Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Sigma 35mm /50mm 1.4

  1. #1

    Lightbulb Sigma 35mm /50mm 1.4

    Witam serdecznie forumowiczów. Wiem, że wątków na temat tych szkieł jest cała masa, ale nie potrafię rozwiązać nadal swojego problemu. Sprawa wygląda następująco. Przymierzam się do zakupu jednej z Sigm. Główne body to Canon 5D mk II. W swojej torbie ponadto mam 85mm 1.8 oraz Pentacona 135 2.8 do portretów. Miałem jeszcze 28mm 1.8 ale totalnie nie pasowała mi ogniskowa i plastyka tego szkła, wiec sprzedałem je tydzień temu. Teraz co będzie idealne dla mnie? Potrzebuje czegoś dobrego głownie na śluby. Nie tak szerokiego jak 28, bo tylko leżała na półce, kiedy głównie cały reportaż przelatywałem na 85mm i 50mm STM kumpla. Słyszałem dużo pochlebnych opinii na temat Sigmy 35mm. Czy do takiego zastosowania, jak reportaże ślubne i eventowe będzie ok? Pragnę dodać tylko, że uwielbiam robić portrety, a 35 chyba średnio to znosi? Bawiłem się w jednym ze sklepów i 35 i 50 i bardziej odpowiada mi 50mm ze względu na swoją głębię i plastyczność. Jednak czy to nie będzie na dłuższą metę za ciasne szkło, kiedy mam już 85 i 135? Fakt 35mm to i tak genialne szkło, bardzo mi się spodobało, ale czy różnica między znienawidzoną 28 a 35 będzie odczuwalna podczas pracy? Liczę na konstruktywną pomoc.
    Pozdrawiam, Artur.
    Ostatnio edytowane przez motomedyk ; 17-07-2018 o 13:31

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 431

    Domyślnie Odp: Sigma 35mm /50mm 1.4

    Nie będzie. Jak nie lubisz reporterskiej ogniskowej 28 to nie polubisz też 35. Zostaw 28 w razie czego i kup 50mm.

  3. #3
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    64

    Domyślnie Odp: Sigma 35mm /50mm 1.4

    Będzie. Sigma 35 art zjada canona 28 1.8 na śniadanie.

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Sigma 35mm /50mm 1.4

    Cytat Zamieszczone przez rollo Zobacz posta
    Będzie. Sigma 35 art zjada canona 28 1.8 na śniadanie.
    Jakością obrazowania, bo ogniskowa to ciągle kwestia preferencji Mam oba i wolę 28mm w duecie z 50mm. Choć przyznaję - jakość obrazka z sigmy, szczególnie w powiększeniu, sprawia, że zawsze się uśmiecham do monitora

    Na początek polecam jeden z wariantów:

    1) 28+50art
    2) 50stm+35art

    a potem 28 albo 50stm wymienić na lepszy.
    Miłego dnia
    moja www

  5. #5

    Domyślnie Odp: Sigma 35mm /50mm 1.4

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Jakością obrazowania, bo ogniskowa to ciągle kwestia preferencji Mam oba i wolę 28mm w duecie z 50mm. Choć przyznaję - jakość obrazka z sigmy, szczególnie w powiększeniu, sprawia, że zawsze się uśmiecham do monitora

    Na początek polecam jeden z wariantów:

    1) 28+50art
    2) 50stm+35art

    a potem 28 albo 50stm wymienić na lepszy.
    O! 2 wariant najbardziej mi chodzi po głowie W takim razie prawdopodobnie wezmę 35mm. Chyba, że ktoś jeszcze ma jakieś spostrzeżenia i doświadczenia z powyższymi obiektywami?

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Sigma 35mm /50mm 1.4

    Cytat Zamieszczone przez motomedyk Zobacz posta
    Miałem jeszcze 28mm 1.8 ale totalnie nie pasowała mi ogniskowa i plastyka tego szkła, wiec sprzedałem je tydzień temu. Teraz co będzie idealne dla mnie? Potrzebuje czegoś dobrego głownie na śluby. Nie tak szerokiego jak 28, bo tylko leżała na półce, kiedy głównie cały reportaż przelatywałem na 85mm i 50mm STM kumpla. Słyszałem dużo pochlebnych opinii na temat Sigmy 35mm. Czy do takiego zastosowania, jak reportaże ślubne i eventowe będzie ok? Pragnę dodać tylko, że uwielbiam robić portrety, a 35 chyba średnio to znosi? Bawiłem się w jednym ze sklepów i 35 i 50 i bardziej odpowiada mi 50mm ze względu na swoją głębię i plastyczność. Jednak czy to nie będzie na dłuższą metę za ciasne szkło, kiedy mam już 85 i 135? Fakt 35mm to i tak genialne szkło, bardzo mi się spodobało, ale czy różnica między znienawidzoną 28 a 35 będzie odczuwalna podczas pracy?
    Pobaw się trochę tym narzędziem, może dzięki niemu znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.

    https://dofsimulator.net/pl/

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •