Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 47

Wątek: Obiektyw do spottingu

  1. #21

    Domyślnie Odp: Obiektyw do spottingu

    Panowie, ja podpinam się pod temat rozważam Sigma C 100-400, Tamron SP 150-600 mm f/5-6.3 (G1 bo szukam do 4k)
    Gdzieś po drodze rozważałem Canon EF 70-200 mm f/4 L USM ale do spotinngu obawiam się, że za krótko, choć opcja z konwerterem mogła by być konnkurencyjna. Gruby dylemat. Cenowo są blisko +- 500zł.

  2. #22

    Domyślnie Odp: Obiektyw do spottingu

    150-600

  3. #23
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 670

    Domyślnie Odp: Obiektyw do spottingu

    @RadOs41 wybacz, że tak późno, ale umknęło mi Twoje pytanie, odpowiadając - co do zasady nie korzystam ze statywu, ale jak tylko jest okazja to staram się o coś podeprzeć, nawet barierki o ile nimi tłum nie trzęsie, dużo zależy od okoliczności, na pewno wszelkie podpórki pomagają, ale są też jednocześnie ograniczeniem; ogólnie warto popierać; co do ilości udanych zdjęć przy czasach 1/15-1/20 s... no jest ich kolosalnie mniej niż tych nieudanych... czasami nie uda mi się żadnego przywieźć z pokazów, a czasem wchodzi więcej - dużo IMHO zależy od nastawienia się, skupienia, świadomości ruchu obiektu, oddechu - naprawdę wszystko składa się na udane trafienie, trochę jak u snajpera General;nie ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć.
    @ruphee - z tych podanych przez Ciebie tylko 150-600, resztę odpuść

  4. #24
    Początki nałogu Awatar RadOs41
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Radom
    Wiek
    57
    Posty
    350

    Domyślnie Odp: Obiektyw do spottingu

    @Bangi Zapytałem, gdyż dawno, dawno temu, gdy tylko kupiłem 100-400, zafascynowany tym szkiełkiem (zresztą, jak każdą nową zabawką ), także próbowałem zdjęć na b. długich czasach jednak wynik tych prób mnie zniechęcił. Zacząłem skracać czas do ok 1/80 sek. by mieć więcej "ostrych" zdjęć. Jednak końcowy efekt jest zdecydowanie lepszy przy dłuższym czasie, jeżeli zdjęcie już się uda - co widać po Twoich obrazkach.

    Dziękuję za odpowiedź i Pozdrawiam Cię.
    Ostatnio edytowane przez RadOs41 ; 21-08-2018 o 15:17
    Trochę gratów i nieco innych szpargałów...

  5. #25
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Lubelskie
    Posty
    256

    Domyślnie Odp: Obiektyw do spottingu

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    @RadOs41 wybacz, że tak późno, ale umknęło mi Twoje pytanie, odpowiadając - co do zasady nie korzystam ze statywu, ale jak tylko jest okazja to staram się o coś podeprzeć, nawet barierki o ile nimi tłum nie trzęsie, dużo zależy od okoliczności, na pewno wszelkie podpórki pomagają, ale są też jednocześnie ograniczeniem; ogólnie warto popierać; co do ilości udanych zdjęć przy czasach 1/15-1/20 s... no jest ich kolosalnie mniej niż tych nieudanych... czasami nie uda mi się żadnego przywieźć z pokazów, a czasem wchodzi więcej - dużo IMHO zależy od nastawienia się, skupienia, świadomości ruchu obiektu, oddechu - naprawdę wszystko składa się na udane trafienie, trochę jak u snajpera General;nie ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć.
    @ruphee - z tych podanych przez Ciebie tylko 150-600, resztę odpuść
    Będziesz na AirShow w Radomiu? Wybieram się w niedzielę fajnie byłoby zamienić parę słów z kimś z forum. Twoje latadła obserwuje już jakiś czas. Bardzo mi się podobają. Mam brata w wojsku załatwił mi wejście gdzieś na jakaś platformę. Jak coś chętnie z kimś pogadam osobiście. ?
    Sprzedałem Canony poszedłem do Sony

  6. #26
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 670

    Domyślnie Odp: Obiektyw do spottingu

    @Yaru będe, ale nie wchodzę na teren imprezy. Będę w rejonie na ul. Skaryszewskiej.

  7. #27
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Lubelskie
    Posty
    256

    Domyślnie Odp: Obiektyw do spottingu

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    @Yaru będe, ale nie wchodzę na teren imprezy. Będę w rejonie na ul. Skaryszewskiej.
    Aha,nidy nie bylem na Skaryszewskiej, kiedyś muszę tam spróbować. Niestety pogoda ma być słaba, trzeba się przygotować na opady, udanych kadrów
    Sprzedałem Canony poszedłem do Sony

  8. #28

    Domyślnie Odp: Obiektyw do spottingu

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    @Yaru będe, ale nie wchodzę na teren imprezy. Będę w rejonie na ul. Skaryszewskiej.
    Hej dziękiza rady, będe jutro testował 150-600.
    Jak tam na skaryszewskiej jeżeli chodzi o parkowanie w okolicy?

  9. #29
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 488

    Domyślnie Odp: Obiektyw do spottingu

    Cytat Zamieszczone przez ruphee Zobacz posta
    Hej dziękiza rady, będe jutro testował 150-600.
    Jak tam na skaryszewskiej jeżeli chodzi o parkowanie w okolicy?
    Parkujesz na polu i pewnie przyjdzie właściciel i będzie chciał z 10 zł. Możesz też i przy drodze ale wg mnie szkoda tak oszczedzac bo większość czasu to siedzenie.

  10. #30
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 670

    Domyślnie Odp: Obiektyw do spottingu

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Parkujesz na polu i pewnie przyjdzie właściciel i będzie chciał z 10 zł. Możesz też i przy drodze ale wg mnie szkoda tak oszczedzac bo większość czasu to siedzenie.
    Dokładnie tak !

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •