Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35

Wątek: Wymiana obiektywu

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    50

    Domyślnie Wymiana obiektywu

    Hej,

    od jakiegoś czasu zaczęło mnie zastanawiać czy by nie wymienić lub nie dokupić jakiegoś obiektywu.

    W Tej chwili mam podstawowy 18-135 i aparat 600d.

    Myślałem o jakimś obiektywie o dłuższej ogniskowej, w górach, lesie czy w mieście można by było zrobić z tego bardzo fajny użytek. Mimo wszystko też może być ciężko nosić cały bagaż sprzętu fotograficznego. Niemniej jednak myślałem o takich możliwościach:

    - Wymiana na :
    a) Tamron AF 16-300 f/3,5-6,3
    b) Sigma C 18-300 mm f/3.5-6.3 DC MACRO OS HSM
    c) Tamron 18-400mm F/3.5-6.3 Di II VC HLD
    Generalnie te obiektywy prezentują się bardzo fajnie zakresami, jednak zależało by mi na tym, by mieć jakość zdjęć lepszą niż w obecnym 18-135, a na pewno nie gorszą.
    d) Ostatecznie myślałem też o tym - pewnie dużo lepsza jakość i mniej rozmytych detali, ale bardzo krótka ogniskowa Tamron SP AF 17-50 mm f/2,8 XRDiIIVCLD

    - Dokupić :
    a) Canon EF 70-300 mm f/4-5,6 IS II USM (nie wiem czy te 300 to nie będzie nadal mało).
    Ostatnio edytowane przez rook96 ; 09-07-2018 o 10:13

  2. #2
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Wymiana obiektywu

    Cytat Zamieszczone przez rook96 Zobacz posta
    Hej,

    od jakiegoś czasu zaczęło mnie zastanawiać czy by nie wymienić lub nie dokupić jakiegoś obiektywu.

    W Tej chwili mam podstawowy 18-135 i aparat 600d.

    Myślałem o jakimś obiektywie o dłuższej ogniskowej, w górach, lesie czy w mieście można by było zrobić z tego bardzo fajny użytek. Mimo wszystko też może być ciężko nosić cały bagaż sprzętu fotograficznego. Niemniej jednak myślałem o takich możliwościach:

    - Wymiana na :
    a) Tamron AF 16-300 f/3,5-6,3
    b) Sigma C 18-300 mm f/3.5-6.3 DC MACRO OS HSM
    c) Tamron 18-400mm F/3.5-6.3 Di II VC HLD
    Generalnie te obiektywy prezentują się bardzo fajnie zakresami, jednak zależało by mi na tym, by mieć jakość zdjęć lepszą niż w obecnym 18-135, a na pewno nie gorszą.
    d) Ostatecznie myślałem też o tym - pewnie dużo lepsza jakość i mniej rozmytych detali, ale bardzo krótka ogniskowa Tamron SP AF 17-50 mm f/2,8 XRDiIIVCLD

    - Dokupić :
    a) Canon EF 70-300 mm f/4-5,6 IS II USM (nie wiem czy te 300 to nie będzie nadal mało).


    jesli priorytetem jest mozliwosc korzystania z dluzszych ogniskowych to wybieralbym miedzy 70-300 II a 55-250 STM. ten pierwszy jest drozszy i ciezszy, ale tez zauwazalnie lepszy optycznie. tylko musisz sam ocenic organoleptycznie, czy bedziesz sklonny z jego wielkoscia/waga komfortowo zyc. bo jesli nie to z 55-250 tez da sie spokojnie zyc
    www albo tez flickr

  3. #3
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    50

    Domyślnie Odp: Wymiana obiektywu

    Myślisz, że z wymienionych opcji właśnie te dokupienie będzie najlepsze? W sensie wagowo do 600-700 gram byłbym jeszcze w stanie żyć. W góry mój plecak i tak zazwyczaj oscyluje w granicach 10 kg. Jestem raczej "bykiem" jeśli chodzi o budowę ciała, więc przy okazji robię za osła tragarze, także powiedzmy te 600g bym mógł na jeden dzień nosić . Zastanawia mnie jednak czy warto kupować takie obiektyw? Czy nie będzie np za krótki? Podobają mi się efekty wyciągania czegoś z tłumu, np na szerokim kadrze było takie super zdjęcie miasta z daleka i wyciągniętego potem fragmentu, zamiast dużego placka budynków.

  4. #4
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Wymiana obiektywu

    Cytat Zamieszczone przez rook96 Zobacz posta
    Myślisz, że z wymienionych opcji właśnie te dokupienie będzie najlepsze? W sensie wagowo do 600-700 gram byłbym jeszcze w stanie żyć. W góry mój plecak i tak zazwyczaj oscyluje w granicach 10 kg. Jestem raczej "bykiem" jeśli chodzi o budowę ciała, więc przy okazji robię za osła tragarze, także powiedzmy te 600g bym mógł na jeden dzień nosić . Zastanawia mnie jednak czy warto kupować takie obiektyw? Czy nie będzie np za krótki? Podobają mi się efekty wyciągania czegoś z tłumu, np na szerokim kadrze było takie super zdjęcie miasta z daleka i wyciągniętego potem fragmentu, zamiast dużego placka budynków.
    IMHO: kup sobie 55-250 STM. jakosciowo to bedzie i tak duzo lepsze niz superzoomy 18-xxx, wiec to jest warte zachodu (dodatkowej wagi i ceny). obiektyw jest stosunkowo lekki i maly, latwo go targac ze soba.
    www albo tez flickr

  5. #5
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    50

    Domyślnie Odp: Wymiana obiektywu

    No dobra =), a co myślisz robić dalej z tym 18-135? Warto by go było wtedy wymienić na coś w stylu 17-50 sigma/tamron ? Też rozmyślałem nad tymi obiektywami, ponieważ podoba mi się jakość i światło jakim dysponują .

    Zastanawia mnie też czy obecny aparat (600d) posiada jakieś ograniczenia? W sensie czy warto myśleć też o zmianach czy nie trzeba? Dodam, że trochę AF mnie wkurza, ale pozostałe parametry (może z powodu poziomu amatorskiego) raczej mnie nie wkurzają. Trochę co prawda ten AF, zawsze wydaje mi się jakby większość zdjęć było lekko poruszonych mimo czasów 1/100 i mniejszych.

    W podobnej cenie (dopłata 1000) można teraz kupić Sony Alpha a6000 z obiektywami 16-50 mm + 55-210 mm , stąd też moja rozterka. Dodam, że korzystam tylko z formatu RAW i nigdy nie robię zdjęć jpg. Pytam apropo zmian obiektywów, by się nie okazało, że może nie tędy droga .

  6. #6
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Wymiana obiektywu

    Cytat Zamieszczone przez rook96 Zobacz posta
    No dobra =), a co myślisz robić dalej z tym 18-135? Warto by go było wtedy wymienić na coś w stylu 17-50 sigma/tamron ? Też rozmyślałem nad tymi obiektywami, ponieważ podoba mi się jakość i światło jakim dysponują .
    ale w gory? osobiscie nie widze zadnej potrzeby. sam mam do cropowego body 18-55 STM i to jest male, lekkie (w noszeniu duza zaleta) i bardzo przyjemnie ostre, ze skuteczna stabilizacja. uzywam praktycznie wylacznie na f/6.3, wiec f/2.8 mi zupelnie nie robi. dla jasnego swiatla mam takie szkielka jak 35/2 czy 50/1.8 ale to, jesli juz szkla plenerowe, to bardziej na wedrowki po pagorkach niz na wyzsze gory.


    Cytat Zamieszczone przez rook96 Zobacz posta
    Zastanawia mnie też czy obecny aparat (600d) posiada jakieś ograniczenia? W sensie czy warto myśleć też o zmianach czy nie trzeba?
    mialem 600D i 100D (ta sama matryca), teraz mam 750D. to jest nowszy korpus z lepsza matryca (tak z 1 dzialke wiecej uzywalnego ISO), duzo lepszym autofokusem (bardziej responsywny, szybszy) w tym z duzo lepszym autofokusem LV (w trybie ekranikowym). gdybys wymienial 600D na takie cos (albo 760D czy tez nowsze 800D/77D) to na pewno zauwazylbys poprawe. pytanie czy to jest warte zachodu, no bo wymiana nie jest oczywiscie za darmo. ze swoich osobistych potrzeb: najpierw kupilbym: 10-18, potem 55-250, potem dopiero myslal o zmianie korpusu. ale to sa moje osobiste potrzeby, ty musisz swoje wlasne indywidualnie ocenic. tak, 600D ma ograniczenia i mozna go sensownie i niezle finansowo upgrade'owac... ale pytanie czy to jest ta zmiana, na ktorej najwiecej skorzystasz. teleobiektyw (czy ultra szeroki kat) tez daja duzo nowych mozliwosci, zwlaszcza w gorach.

    Cytat Zamieszczone przez rook96 Zobacz posta
    Dodam, że trochę AF mnie wkurza, ale pozostałe parametry (może z powodu poziomu amatorskiego) raczej mnie nie wkurzają. Trochę co prawda ten AF, zawsze wydaje mi się jakby większość zdjęć było lekko poruszonych mimo czasów 1/100 i mniejszych.
    ciezko powiedziec jaka dokladnie jest przyczyna. wklej jakies zdjecie

    Cytat Zamieszczone przez rook96 Zobacz posta
    W podobnej cenie (dopłata 1000) można teraz kupić Sony Alpha a6000 z obiektywami 16-50 mm + 55-210 mm , stąd też moja rozterka. Dodam, że korzystam tylko z formatu RAW i nigdy nie robię zdjęć jpg. Pytam apropo zmian obiektywów, by się nie okazało, że może nie tędy droga .
    o ile wiem 18-135 to nie jest jakis demon ostrosci, ale powinien spokojnie wyrabiac, tak zeby zdjecia na monitorze 4K dalo sie bez wstydu ogladac. jesli nie masz kopnietego egzemplarza i wyjatkowo niestabilnej reki to to powinno byc spokojnie osiagalne. wtedy wymiana korpusu czy obiektywu nie jest konieczna. to juz lepiej pieniadze wydac na nowe mozliwosci (dodatkowe obiektywy a w dalszej kolejnosci nowszy korpus)
    www albo tez flickr

  7. #7
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    50

    Domyślnie Odp: Wymiana obiektywu

    Dobra, to podrzucę w takim razie parę fotek to ocenisz od razu co by w moim przypadku najlepiej mogło się sprawdzić (typ fotografii) tzn obiektyw inny czy coś. Generalnie nie mam nic do tych zdjęć poza tym, że wszystkie są jakieś takie rozmyte i nie mam pojęcia czego to może być przyczyną. A co byś mógł np poza tym 55-250 polecić? Bo chciałem sobie wziąć na raty, a niestety w tym sklepie (rtv euro agd), już nie mają ich w asortymencie.

    https://www.euro.com.pl/obiektywy,d4...non-ef-s.bhtml

    Nie jest też powiedziane, że tylko w góry, relatywnie nie jestem aż tak często tam, bardziej taki uniwersalny do krajobrazu, może architektury (tutaj rzadziej), i na pewno gdyby nie trzeba było się zbliżać do ludzi to do fotografowania życia.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7656.JPG
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	8,56 MB
ID:	982
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7753.JPG
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	11,68 MB
ID:	983
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7807.JPG
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	11,42 MB
ID:	984
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7771.JPG
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	17,88 MB
ID:	985
    Ostatnio edytowane przez rook96 ; 09-07-2018 o 12:44

  8. #8
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Wymiana obiektywu

    mozna ostrzej, nawet z 18-135. ciezko powiedziec czego to jest wina.

    co do obiektywow... jak nie 55-250 STM (ja bym poczekal az bedzie na stanie, to jest bardzo popularny obiektyw, nie mogl "wyjsc juz i nie wrocic"). to jest fajny kompromis wielkosci/wagi/ceny do jakosci
    www albo tez flickr

  9. #9
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    50

    Domyślnie Odp: Wymiana obiektywu

    A jest jakiś sposób by sprawdzić czego to może być przyczyna? Bo chyba raczej nie będzie to w żaden sposób zależne od ustawień w aparacie? Autofukus zawsze mam ustawiony na punkt centralny, powiększam na detal, który ma być najbardziej wyraźny, po ustabilizowaniu AF oddalam i kadruje tak jak chcę by zdjęcie wyglądało. Czy może lepszym wyjściem będzie ustawienie automatycznego (łącznie z doborem punktów - całkowity automat)?

    Z tym obiektywem nie chodzi nawet o to, że nie mają na magazynie, oni go po prostu nie mają już nawet w ofercie. Nie wiem z jakiego powodu, jest po prostu napisane, że jest niedostępny.

  10. #10
    Coś już napisał Awatar Kredek23
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    Andrychów
    Wiek
    63
    Posty
    67

    Domyślnie Odp: Wymiana obiektywu

    Ja doradzam inna alternatywę Canon EF-S 24 STM f 2.8. Mały, lekki, ostry. Do zdjęć krajobrazowych na wycieczkach jak najbardziej. Zdjęcia w mieście to samo. Zdjęcia nocne również. Do tego mógłby być jak najbardziej EF-S 55-250 STM. Przy wycieczkach górskich też liczy się waga, zwłaszcza przy dalszych trasach.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •