Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Komputer odczytuje tylko plik JPG, RAW nie dziala

  1. #1

    Domyślnie Komputer odczytuje tylko plik JPG, RAW nie dziala

    Witam grupowiczów, mam nadzieję, że ktoś zwróci uwagę na mój wątek i mi pomoże. A więc: od około 2-3 miesięcy użytkuję aparat canon 60d, przesiadając się półkę wyżej z poprzednika 400d, gdzie zbyt dużego wyboru opcji nie było jeśli chodzi o format zapisywania zdjęć, wiedziałam, że wystarczy kliknąć raw, następnie na komputerze już je przekonwertować i wszystko będzie "cacy". W 60d wstyd się przyznać, ale niezbyt ogarniam jego kombinacje, mogę wybrać plik raw w połączeniu z jakimś innym, a gdy tak robię plik na komputerze mam zapisywany w cr2, którego mój komputer nie odczytuje nawet poprzez canonowski program digital photo professional, którego podczas użytkowania 400d używałam właśnie do zmiany pliku na jpg, a przy zapisie obrazu w samym rawie sytuacja się powtarza i również nie mogę pliku ani otworzyć, ani nic z nim zrobić. Z początku myślałam, że plik zostaje może automatycznie przekonwertowany na jpg przy zgraniu na komputer, ale wydaje mi się to dość dziwne, biorąc pod uwagę, że do tej pory zawsze trzeba było to zmieniać za pomocą jakiegoś programu, a wydaje mi się też, że jakość zdjęć jest jakby gorsza niż na poprzedniej 400d. Proszę o pomoc, jakiekolwiek rady, bo nie wiem, czy aparat mi po prostu szwankuje, czy jednak jestem za głupia, aby się w tym wszystkim połapać i odpowiednio ustawić własny aparat
    Ostatnio edytowane przez blessant ; 06-05-2018 o 22:09

  2. #2
    Uzależniony Awatar italy
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    508

    Domyślnie Odp: Komputer odczytuje tylko plik JPG, RAW nie dziala

    w 60 D możesz wybrać dla zapisu i oddzielnie plik RAW ,odzielnie plik JPG,czy też wybrać zapis RAW + JPG.
    Może masz starą wersję DPP dla canona 400 d, i teraz nie odczytuje zdjęć z canona 60 D , choć to pewnie nie możliwe...
    60 D zdjęcia nim robione zapisuj w formacie RAW, potem najprościej przerzucać z aparatu na komputer przez program Zoom Brow EX .Gdy otworzysz DPP,wszytskie zdjęcia są zapisane w formacie RAW.
    Potem możesz przekonwertować zdjęcie z RAW do JPG. To tak najprościej ujmując..
    No chyba że od razu w aparacie ustawisz zapis JPG to nie będziesz musiała ich potem konwertować .

  3. #3
    Bywalec
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    161

    Domyślnie Komputer odczytuje tylko plik JPG, RAW nie dziala

    Zacznij od zainstalowania oprogramowania pod C60d na kompie, jak nie dostałeś na płycie to można pobrać ze strony.
    Między tymi puszkami jest parę lat różnicy więc całkiem możliwe że masz stare oprogramowanie.

    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez Bouli_wro ; 07-05-2018 o 10:23

  4. #4
    Bywalec Awatar Yanc
    Dołączył
    Oct 2015
    Miasto
    Manieczki
    Wiek
    49
    Posty
    205

    Domyślnie Odp: Komputer odczytuje tylko plik JPG, RAW nie dziala

    Cytat Zamieszczone przez Bouli_wro Zobacz posta
    Między tymi puszkami jest parę lat różnicy więc całkiem możliwe że masz stare oprogramowanie.
    Jest to bardzo prawdopodobne. Jak podpinam do kompa 7dII to odpala mi się inna wersja programu niż wtedy gdy podpinam 60D. Ta od 60D z kolei obsługiwała też 500D i 1000D które miałem wcześniej.
    @blessant - żeby pobrać oprogramowanie z neta potrzebujesz numer seryjny aparatu, poza tym jest to zupełnie bezproblemowe
    C6, C7DMkII, C60D, 17-50/2,8, 50-150/2,8, 50/1,8, 85/1,8, 150/2,8 Macro, 70-200L, 120-400, 430EX, S568

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •