Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 41

Wątek: Body czy obiektyw

  1. #31
    Bywalec Awatar Yanc
    Dołączył
    Oct 2015
    Miasto
    Manieczki
    Wiek
    49
    Posty
    205

    Domyślnie Odp: Body czy obiektyw

    Cytat Zamieszczone przez promyk słońca Zobacz posta
    ooo dziękuje za odpowiedzi rozjaśniacie mi temat ! Jeszcze jedno pytanie chodzi mi po głowie ale muszę je przemyśleć
    O to pewnie będzie pytanie wielkiej wagi. W takim razie pozwól że z góry udzielę Ci odpowiedzi: 42.
    C6, C7DMkII, C60D, 17-50/2,8, 50-150/2,8, 50/1,8, 85/1,8, 150/2,8 Macro, 70-200L, 120-400, 430EX, S568

  2. #32

    Domyślnie Odp: Body czy obiektyw

    hahah to chyba nie to pytanie aaa co oznacza 42?

  3. #33
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Wiek
    46
    Posty
    215

    Domyślnie Odp: Body czy obiektyw

    Cytat Zamieszczone przez promyk słońca Zobacz posta
    aaa co oznacza 42?
    Polecam klasyką literatury sci-fi, czyli "Autostopem przez galaktykę". Wszystko stanie się jasne .
    Canon EOS RP + 50/1.8 RF

  4. #34

    Domyślnie Odp: Body czy obiektyw

    Ale tu się robi tajemniczo sci-fi nie moja bajka ale autostopem brzmi dobrze na pewno zajrzę

  5. #35
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    592

    Domyślnie Odp: Body czy obiektyw

    Po Nikonie D3200 kazdy nowy aparat bedzie reprezentowal wyzsza jakosc i zapewne mozliwosci - a na pewno inne. Dla ciebie znaczenie bedzie mialo, aby nowy zestaw byl idealnie ze soba zestrojony, bo wtedy juz tylko od ciebie bedzie zalezalo, jakie fotki dasz rade zrobic. Roznice miedzy aktualnie sprzedawanymi modelami nie sa jakies szczegolnie spektakularne - wszystkie sa fajne...

  6. #36

    Domyślnie Odp: Body czy obiektyw

    Jak fajnie usłyszeć, że wszystkie są fajne w końcu zdecydowałam się na canona 6d, już go nabyłam i testuje. Masz racje różnica jest ogromna chociaż klimat z canona 350 ma coś w sobie... ciekawe czy tutaj uda się to powtórzyć? stworzyć podobny? Wrzucę potem jakieś fotki żeby zobrazować o co mi chodzi. Ok a teraz pytanie co znaczy idealnie zestrojony ze sobą zestaw? Jak rozpoznać , ze zestrojony nie jest :P ?

  7. #37
    Bywalec Awatar Yanc
    Dołączył
    Oct 2015
    Miasto
    Manieczki
    Wiek
    49
    Posty
    205

    Domyślnie Odp: Body czy obiektyw

    Cytat Zamieszczone przez promyk słońca Zobacz posta
    Ok a teraz pytanie co znaczy idealnie zestrojony ze sobą zestaw? Jak rozpoznać , ze zestrojony nie jest :P ?
    No to jest trudne pytanie, ale postaram się nieco naświetlić problem: Idealnie zestrojony zestaw to przed wszystkim dobrze wyważony napęd obiektywu żeby nie bił podczas fokusowania, idealnie dobrany odcień czerwieni paska do aparatu, kolor szmatki do czyszczenia sprzętu i takie tam

    To oczywiście żarty, a sam chciałbym się dowiedzieć co to idealnie zestrojony zestaw
    C6, C7DMkII, C60D, 17-50/2,8, 50-150/2,8, 50/1,8, 85/1,8, 150/2,8 Macro, 70-200L, 120-400, 430EX, S568

  8. #38

    Domyślnie Odp: Body czy obiektyw

    hmmm wydaje mi się, że kolory mam dobrze dobrane :P a jeśli chodzi o obiektyw to chyba jest w porządku ale z tego co mówicie to dobrze byłoby dać komuś to ocenić, coś czytałam na forum ,że ludzie oddają do kalibrowania...??

  9. #39
    Bywalec Awatar Yanc
    Dołączył
    Oct 2015
    Miasto
    Manieczki
    Wiek
    49
    Posty
    205

    Domyślnie Odp: Body czy obiektyw

    No tak, ale nie bierz na poważnie tego co pisałem wcześniej .
    Kalibrowanie obiektywu robisz wtedy jeśli ewidentnie wprowadza jakiś błąd w zdjęciach - zniekształcenia, permanentny brak ostrości (tzw. backfocus, albo forward focus) itp. Jeśli obiektyw działa i zdjęcia wychodzą dobrze to kalibracja jest niepotrzebna.
    C6, C7DMkII, C60D, 17-50/2,8, 50-150/2,8, 50/1,8, 85/1,8, 150/2,8 Macro, 70-200L, 120-400, 430EX, S568

  10. #40

    Domyślnie Odp: Body czy obiektyw

    u mnie to też był żart, nie biorę tego serio hehe a co do zdjęć to poprostu zaczęłam się zastanawiać, wiesz mi się wydaje, że coś takie jest bo się nie znam a potem może się okazać, że może być inaczej. Miałam tak z moim pierwszym autem jak zmieniłam pierwszy raz opony ze starych na nowe zimówki to dopiero zobaczyłam różnice

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •