Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 35

Wątek: Wymiana obiektywu

  1. #11
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    50

    Domyślnie Odp: Wymiana obiektywu

    Jeśli mam być szczery ostatnio powyżej 9h trasy jedyne czego mi brakowało (moja głupota) - to krem z filtrem co odczuwam do teraz, czapka (lekki udar, musiałem odczekać pod drzewem godzinę prawie) oraz jedna butelka wody za mało. Jeśli chodzi o samą masę sprzętu to dla mnie nie jest to problemem. Trenuję od jakiegoś czasu siłownię i trochę bardziej rekreacyjnie rower (+100-150km), więc raczej wydolność i wytrzymałość siłowa pozwala mi dźwigać bez dużych problemów. Co prawda co jakiś czas (2-2,5 godz) musiałem sobie zrobić przerwę na sam oddech, bo plecy też tyle godzin bez przerw były odczuwalne.

    Wracając jednak do tematu. Sama ta mała "nakrętka" wydaje się super, ale noszenie 3 obiektywów to chyba zły pomysł. W sensie pewnie bym mało zmieniał bo nie potrafiłbym się zdecydować, który w jakiej chwili wziąć. Ten 55-250 mi się podoba, ale no cóż na tę chwilę go nie ma :/. Może napiszę maila do sklepu zapytać czy w ogóle będą jeszcze sprowadzać na sklep.

    O tym obiektywie mowa? https://www.avans.pl/obiektywy-do-ap...eneo_spo=false


    Ale takie główne pytanie, patrząc np. na te fotki, które zamieściłem wyżej. Czy uważacie, że do takiej techniki czy może raczej sposobu na robienie zdjęć bardziej by pasował właśnie jakiś teleobiektyw, czy bardziej jednak warto by były patrzeć w stronę czegoś dobrego jakościowo o mniejszych ogniskowych?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7652.JPG
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	11,79 MB
ID:	986
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7697-1.JPG
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	6,30 MB
ID:	987
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7711-1.JPG
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	17,76 MB
ID:	988

    Mam takie dziwne wrażenie, że na wielu fotkach mi mydli obraz.
    Ostatnio edytowane przez rook96 ; 09-07-2018 o 14:07

  2. #12
    Coś już napisał Awatar Kredek23
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    Andrychów
    Wiek
    63
    Posty
    67

    Domyślnie Odp: Wymiana obiektywu

    Tak na serio patrząc na te zdjęcia to spokojnie można je zrobić tym naleśnikiem. Podejrzewam, że zaprezentują lepszą ostrość. Nie potrzeba ci do nich teleobiektywu. Możesz wziąć swój korpus do sklepu i przymierzyć ten obiektyw zrobić kilka zdjęć nawet w sklepie na różnych przysłonach i czasach. To samo możesz zrobić z 55-250 STM.A może ktoś ze znajomych ma takie obiektywy i zgodzi się abyś przetestował. Po tym zdecydujesz co lepiej. Jak chcesz zobaczyć zdjęcia z naleśnika to zobacz na juzaphoto.com akurat ktoś wystawił opinię do tego obiektywu. Osobiście użytkuję z aparatem ff sześć obiektywów, ale gdy wybieram się w góry to biorę ze sobą dwie stałki 24 i 200 mm.

  3. #13
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    50

    Domyślnie Odp: Wymiana obiektywu

    Wiesz, tylko chodzi mi po głowie taka kwestia. Czy lepiej za 1,6 tys kupić sobie 55-250 i tego 24 np i wtedy mieć 3 obiektywy z czego pewnie bym się pozbył tego 18-135 (bo bym nie potrafił wybrać, który obiektyw chcę). Czy lepiej na początek zamienić 18-135 na np Tamrona 17-50 (chyba jakość podobna z 24? a plus taki, że rozmiar filtru ten sam co 18-135 a mam fajny dobrej jakości polar), a potem za jakiś czas dokupić 55-250, jeśli będę zadowolony za jakości tego obiektywu?

  4. #14
    Coś już napisał Awatar Kredek23
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    Andrychów
    Wiek
    63
    Posty
    67

    Domyślnie Odp: Wymiana obiektywu

    Zawsze tak możesz zrobić jak taka opcja ci pasuje. Sprzedasz kita i dozbierasz do 55-250. Wtedy masz komplet, pokrycie w całym zakresie. Wybór należy do ciebie.

  5. #15
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2013
    Miasto
    Sulechów
    Posty
    489

    Domyślnie Odp: Wymiana obiektywu

    Kup 10-18STM w duecie z 55-250STM i zapomnisz o dziurze 18-55 w ogniskowych. Akurat te ogniskowe są mało wykorzystywane w takiej fotografii jaką uprawiasz. Ja używam aparatu w podobnych celach co Ty, w góry zabieram komplet 10-18, 18-55, 55-250, fisheye. 80% zdjęć robię 10-18 i 55-250.
    G12, G3X, 80D, Samyang 8 Fisheye, 10-18STM, 15-85USM, 55-250STM, 50/1.8STM, 100/2.8L macro, SMC Takumar 135/2.5, Sigma 150-600C
    Flickr: https://www.flickr.com/photos/125851272@N07

  6. #16
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    50

    Domyślnie Odp: Wymiana obiektywu

    Tak zastanawiając się co by tu zrobić, myślę licząc raty, że mógłbym sobie pozwolić na obiektyw do 3 tys i znalazłem parę ciekawych (przynajmniej wg mnie możliwości).

    1. Kupić Sigma AF 18-35mm f/1.8 A DC HSM i zostawić tego 18-135 a np po roku czy dwóch zamienić 18-135 (lub sprzedać za parę miesięcy) na 55-250 lub 70-300 i mieć w miarę uniwersalny zestaw.

    2. Kupić Canon EF-S 15-85 mm f/3.5-5.6 IS USM oraz sprzedać tego 18-135 i mając obiektyw o dużo lepszej jakości (tak mi się wydaje) zobaczyć czego mi brakuje.

    3. Kupić Canon EF 70-200 mm f/4 L USM

  7. #17
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Wymiana obiektywu

    Cytat Zamieszczone przez rook96 Zobacz posta
    Tak zastanawiając się co by tu zrobić, myślę licząc raty, że mógłbym sobie pozwolić na obiektyw do 3 tys i znalazłem parę ciekawych (przynajmniej wg mnie możliwości).

    1. Kupić Sigma AF 18-35mm f/1.8 A DC HSM i zostawić tego 18-135 a np po roku czy dwóch zamienić 18-135 (lub sprzedać za parę miesięcy) na 55-250 lub 70-300 i mieć w miarę uniwersalny zestaw.

    2. Kupić Canon EF-S 15-85 mm f/3.5-5.6 IS USM oraz sprzedać tego 18-135 i mając obiektyw o dużo lepszej jakości (tak mi się wydaje) zobaczyć czego mi brakuje.

    3. Kupić Canon EF 70-200 mm f/4 L USM
    zrobic (kupic) mozna bardzo wiele rzeczy

    tylko pytanie czego najbardziej potrzebujesz. bo w watku padlo juz kilkadziesiat opcji i w zasadzie jeszcze tylko nie doszlismy do zmiany na Sony (ale bez obaw: winter is coming!, forumowy ambasador na pewno dotrze i tutaj), natomiast nie padlo jasno skrystalizowane podsumowanie: po co? i: do czego to ma byc kupione?
    www albo tez flickr

  8. #18
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    50

    Domyślnie Odp: Wymiana obiektywu

    Najprościej mówiąc do fotografii . W sensie chcę mieć coś do fotografowania natury. Krajobrazy, czasem życie ludzi i ogólnie "życie kulturalne", ale z przewagą na naturę, więc raczej stawiam na zoom. Generalnie myślę mieć zoom kiedyś tak czy inaczej. Wolałbym by to był jeden obiektyw, ale trochę bez sensu kupować aparat z wymienną optyką i stosować tylko jeden obiektyw. Dlaczego jeden? Mam wewnętrzne opory, czuję obawy, że mając więcej obiektywów i zmieniając je np 50 razy dziennie to mój aparat wytrzyma rok albo krócej, bo już zaraz wejdą jakieś paprochy, gwinty się wyrobią itd. Pewnie jest to po prostu takie gdybanie i bezsensowne obawy, bo po to te gwinty sa wzmacniane (nie wiem czy to aluminium czy stal, czy jakis stop magnezowy), ale jednak takie obawy psychiczne.

    Wracając jednak do tematu. Chcę mieć ostrzejsze zdjęcia i bardziej przejrzyste, w sensie poprawności odwzorowania świata. A tak patrząc na zdjęcia, jakie przechodzą przez ten obiektyw i porównując je z obiektywami trochę wyższej półki jest spora różnica (w moim odczuciu).

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Wymiana obiektywu

    Cytat Zamieszczone przez rook96 Zobacz posta
    Hej,




    Myślałem o jakimś obiektywie o dłuższej ogniskowej, w górach, lesie czy w mieście można by było zrobić z tego bardzo fajny użytek. Mimo wszystko też może być ciężko nosić cały bagaż sprzętu fotograficznego.
    masło maślane
    proponuje nauczyć się posługiwać tym czym masz
    nic więcej na razie potrzebujesz

    Cytat Zamieszczone przez rook96 Zobacz posta
    Najprościej mówiąc do fotografii . Generalnie myślę mieć zoom kiedyś tak czy inaczej.
    ten obiektyw który posiadasz tak się szczęśliwie składa jest zoomem

    żaden lepszy obiektyw/body nie uzupełni twoich braków wiedzy


    spróbuj porobić zdjęcia swoim telefonem, jest całkowicie zautomatyzowany i myślę ze zdjęcia będą lepsze jakościowo niż to co robisz teraz
    Ostatnio edytowane przez becekpl ; 10-07-2018 o 10:02
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  10. #20
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    50

    Domyślnie Odp: Wymiana obiektywu

    Nie będę się kłócił, jak chyba już napisałem wcześniej uczę się fotografii, więc ciężko oczekiwać sprintów od dziecka uczącego się chodzić . Ale skoro już poruszasz ten temat to bardzo chętnie bym poprosił o jakieś fajne pozycje książkowe lub inne materiały dotyczące właśnie tej przydatnej wiedzy, które pokazują jak ją nabyć lub jak zrozumieć konkretne zagadnienia.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •