Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23

Wątek: Canon 70-210 3,5-4,5 czy Canon 70-200 f4,0 IS USM

  1. #21
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2016
    Miasto
    Slupca
    Posty
    51

    Domyślnie Odp: Canon 70-210 3,5-4,5 czy Canon 70-200 f4,0 IS USM

    Dzięki Panowie za udział w dyskusji
    Portfel podpowiada, że tylko może nabyć w chwili obecnej wersje C 70-200 f4,0 bez stabilizacji
    kilku kolegów też potwierdza, że na początek do dobry wybór, ale rozsądek mówi że przy tych ogniskowych wersja z IS jest potrzebna
    Zastanawiam się dość mocno bo to bdb obiektyw czy brak tej stabilizacji bardzo dyskredytuje to szkło, aby i tak w końcu kupić takie które zatrzyma ruch.
    Ten obiektyw to dla mnie po prostu nowy obszar zainteresowania zdjęciami w tele Z pewnością sprawdzi sie w wycieczkach górskich/ krajobrazów Generalnie na otwartym powietrzu nie np sali gimnastycznej takim punktem granicznym miałoby być zatrzymanie w ruchu uczestników biegu w jakimś tam maratonie i co najważniejsze samolotów wojskowych podczas pokazów lotniczych ( mój nowy obiekt fotograficzny )
    Dodam, że bardzo dużo egzemplarzy znajduje się na rynku wtórnym Wiem wiem można wybierać, ale czy nie oznacza to jednak że ludzie się "sparzyli : i wolą iż wersję ze stabilizacją lub o świetle 2,8 ???

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Canon 70-210 3,5-4,5 czy Canon 70-200 f4,0 IS USM

    spokojnie, kup i używaj
    za pewien czas dozbierasz, wtedy sprzedasz i kupisz z is
    az dojdziesz do 2.8is
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  3. #23
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Wiek
    46
    Posty
    215

    Domyślnie Odp: Canon 70-210 3,5-4,5 czy Canon 70-200 f4,0 IS USM

    Cytat Zamieszczone przez Smigaacz Zobacz posta
    Dzięki Panowie za udział w dyskusji
    Portfel podpowiada, że tylko może nabyć w chwili obecnej wersje C 70-200 f4,0 bez stabilizacji
    kilku kolegów też potwierdza, że na początek do dobry wybór, ale rozsądek mówi że przy tych ogniskowych wersja z IS jest potrzebna
    Zastanawiam się dość mocno bo to bdb obiektyw czy brak tej stabilizacji bardzo dyskredytuje to szkło, aby i tak w końcu kupić takie które zatrzyma ruch.
    Ten obiektyw to dla mnie po prostu nowy obszar zainteresowania zdjęciami w tele Z pewnością sprawdzi sie w wycieczkach górskich/ krajobrazów Generalnie na otwartym powietrzu nie np sali gimnastycznej takim punktem granicznym miałoby być zatrzymanie w ruchu uczestników biegu w jakimś tam maratonie i co najważniejsze samolotów wojskowych podczas pokazów lotniczych ( mój nowy obiekt fotograficzny )
    Dodam, że bardzo dużo egzemplarzy znajduje się na rynku wtórnym Wiem wiem można wybierać, ale czy nie oznacza to jednak że ludzie się "sparzyli : i wolą iż wersję ze stabilizacją lub o świetle 2,8 ???
    Jeżeli chcesz zatrzymać obiekt w ruchu to stabilizacja nic Ci nie pomoże. Ona służy do tego, żeby ustabilizować Twoje ręce. Do Twoich wymagań potrzebny jest jasny obiektyw, czyli 2.8, a nie 4. Ja przeszedłem tą całą drogę. Zacząłem od f/4L bez IS. Moje ręce były jednak za mało stabilne, więc zmieniłem na f/4L IS. W końcu okazało się, że przydałby się jednak jaśniejszy obiektyw, bo f/4 wystarczało tylko do fotografowania sportu w słoneczny dzień. Jak się zachmurzyło to czas spadał poniżej 1/500 i zawodnicy byli „poruszeni”. Zmieniłem więc na Tamrona G2 (f/2.8 i stabilizacja).
    Canon EOS RP + 50/1.8 RF

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •