Witam, posiadam wymieniony zestaw jak wyżej od około roku, po kilku sesjach foto dla par / znajomych / rodziny stwierdzam iż jest problem z autofocusem. Moja stara 50-tka ma problem z trafianiem centralnym, nawet bez przekadrowywania od pełnej dziury,. Na 1.8 nie mam nawet co próbować 90% idzie do kosza, od 2.0 do 2.5 - loteria - w słoneczny dzień trafia zawsze , nawet w 9 innych punktach autofocusa, lecz ma problem na "złotych godzinach " jak dla mnie 70% na niecenterlanych idzie do kosza i 30% na centralnym. od 2.8 żyleta w każdych warunkach na każdym polu ... Zabrałem zestaw na urlop, sesja rodzinna spokojna, siostra na krzesełku ja równiez, pozycja snajperka, czas 1/80 F 2,5 zdjęcie na ostre mimo potwierdzenia ostrości. Posiadam 18-55 stm i 55-250 stm, ostre jak żyleta w każdych warunkach... gdzie szukać przyczyny? W przyszłosci rozważam zakup 50d - lepszy ekran + mikroregulacja AF - inne bajery mi nie potrzebne , na FF też prędko nie przejdę. W planach zakup 50 stm, 50 1.4 albo 85 1.8 ale mimo wszystko boje się trochę podobnej sytuacji co z starą 50-tką.