Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: Wycena zdjęć produktowych

  1. #11
    Dopiero zaczyna Awatar Masaesu
    Dołączył
    Jan 2015
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    31
    Posty
    19

    Domyślnie Odp: Wycena zdjęć produktowych

    Tak, mam się bawić w wycinkę i boje sie, że sie udupie...
    Dam za niską cenę a pózniej będe siedzieć godzinami w PS, dlatego stwierdziłam, że się doradzę co o tym sądzicie
    Wogóle zdjęcia produktowe wydaja mi sie mało zarobkowymi zleceniami. Jak sie wykonuje takie zdjęcia z otoczeniem, to najwięcej jest pracy przy ułożeniu wszystkich rzeczy do zdjęcia a jak bez tła, to znowu jest ryzyko, apropo wtapianie rzeczy w tło i długotrwałą wycinką.
    A co najzabawniejsze, to od klienta zazwyczaj słyszę coś w stylu.... "Przeciez to tylko zdjęcie produktowe. Ja bym je zrobił w dwie minuty a Pani mi tłumaczy cały proces powstania zdjęcia".... ;/

    Tak z Waszego doświadczenia.... opłaca Wam się robić zdjęcia produktowe?

  2. #12

    Domyślnie Odp: Wycena zdjęć produktowych

    1. Najpeiej by było zrobić rekonesans na miejscu i testowe zdjęcie tam.
    2. Pamiętaj, ze w sumie z każdym obrobionym zdjęciem więcej wprawy będzie.
    3. Kwestia opłaca/nieopłaca. Zawsze możesz dać stawkę za godzinę taką jaka Cię satysfakcjonuje. Ale za całość pracy, a nie za siedzenie u nich. Bo przecież 2 te 4-5h mogą Ci raz dać 5 produktów, a raz 10. Raz będzie po 4 zdjecia, a raz po 5. (a to razy 5-10 produktów, robi się znaczna liczba materiału do obróbki).

    Jak się uprą na godzinę pracy u nich, to po prostu zrób wszystko by mieć potem łatwą obróbkę. Czytaj produkt postaw na odpowiednim tle.

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Wycena zdjęć produktowych

    Wycinka przedmiotu takiego jak szafa czy sterownik nie powinna być ciężka, w sumie masz tam proste linie. Inna sprawa to światło, jeśli jakiś róg będzie ciemniejszy to na zdjęciu z białym tłem może wyglądać średnio. Warto więc dobrze to doświetlić. Czy się opłaca? Jeśli tylko stracisz czas i pieniądze nie. Pamiętaj, że nie prowadzisz charity i nie musisz tego robić za półdarmo. Najważniejsze aby się Tobie opłacało.

  4. #14
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Wycena zdjęć produktowych

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    ... Najważniejsze aby się Tobie opłacało.
    Za moich czasów za naukę się płaciło. Fajne te nowe czasy

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Wycena zdjęć produktowych

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Za moich czasów za naukę się płaciło. Fajne te nowe czasy
    Za komuny wszystko działało inaczej

  6. #16
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    294

    Domyślnie Odp: Wycena zdjęć produktowych

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Za moich czasów za naukę się płaciło. Fajne te nowe czasy
    więc zgodnie z poradą kolegi zaproponuj, że Ty klientowi zapłacisz za to, że możesz u niego robić fotki i się przy okazji czegoś nauczyć a tak poza tym to człowiek uczy się całe życie, więc nie zarobisz nigdy a będziesz tylko dopłacać :P

    jak zgodzisz się, że zapłaci Ci za godzinę to istnieje spore ryzyko, że gościu będzie nad Tobą stał i liczył Ci czas, że za wolno, że po co tak, że wystarczy tyle itd.
    R + C 50 1.8 STM + C 17-40 + C 70-200 f/4 + CDN.
    https://www.facebook.com/dawidzawilafotografia

  7. #17
    Bywalec
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    109

    Domyślnie Odp: Wycena zdjęć produktowych

    tak, opłaca się robić zdjęcia produktowe, jeśli umiesz je robić to także powinnaś umieć je wycenić...

  8. #18
    Uzależniony Awatar italy
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    508

    Domyślnie Odp: Wycena zdjęć produktowych

    Cytat Zamieszczone przez Masaesu Zobacz posta
    Tak z Waszego doświadczenia.... opłaca Wam się robić zdjęcia produktowe?
    Czasami nawet bardzo.Za kilkanaście zdjęć opakowań z wyrobami cukierniczymi - dobre wakacje .
    Choć raz zrezygnowałem z 7-8 zdjęć podobnych wyrobów - podczas negocjacji padła cena -350 euro, klient po zawahaniu powiedział że się ze mną skontaktuje w późniejszym terminie.Po kilku dniach zadzwonił kolega że ma zleceniodawce na 8 zdjęć opakowań ,chciał pomocy w wycenie ode mnie.Podczas rozmowy wyszło o jakie opakowania chodzi, że to ten sam zleceniodawca co był u mnie Kolega już po rozmowie ze mną zaproponował mu cenę 400 euro . I jakie było moje zdziwienie gdy po 2 dniach zadzwonił ten sam klient z propozycją że przystaje na moją cenę .Odmówiłem. Do kolegi już nie zadzwonił I dalej na swej stronie firmowej ma stare zdjęcia.

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Wycena zdjęć produktowych

    @italy trochę jak z tym dzieckiem które na złość babci odmroziło sobie uszy

  10. #20
    Uzależniony Awatar italy
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    508

    Domyślnie Odp: Wycena zdjęć produktowych

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    @italy trochę jak z tym dzieckiem które na złość babci odmroziło sobie uszy
    Ja sobie ich nie odmroziłem, w tym czasie i tak złapałem kilka zleceń Jakoś nie miałem przekonania do tego klienta A po drugie, czy ja sobie nie mogę klientów wybierać ?

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •