Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Karta SD — pomimo rzekomego formatu nadal trzyma dane!

  1. #1

    Domyślnie Karta SD — pomimo rzekomego formatu nadal trzyma dane!

    Witam.

    Nigdzie w necie nie znalazłem podobnego problemu, a wiem, że tutaj sporo specjalistów ;]

    A więc...nie mogę wyczyścić karty miroSD
    Próbowałem wieeloma sposobami sformatować kartę, m.in. z poziomu DOSa, Linuxa, narzędziami z Hirensa; ostatnio LowLevelFormat oraz GParted.
    W niektórych programach wyskakuje błąd formatowania, a w niektórych informacja, że formatowanie przebiegło pomyślnie.
    Jednak po odświeżeniu zawartości karty wszystkie dane znajdują się tak jak były.
    Na początku Windows powoli odczytywał tą kartę, ale teraz na kilku kompach normalnie widać dane. Można je nawet usuwać; pojedynczo czy wszystkie razem. Wyskakuje nawet pasek usuwania, tzn większe pliki usuwają się dłużej, jakby wszystko działało. Ale po odświeżeniu wszystko jest tak jak było!

    Tak karta skończyła pół roku temu; po kilku próbach machnąłem wtedy ręką...ale ostatnio stało się to samo z drugą kartą i dlatego drążę temat.

    Dodam, że karty to 16GB oraz 32GB Samsung kupione w jakimś MediaMarkt czy innym marc. Próby były na kilku komputerach, na trzech różnych czytnikach oraz dwóch rożnych adapterach microSD->SD. Aha, próbowałem też na aparacie (Canon 550D) sformatować. Efekt taki sam. Niby formatuje, ale dane nie znikają.

    Z ciekawostek to wczoraj włożyłem tą kartę do aparatu i pstryknąłem kilka zdjęć. Wszystkie zapisały się na karcie. Można było je dowolnie usuwać/odczytywać. Jednak wystarczy kartę wysunąć i wsunąć ponownie i zdjęć na karcie nie widać ;] pozostaje oczywiście stara zawartość.

    Ktoś coś?
    Jakieś pomysły?
    Mi to się wydaje jakieś niemożliwe ;]

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Karta SD — pomimo rzekomego formatu nadal trzyma dane!

    1-nie używaj kart micro w aparatach
    2-nie kupuj g####nych kart
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Karta SD — pomimo rzekomego formatu nadal trzyma dane!

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    1-nie używaj kart micro w aparatach
    Używam tylko i wyłącznie kart micro w aparatach

  4. #4

    Domyślnie Odp: Karta SD — pomimo rzekomego formatu nadal trzyma dane!

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    1-nie używaj kart micro w aparatach
    2-nie kupuj g####nych kart
    1-nie wiedziałem, że to może być jakiś problem. Kupiłem MicroSD ze względu na większa kompatybilność (z tel lub mniejszymi czytnikami)
    2-od lat kupuje Kingston/Samsung/Toshiba. Wydawało mi się, że to pewne marki, czyżbym się mylił?

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Karta SD — pomimo rzekomego formatu nadal trzyma dane!

    Kingston i Toshiba to raczej wraki nie karty, Sandisc też ostatnio kwiczy, ale może to z powodu dużej ilości podróbek.

    Większa kompatybilność z telefonem... to kolejne problemy, przy wyciąganiu możesz zostawić tłuszcz na stykach, błędy zapisu, pliki tymczasowe itd.

    Chcesz kartę do aparatu kup normalną SD.

  6. #6
    Początki nałogu Awatar janhalb
    Dołączył
    Dec 2008
    Wiek
    53
    Posty
    303

    Domyślnie Odp: Karta SD — pomimo rzekomego formatu nadal trzyma dane!

    @becekpl:

    To trochę jak w tym dowcipie: pan chyba musisz być matematyk, bo pańskie odpowiedzi są proste, precyzyjne, eleganckie i absolutnie nic nie wnoszą do sprawy.

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    1-nie używaj kart micro w aparatach
    Bo…? Może choć słowo wyjaśnienia?

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    2-nie kupuj g####nych kart
    Możesz sprecyzować? Z różnymi kartami Samsunga nigdy nie miałem żadnych problemów.

    Nie wspomnę już o tym, że Twoje rady nijak się mają do pytania, które zadał autor wątku. Moim zdaniem sytuacja jest naprawdę ciekawa. W normalnej sytuacji jeśli karta jest uszkodzona, komputer powinien dawać znać, że nie może jej sformatować.

    @dzon_dn

    Może spróbuj na Macu - jeśli masz kogoś z takim kompem w pobliżu. Na Macu w narzędziu dyskowym masz przy formatowaniu dysku możliwość wyboru stopnia bezpieczeństwa usuwania danych - przy najwyższym jest bodaj siedmiokrotne wymazywanie danych, co oczywiście odpowiednio długo trwa. Może to by coś dało?
    Ostatnio edytowane przez janhalb ; 13-07-2018 o 15:52
    Amator, po prostu amator*

    *Słownik Języka Polskiego PWN: AMATOR: 1. 'osoba, która zajmuje się czymś dla przyjemności' https://500px.com/janhalb

  7. #7

    Domyślnie Odp: Karta SD — pomimo rzekomego formatu nadal trzyma dane!

    @zdebik, dzięki za cenne uwagi

    chociaż akurat te karty co padły nie były prawie nigdy wyciągane (wtedy z telefonu)

    @janhalb, no właśnie przypadek wydaje mi się bardzo ciekawy ;]
    Pomyślę, u kogo na Macu mógłbym pogrzebać w tych kartach

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •