraz ryzyko spraw sądowych ( brak doświadczenia ) jest dużo większe niż ciążówkach i noworodkach.

  9. #9
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2008
    Wiek
    50
    Posty
    454

    Domyślnie Odp: Trudne wybory - pomoc potrzebna

    Z podanej listy brałbym jedynie 5D4, 35/1.4 i 85/1.4. Resztę kasy przeznaczyłbym na warsztaty i naukę, bo tak to tylko zabawa od d...py strony.

  10. #10
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2006
    Miasto
    Kraków NH
    Posty
    46

    Domyślnie Odp: Trudne wybory - pomoc potrzebna

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Kup cokolwiek. Tylko nie rozpakowuj pudełek. Jak skończy się karencja z dotacji to wrzuć wszystko na allegro. Za pozyskane w ten sposób środki kup sobie na zalando jakieś fajne ciuchy i buty.
    Oj bywają często na Allegro takie wyprzedaże.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •