Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: camon 300mm L f2.8 bez IS pierwsza generacja

  1. #1

    Domyślnie camon 300mm L f2.8 bez IS pierwsza generacja

    Witam serdecznie.

    Kupilem na eBay stara 300tke L 2,8. wizualnie w stanie bdb poza małym szczegółem. Ma rozbite przednie szkło myślę ze to jakiś filtr był, lub szkło optyczne ochronne.


    To pierwsze przed soczewkami.

    link do opisu szkła poniżej.

    https://kenrockwell.com/canon/lenses/300mm-f28.htm


    Pytanie moje, możne ktoś ma pod ręka taki obiektyw , może mi powiedzieć jakiej średnicy jest tam to szkiełko przednie? Ja mój obiektyw dopiero będę miał w sierpniu , bo kuzyn dowiezie mi go z UK gdy pojedzie na wakacje do Polski.

    W planie mam tam wsadzić dobry filtr uv, chyba ze ktoś ma na części.

    dziękuje za informacje. Adam

  2. #2
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    27

    Domyślnie Odp: camon 300mm L f2.8 bez IS pierwsza generacja

    Wiele dałeś?

  3. #3

    Domyślnie Odp: camon 300mm L f2.8 bez IS pierwsza generacja

    moim zdaniem opłacało się za 310f plus 8f wysyłka w UK

  4. #4
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Lubelskie
    Posty
    256

    Domyślnie Odp: camon 300mm L f2.8 bez IS pierwsza generacja

    Wydaje mi się że filtry w tym szkle instaluje sie przy bagnecie, przed pierwszą grupą soczewek raczej nie ma gwintu na filtry, pokaż zdjęcia tego szkła.
    Ostatnio edytowane przez Yaru ; 01-07-2018 o 09:01
    Sprzedałem Canony poszedłem do Sony

  5. #5
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    Olesnica
    Posty
    93

    Domyślnie Odp: camon 300mm L f2.8 bez IS pierwsza generacja

    w 300/4 L starym be is było szkło jakby filtr więc możliwe że tutaj też było takie coś.

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: camon 300mm L f2.8 bez IS pierwsza generacja

    Ten pierwszy element spełnia rzeczywiście funkcję ochronną, ale zastąpienie go filtrem nie będzie trywialne pod względem mechanicznym. Lepiej powierzyć to fachowcowi zajmującemu się naprawą takich obiektywów. Średnica pewnie w przedziale 105-110mm.

  7. #7

    Domyślnie Odp: camon 300mm L f2.8 bez IS pierwsza generacja

    Cytat Zamieszczone przez Yaru Zobacz posta
    Wydaje mi się że filtry w tym szkle instaluje sie przy bagnecie, przed pierwszą grupą soczewek raczej nie ma gwintu na filtry, pokaż zdjęcia tego szkła.
    cześć, nie nie ma gwintu na filtr bo jest kieszonka na 48mm filtr, ale to szkło ochronne jest przykręcane od zewnątrz. Jeśli znalazł bym filtr pasujący w tamten rozmiar, wyjął bym go z oryginalnej obudowy i wstawił w miejsce oryginalnego szkła w obiektywie.
    Problem jeśli będzie tam jakiś nietypowy rozmiar.









    --- Kolejny post ---

    w 300/4 L starym be is było szkło jakby filtr więc możliwe że tutaj też było takie coś.
    tez tak jest , spradzalem. Dla tego zaryzykowałem zakup. jeśli była by tam jakaś soczewka na przodzie to chyba nadawał by się do śmieci.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Ten pierwszy element spełnia rzeczywiście funkcję ochronną, ale zastąpienie go filtrem nie będzie trywialne pod względem mechanicznym. Lepiej powierzyć to fachowcowi zajmującemu się naprawą takich obiektywów. Średnica pewnie w przedziale 105-110mm.
    moim zdaniem jakiś dobry filtr np (Nisi Uv Pro Nano) był by lepszy od oryginalnego szkła z lat 90tych.

  8. #8

    Domyślnie Odp: camon 300mm L f2.8 bez IS pierwsza generacja

    To jest szkło ochronne zabezpieczające fluorytową przednią soczewkę, która jest miękka i tym samym podatna na zarysowania.

  9. #9

    Domyślnie Odp: camon 300mm L f2.8 bez IS pierwsza generacja

    Cytat Zamieszczone przez dranio Zobacz posta
    To jest szkło ochronne zabezpieczające fluorytową przednią soczewkę, która jest miękka i tym samym podatna na zarysowania.


    Tak myślałem . Dla tego moim zdaniem filtr uv spełni zadanie i nie pogorszy optyki. Tylko nadal ciekawi mnie rozmiar tego szkła.

  10. #10
    Coś już napisał Awatar Danielasty
    Dołączył
    Mar 2017
    Miasto
    Crewe (Bydgoszcz )
    Wiek
    33
    Posty
    60

    Domyślnie Odp: camon 300mm L f2.8 bez IS pierwsza generacja

    a suwmiarki nie masz? zmierz ile ma środek, dodaj połowe ścianki tego obiektywu - też możesz uzyc suwmiarki i będzie, ewemtualnie zawsze możesz rozkręcić i sprawdzić

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •