Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: PIXEL ROOK nie działa

  1. #1

    Domyślnie PIXEL ROOK nie działa

    Witam,
    Jestem nowy i przeczytałem masę artykułów na ten temat, ale nie znalazłem odpowiedzi.
    Z góry przepraszam, jeśli gdzieś już taki wątek istnieje.
    Otóż mam problem z wyzwalaczem Pixel Rook podpiętym do lampy 580 EX II. Zamontowałem wszystko jak należy, na nadajniku mam 580 EX II w trybie Master, na odbiorniku 430 EX II w trybie Slave. Po naciśnięciu do połowy spustu migawki lampa w trybie Slave zachowuje się jak stroboskop. Czy ktoś może mi wytłumaczyć, o co chodzi? Używam 5D Mark IV.

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: PIXEL ROOK nie działa

    Test YONGNUO YN565EX | Rafał Foryś Photogallery

    Pixel Rook - to ciekawe wyzwalacze (nie przenoszące eTTL) które pozwalają na nadajniku zamontować dodatkową lampę która będzie działać w eTTL. Nadajnik jest po prostu transparentny na drodze komunikacji lampa-body. Niestety po nałożeniu na sanki nadajnika Pixel Rook Yongnuo YN 565EX zaczynają dziać się cuda. Mianowicie po naciśnięciu spustu migawki choćby do połowy pozostałe lampy na odbiornikach zaczynają błyskać jak stroboskopy. I nie ma znaczenia czy Yongnuo YN 565EX na nadajniku jest w trybie eTTL czy manualnym. Już samo wejście do menu w zakładkę do sterowania lampą powoduje tą swoistą dyskotekę. Początkowo myślałem że lampy w odbiornikach działają jak wspomagacze AF, ale trop okazał się zły. Spędziłem nad tym dużo czasu i nie znalazłem w menu Yongnuo żadnej opcji której wyłączenie naprawiło by sytuację.
    Wykluczam także winę po stronie Pixel Rooka, bo z dwoma egzemplarzami 430 EXII, a nawet YN-460 II na sankach nadajnika żadnego problemu nie było. Wszystko działa normalnie, łącznie z eTTL’em w Canonach.
    W klasycznym rozwiązaniu (bez lampy na nadajniku) wszystkie lampy działają bardzo dobrze.
    I jeden z komentarzy zamieszczonych pod testem:

    Tomasz pisze:
    6 października 2011 o 21:45

    Witaj Rafale. Bardzo fajnie sie czytalo test lampy.
    Jesli chodzi o wyzwalacze Pixel Rook, mialem te same objawy blysku stroboskopowego przy podlaczonej na nadajniku lampie 580EX II. To samo po podalczeniu malutkiej 270EX. Aparat to Canon 5D mark II.
    O dziwo stara 550EX nie gryzie sie juz z rookiem i 5D markiem II. Jeszcze wieksze moje zaskoczenie iz system ten bardzo dobrze wspolpracuje nawet 580EX II i 270EX ze starymi aparatami canona 10D 30D i 5D. Mega_pixel nie umial wytlumaczyc co sie dzieje i bez problemu zworcili mi pieniadze za pixel-rook.
    Teraz czekam na Phottix Strato II Multi, podobno nie ma z tym problemow ale to sie okaze jak do mnie przyjda. Pzdr ! Tomasz
    Czyli trzeba by zamienić lampy. Z nadajnikiem sparować 430 EX II jak rozumiem w trybie Master a z odbiornikiem 580EX II jak rozumiem w trybie Slave i powinno być wszystko OK. Jak nie będzie OK to widocznie 5D Mark IV nie lubi Pixel Rook.
    Ostatnio edytowane przez mkamelg ; 14-05-2018 o 20:49

  3. #3

    Domyślnie Odp: PIXEL ROOK nie działa

    Cytat Zamieszczone przez mkamelg Zobacz posta
    Test YONGNUO YN565EX | Rafał Foryś Photogallery



    I jeden z komentarzy zamieszczonych pod testem:



    Czyli trzeba by zamienić lampy. Z nadajnikiem sparować 430 EX II jak rozumiem w trybie Master a z odbiornikiem 580EX II jak rozumiem w trybie Slave i powinno być wszystko OK. Jak nie będzie OK to widocznie 5D Mark IV nie lubi Pixel Rook.

    430 EX II nie posiada trybu Master Działa tylko w trybie Slave
    Ostatnio edytowane przez mb85 ; 18-05-2018 o 01:25

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •