Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 41

Wątek: Body czy obiektyw

  1. #21

    Domyślnie Odp: Body czy obiektyw

    Witam, obecnie robię zdjęcia canonem 350d ze szkłem 50mm 1.8 oraz 17-35 2.8. Wykonuję głównie portrety, ale chciałabym przestać robić zdjęcia do szuflady i móc zaoferować robienie zdjęć na jakiś imprezach typu wesela itp. Jaki sprzęt możecie doradzić? Oraz pytanie w jakim stopniu barwa zdjęć zależy od body, które posiadam? W tej chwili mam efekt lekko brudnych, przydymionych barw i powiem, ze mi się to podoba. Czy będzie się to zmieniać wraz ze zmianą body? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Body czy obiektyw

    żeby zaoferować " robienie zdjęć na jakiś imprezach typu wesela itp" musisz zainwestować ładnych parę tys zlotowych
    masz tyle?
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  3. #23

    Domyślnie Odp: Body czy obiektyw

    wiem, liczę się z tym

  4. #24

    Domyślnie Odp: Body czy obiektyw

    Cytat Zamieszczone przez promyk słońca Zobacz posta
    (...) w jakim stopniu barwa zdjęć zależy od body, które posiadam? W tej chwili mam efekt lekko brudnych, przydymionych barw i powiem, ze mi się to podoba. Czy będzie się to zmieniać wraz ze zmianą body? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi
    Kolorystyka zależy od tego jak wywołasz RAW’a.

  5. #25
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Body czy obiektyw

    Cytat Zamieszczone przez Filip Zobacz posta
    Kolorystyka zależy od tego jak wywołasz RAW’a.
    Oj... to widac zooma Sigmy nigdy nie miales. Z gratis filtrem 81a

  6. #26
    Bywalec Awatar Yanc
    Dołączył
    Oct 2015
    Miasto
    Manieczki
    Wiek
    49
    Posty
    205

    Domyślnie Odp: Body czy obiektyw

    O z tym zoomem Sigmy to prawda. Mam 70-300 APO DG i wszystkie fotki nim zrobione są ocieplone

  7. #27

    Domyślnie Odp: Body czy obiektyw

    ok czyli barwa zależy od wywołania RAWu i od obiektywu...body naprawde nie ma tu nic do rzeczy?

  8. #28
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Body czy obiektyw

    Cytat Zamieszczone przez promyk słońca Zobacz posta
    ok czyli barwa zależy od wywołania RAWu i od obiektywu...body naprawde nie ma tu nic do rzeczy?
    teoretycznie wszystkie body Canona powinny dawac bardzo zblizona kolorystyke jesli korzystasz z tych samych profili kolorow (np. Standard albo Neutral). jesli robisz JPEG-i albo przetwarzasz RAW-y canonowskim softwarem, bo juz w LR beda roznice. nie jest to idealnie taka sama kolorystyka ale bardzo zblizona
    www albo tez flickr

  9. #29
    Bywalec Awatar Yanc
    Dołączył
    Oct 2015
    Miasto
    Manieczki
    Wiek
    49
    Posty
    205

    Domyślnie Odp: Body czy obiektyw

    Problem z odwzorowaniem barw w fotografii cyfrowej jest dużo bardziej skomplikowany bo odwzorowanie barw zależy po kolei: od ustawień i możliwości aparatu, od oprogramowania i obróbki, od ustawień monitora, jeśli drukujesz zdjęcia to oczywiście od drukarki i atramentu a nawet papieru. To co u ciebie na monitorze wygląda zajebiście u kogoś innego już tak ********e nie będzie. Spójrz sobie tutaj na forum do tematów "popRAWka" w konkursach, jedno zdjęcie a ile rożnych wersji
    C6, C7DMkII, C60D, 17-50/2,8, 50-150/2,8, 50/1,8, 85/1,8, 150/2,8 Macro, 70-200L, 120-400, 430EX, S568

  10. #30

    Domyślnie Odp: Body czy obiektyw

    ooo dziękuje za odpowiedzi rozjaśniacie mi temat ! Jeszcze jedno pytanie chodzi mi po głowie ale muszę je przemyśleć

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •