Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Czy Canon 6D mk1 jest nadal produkowany ?

  1. #1
    Początki nałogu Awatar takpoprostu
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    394

    Domyślnie Czy Canon 6D mk1 jest nadal produkowany ?

    W sklepach pojawiają się coraz częściej Canony 6D mk1 - nowe z gwarancją SKLEPOWĄ w cenach nie przekraczających 5 tyś. Na różnych niepolskich sklepach UK/HK/USA jest cały czas dostępny za dużo niższe ceny. Skąd oni to biorą ? Podejrzewam że z Chin. Czy Canon 6D jest jeszcze produkowany na rynek azjatycki? Nie wierzę że przez ponad rok przy tak niskiej cenie Canon by nie wyczyścił magazynów z nadprodukcji starego 6D. No chyba że na rynek azjatycki on cały czas w produkcji jest tak jak pisałem... hmmm ?
    *t*a*k*p*o*p*r*o*s*t*u*

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Czy Canon 6D mk1 jest nadal produkowany ?

    Na dzień dzisiejszy chyba nie ma sensu kupować nowego. Jest sporo używek w świetnym stanie. Zresztą na allegro kupisz 6d mark II najtaniej za 6400zł.
    Miłego dnia
    moja www

  3. #3
    Początki nałogu Awatar takpoprostu
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    394

    Domyślnie Odp: Czy Canon 6D mk1 jest nadal produkowany ?

    Ale nie pytam czy jest sens czy nie - tylko skąd oni je biorą ? Sklepy mają po 20 sztuk w magazynach i cały czas dostawa trwa... A dziś dostałem info od oficjalnej strony canon.com.hk że:
    "Regarding your inquiry about EOS 6D purchase issue, we are sorry to inform you that the camera had been discontinued and no more stock now."

    przecie nie kwitną na drzewach bo wiosna przyszła.
    *t*a*k*p*o*p*r*o*s*t*u*

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Czy Canon 6D mk1 jest nadal produkowany ?

    Cytat Zamieszczone przez takpoprostu Zobacz posta
    Ale nie pytam czy jest sens czy nie - tylko skąd oni je biorą ?
    Zapasy magazynowe przecież mogą być. Jakoś nie widzę aby był problem z dostępnością tego modelu w PL i to w autoryzowanych sklepach. Przez pewien czas pewnie jeszcze będą. Sam ostatnio kupiłem drugi egzemplarz. Nie chciałem 6DII. Autoryzowane sklepy na pewno mają towar od Canon Polska/Europa.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez takpoprostu Zobacz posta
    Ale nie pytam czy jest sens czy nie - tylko skąd oni je biorą ?
    Zapasy magazynowe przecież mogą być. Jakoś nie widzę aby był problem z dostępnością tego modelu w PL i to w autoryzowanych sklepach. Przez pewien czas pewnie jeszcze będą. Sam ostatnio kupiłem drugi egzemplarz. Nie chciałem 6DII. Autoryzowane sklepy na pewno mają towar od Canon Polska/Europa.

  5. #5
    Początki nałogu Awatar takpoprostu
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    394

    Domyślnie Odp: Czy Canon 6D mk1 jest nadal produkowany ?

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Zapasy magazynowe przecież mogą być. Jakoś nie widzę aby był problem z dostępnością tego modelu w PL i to w autoryzowanych sklepach. Przez pewien czas pewnie jeszcze będą. Sam ostatnio kupiłem drugi egzemplarz. Nie chciałem 6DII. Autoryzowane sklepy na pewno mają towar od Canon Polska/Europa.

    --- Kolejny post ---



    Zapasy magazynowe przecież mogą być. Jakoś nie widzę aby był problem z dostępnością tego modelu w PL i to w autoryzowanych sklepach. Przez pewien czas pewnie jeszcze będą. Sam ostatnio kupiłem drugi egzemplarz. Nie chciałem 6DII. Autoryzowane sklepy na pewno mają towar od Canon Polska/Europa.
    A widzis zbo nie mają... Wszystkie gwarancje to gwarancje sklepowe nie producenta. Zadzwoniłem do chyba 5 sklepów i każdy mówił że to import spoza rynku europejskiego. i dostają aparaty z datą produkcji 2018 rok.
    *t*a*k*p*o*p*r*o*s*t*u*

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Czy Canon 6D mk1 jest nadal produkowany ?

    Cytat Zamieszczone przez takpoprostu Zobacz posta
    A widzis zbo nie mają... Wszystkie gwarancje to gwarancje sklepowe nie producenta. Zadzwoniłem do chyba 5 sklepów i każdy mówił że to import spoza rynku europejskiego. i dostają aparaty z datą produkcji 2018 rok.
    Nie wiem co to jest zbo... Kupowałem w popularnym sklepie i dostałem normalną gwarancję producenta. Poza tym, całkiem możliwe, że ten model był jeszcze produkowany w 2018 r.

  7. #7
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Czy Canon 6D mk1 jest nadal produkowany ?

    Taka polityka Canona od lat. Wypuszczają nowy (droższy) model, a poprzednik jest jeszcze długo sprzedawany. To taka proteza taniego FF dla mas . Z 5D też tak było.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #8
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    27

    Domyślnie Odp: Czy Canon 6D mk1 jest nadal produkowany ?

    Też o tym myślałem skąd pochodzą te aparaty. W sumie w życiu już 2 razy naciąłem się na sytuację z kupnem sprzętu z "poprzedniego sezonu". Tak kupiłem lustro Pentaxa oraz monitor Eizo. Aparat działał tak se w porównaniu do tego co ludzie pisali jak ma działać, a monit po kilku dniach dostał bad pixeli, po wymianie przyszła sztuka, która nie grzeszyła podświetleniem. Reasumując, jestem nieufny w przypadku kupowania "nowych" sztuk produktów, które wyszły z produkcji. Mogą to być jakieś dziwne leżaki, a może i zwroty. Myślę, że jak mk1 to sensowną używkę da się znaleźć.
    5d+35+85, r6+16+35+50+85, torba gratów

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •