Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Canon 77D - czułości ISO

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Mińsk Mazowiecki
    Posty
    99

    Domyślnie Canon 77D - czułości ISO

    Witam, szukam i nie potrafię znaleźć. Czy w canon 77D jest możliwość ustawić pośrednie czułości ISO ? Jest 100 - 200 - 400 - 800 - 1600 - 3200 - 6400 itd. Jak ustawić na przykład ISO 2000 ?? Czy jest taka możliwość ?

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 277

    Domyślnie Odp: Canon 77D - czułości ISO

    w komplecie pewnie była instrukcja obsługi-zajrzyj tam
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Canon 77D - czułości ISO

    Cytat Zamieszczone przez gabrielr24 Zobacz posta
    Witam, szukam i nie potrafię znaleźć. Czy w canon 77D jest możliwość ustawić pośrednie czułości ISO ? Jest 100 - 200 - 400 - 800 - 1600 - 3200 - 6400 itd. Jak ustawić na przykład ISO 2000 ?? Czy jest taka możliwość ?
    Nie ma takiej możliwości i moim zdaniem jest to czyste s****ysyństwo ze strony Canona żeby w modelu z serii EOS xxD tak obciąć jedną z podstawowych funkcji aparatu jaką jest zmiana czułości ISO.

    One thing to keep in mind is that the Canon 77D only allows ISO jumps at full stops, and you cannot make adjustments by one-third or half a stop.
    Źródło: https://gadgets.ndtv.com/cameras/rev...review-1718474

  4. #4
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Canon 77D - czułości ISO

    Nigdy mi tego nie brakowało.... ;-)

  5. #5

    Domyślnie Odp: Canon 77D - czułości ISO

    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    Nigdy mi tego nie brakowało.... ;-)
    Bo też mając tylko Canona 77d - nigdy tego nie miałeś , to skąd możesz cokolwiek mówić że ci nie brakowało
    Eos- 5d MK 3 + Eos-50d + C 70-200/f2,8 +Extender canon 1,4 III + C 24-70/f4 + C 50/f1,4 + C18-200 / f3,5-5,6 + Speedlite 580EXII

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 459

    Domyślnie Odp: Canon 77D - czułości ISO

    Cytat Zamieszczone przez mkamelg Zobacz posta
    Nie ma takiej możliwości i moim zdaniem jest to czyste s****ysyństwo ze strony Canona żeby w modelu z serii EOS xxD tak obciąć jedną z podstawowych funkcji aparatu jaką jest zmiana czułości ISO.



    Źródło: https://gadgets.ndtv.com/cameras/rev...review-1718474
    77d to nie jest do końca model z serii xx. To takie coś pomiędzy więc sie nie dziwie, że Canon zastosował swoją tradycyjna metode dbania o interes

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Canon 77D - czułości ISO

    Chyba Kelby stwierdził, że lepiej używać "normalnych" nastaw 100, 200, 400 itd. Ponoć takie iso 320 to rozjaśnione 200 i jakość jest gorsza od wzmocnionego sprzętowo przez podniesienie napięcia iso 400 przynajmniej przy wyciąganiu cieni.

    Nie wiem nie sprawdzałem, w 5D3 używam tylko standardowych nastaw. Robię to ze względu na szybkość. Zmieniając iso z 200 do 6400 nie muszę kręcić kolem w nieskończoność.

  8. #8
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Nowy Sacz
    Wiek
    54
    Posty
    454

    Domyślnie Odp: Canon 77D - czułości ISO

    Wartości 100, 200 itd to wartości czułości dostosowane do przysłon i czasów - takie wartości podawano na negatywach i tak projektowano negatywy.
    Wartości w cyfrze to wartości odzwierciedlające czułości z analogów uzyskiwane przez rożne czynniki wynikające z czułości względnej matrycy( rożne matryce mają ją rożną nie jest to najniższe ani najwyższe ISO i raczej nie po środku) Ta czułość nazwijmy ja nominalną jest podnoszona czy osłabiana przez zasilanie, różne wzmacniacze i jeszcze wiele innych rzeczy. Nie ma czegoś takiego w matrycy tej samej matrycy jak czułość 100 i wzmacnianie na 120 i czułość 200 i osłabianie żeby wyszło 180 jest jedna. Jeśli nawet popatrzymy na wykresy szumów ( mimo że to wszystko nawet w rawach przechodzi przez algorytmy możemy znaleźć aparaty które szumią więcej na 100 niż na 200 iso a najmniej szumią na 280 iso. Między iso 100 a iso 200 masz 1 eV czyli jedną działkę przysłony albo jeden czas. Gdybyś nie miał cyfry tylko analoga nigdy byś o tym nie pomyślał a przy okazji nawet o tym się nie ucząc poznał byś wszystkie te zależności liczbowo - czas/ przysłona i czułość. nie przejmuj się tym, rób zdjęcia a pośrednie czułości zostaw tym którzy lobią cyferki na folderach reklamowych.

    Staraj się robić zdjęcia tak by nie wyciągać z cieni - doświetlaj, zainwestuj w blendę czy poproś by twój kolega który nie robi zdjęć nosił białą koszule .
    jeśli już musisz wyciągać to sprawdź czy nie lepiej prześwietlić i osłabiać światła - w różnych aparatach to różnie wychodzi. 40d wolał osłabiać światła 7d makII woli wyciągać z cieni.
    Ostatnio edytowane przez fotna ; 15-07-2018 o 14:28

  9. #9
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Canon 77D - czułości ISO

    Cytat Zamieszczone przez jerzyp Zobacz posta
    Bo też mając tylko Canona 77d - nigdy tego nie miałeś , to skąd możesz cokolwiek mówić że ci nie brakowało
    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    Nigdy mi tego nie brakowało.... ;-)
    Bardzo proszę mi wytłumaczyć, w którym miejscu napisałem, że:
    - posiadam 77d
    - nie posiadam aparatu, który umożliwia wprowadzanie nastawów ISO z dokładnością co do 1/3 EV

    Tak jak ktoś już pisał w tym wątku również ja wolę rególować ISO ze skokiem 1 EV ze względu na szybkość. Ale nigdy nie przypuszczałem, że jest to tak niecodzienny nawyk, że co niektórzy nie będą w stanie uwierzyć w to, że ktoś może tak lubić :O

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •