Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Jak to jest z tą wymianą migawki w serwisie Canona?

  1. #1

    Domyślnie Jak to jest z tą wymianą migawki w serwisie Canona?

    Witajcie. Przepraszam jeśli taki temat już był wcześniej zakładany, ale nie mogę znaleźć. Mam Canona 7D, w którym licznik wyzwoleń migawki przekroczył właśnie 140 tys. Aparat nadal działa jak nowy, mam wrażenie, że jest niezniszczalny Ale pomyślałem, że może warto profilaktycznie wymienić migawkę zanim dobije (lub nie, odpukać) do tych magicznych 150 tys. Moje pytanie brzmi - czy w serwisie Canona wymienią migawkę za darmo, jeśli aparat jest jeszcze przed tymi deklarowanymi przez producenta 150 tysiącami? Czy za friko wymieniają tylko gdy aparat jest jeszcze na gwarancji?

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2008
    Wiek
    49
    Posty
    454

    Domyślnie Odp: Jak to jest z tą wymianą migawki w serwisie Canona?

    A niby dlaczego Canon ma wymienić sprawną migawkę?

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar bebesky
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    kielce
    Wiek
    53
    Posty
    1 231

    Domyślnie Odp: Jak to jest z tą wymianą migawki w serwisie Canona?

    Nie czekaj. Jeszcze 10 tysięcy i aparat w ogóle przestanie działać. Zmuś ich do wymiany. Jak nie będą chcieli to podaj ich do sądu - tylko nie do naszego, bo musisz założyć sprawę w sądzie właściwym dla siedziby producenta - w zależności od tego co masz napisane na aparacie Japonia, Chiny czy jeszcze coś innego.
    o fotografii im więcej wiem tym mniej wiem a efekty coraz gorsze

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: Jak to jest z tą wymianą migawki w serwisie Canona?

    Nie ma darmowej wymiany migawki ( sprawnej). Jeśli Ci padnie w okresie gwarancji aparatu to wtedy ją wymienią. Po przekroczeniu pewnej ilości cykli np 150tyś serwis zaleca odpłatną wymianę.

  5. #5

    Domyślnie Odp: Jak to jest z tą wymianą migawki w serwisie Canona?

    @robertskc7, dzięki za konkretny komentarz. Teraz wszystko jasne.

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 257

    Domyślnie Odp: Jak to jest z tą wymianą migawki w serwisie Canona?

    150 000 oznacza, że jest to średni oczekiwany czas życia migawki z prawdopodobieństwem np. 98% albo 99,5%. Aż tyle i tylko tyle.

    Prawdopodobieństwo nie ma zastosowania do pojedynczych przypadków, czyli Twoja migawka może się wysypać za kwadrans albo po 666 000 cykli. Decyzja należy do Ciebie.

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar bebesky
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    kielce
    Wiek
    53
    Posty
    1 231

    Domyślnie Odp: Jak to jest z tą wymianą migawki w serwisie Canona?

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Po przekroczeniu pewnej ilości cykli np 150tyś serwis zaleca odpłatną wymianę.
    Przepraszam ale gdzie można znaleźć informację że serwis zaleca wymianę sprawnej migawki po 150 tys.??
    o fotografii im więcej wiem tym mniej wiem a efekty coraz gorsze

  8. #8

    Domyślnie Odp: Jak to jest z tą wymianą migawki w serwisie Canona?

    Ja żyłem w przekonaniu, że 7d to 200000....

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: Jak to jest z tą wymianą migawki w serwisie Canona?

    @bebesky napisałem "np 150tys" a nie że 150tyś. Informacji udzieli Ci CSI telefonicznie. Jak oddałem 5dmkIII do serwisu na czyszczenie to dostałem maila, ze migawka ma 180tyś i wg zaleceń producenta zaleca się jej wymianę. Tyle.
    Na rozrządzie tez możesz zrobić milion kilometrów, ale producenci zalecają jego wymianę co ileś tam nawet jak jest sprawny. Ja przy 180tyś i 30 nadchodzących ślubach pomyślałem, że warto wymienić sprawny element na nowy skoro serwis to zaleca.
    Ostatnio edytowane przez robertskc7 ; 20-07-2018 o 11:59

  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 237

    Domyślnie Odp: Jak to jest z tą wymianą migawki w serwisie Canona?

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    @bebesky napisałem "np 150tys" a nie że 150tyś. Informacji udzieli Ci CSI telefonicznie. Jak oddałem 5dmkIII do serwisu na czyszczenie to dostałem maila, ze migawka ma 180tyś i wg zaleceń producenta zaleca się jej wymianę. Tyle.
    Na rozrządzie tez możesz zrobić milion kilometrów, ale producenci zalecają jego wymianę co ileś tam nawet jak jest sprawny. Ja przy 180tyś i 30 nadchodzących ślubach pomyślałem, że warto wymienić sprawny element na nowy skoro serwis to zaleca.
    Ile zapłaciłeś za wymianę migawki w 5d3 jeżeli można wiedzieć?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •