Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Wydruki A3 i większe (usługi poligraficzne vs własna foto drukarka) ?

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Posty
    205

    Domyślnie Wydruki A3 i większe (usługi poligraficzne vs własna foto drukarka) ?

    Chciałem zapytać o koszty wydruku na fotodrukarkach domowego użytku (np Canona) korzystając z oryginalnych tuszy (wiadomo z zamiennikami różnie bywa).

    Jaki jest koszt wydruku jednej strony formatu A3 na taniej (500-700 zł) drukarce atramentowej? (pytam o cenę samego atramentu)

    Początkowo myślałem o zakupie drukarki Canona, ale ponieważ tych wydruków będzie mało w ciągu roku, to zastanawiam się nad powierzeniem tego firmom poligraficznym (Na allegro są setki ofert)...

    Przy okazji, ile płacicie za wydruki? Jakie firmy tego typu polecacie? Mogą być z całej Polski (raczej wybrałbym opcję wysyłki).
    ( Zależy mi na na dobrym papierze, żeby tusz po kilku tygodniach nie wyblakł, itd. ).

    Dzięki za sugestie!

  2. #2
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    56

    Domyślnie Odp: Wydruki A3 i większe (usługi poligraficzne vs własna foto drukarka) ?

    Nie opłaca Ci się drukarka.
    Tym bardziej plujka.
    Musiałbyś mieć laser żeby był efekt a to nieopłacalne.

    A3 potrafi kosztować różnie w zależności od poziomu zadruku i złożoności barw, gramatury papieru, rodzaju papieru, czasu na realizację zamówienia, docinania, itp.

  3. #3
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Posty
    205

    Domyślnie Odp: Wydruki A3 i większe (usługi poligraficzne vs własna foto drukarka) ?

    Będę raczej korzystał z usług, ale jeszcze spróbuję wybadać jak wyglądają ceny druku na atramentówkach.



    Co do laserówek kolorowych, widzę, że oryginalne tonery są droższe od nowych drukarek

    Producent podaje że:

    wydajność czarny do 2800 str. A4 (wg normy producenta, wydruk ciągły)
    wydajność kolory do 2300 str. A4 (wg normy producenta, wydruk ciągły)
    Przy jakim to jest pokryciu arkusza A4? Kiedyś to się odnosiło do 5-procentowego pokrycia arkusza.

    Taki zestaw kosztuje 1500+ zł

  4. #4
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    53

    Domyślnie Odp: Wydruki A3 i większe (usługi poligraficzne vs własna foto drukarka) ?

    Dla pigmentówki, to zużycie ok 1 ml atramentu na zadruk zdjęcia A4. Na barwnikowych powinno byc podobnie, aczkolwiek nie mierzyłem.
    Przelicz sobie sam.

  5. #5
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Wydruki A3 i większe (usługi poligraficzne vs własna foto drukarka) ?

    Cytat Zamieszczone przez WzW Zobacz posta
    Co do laserówek kolorowych, widzę, że oryginalne tonery są droższe od nowych drukarek
    Bo patrzysz na tanie drukarki. W droższych ta relacja jest zupełnie inna.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #6
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Posty
    205

    Domyślnie Odp: Wydruki A3 i większe (usługi poligraficzne vs własna foto drukarka) ?

    Bo patrzysz na tanie drukarki. W droższych ta relacja jest zupełnie inna.
    Zgadza się, ale mimo wszystko jest to co najmniej dziwne. Tzn. nie wierzę żeby wyprodukowanie tonera (czy tuszu) tyle kosztowało. Od dawna wiadomo, że firmy te zarabiają nie na sprzęcie a na materiałach eksploatacyjnych.

  7. #7

    Domyślnie Odp: Wydruki A3 i większe (usługi poligraficzne vs własna foto drukarka) ?

    Bo nie kosztuje tyle. Zobacz na zamienniki, to będziesz miał obraz kosztow podukcji (samych tonerow, bez marketingu, know how drukarki).

  8. #8
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Nowy Sacz
    Wiek
    54
    Posty
    454

    Domyślnie Odp: Wydruki A3 i większe (usługi poligraficzne vs własna foto drukarka) ?

    Często się zdarza ze tonery w sprzedawanych nowych drukarkach mają mniejszą ilość wydruków niż tonery które są do wymiany stąd wyższa ich cena. To myk robiony już dawno w atramentówkach - bardziej marketingowy niż ekonomiczny.

  9. #9
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Wydruki A3 i większe (usługi poligraficzne vs własna foto drukarka) ?

    Cytat Zamieszczone przez WzW Zobacz posta
    Tzn. nie wierzę żeby wyprodukowanie tonera (czy tuszu) tyle kosztowało.
    Chyba nikt rozsądny w to nie wierzy ale przecież nasza umiłowana firma musi z czegoś żyć ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #10
    Bywalec Awatar mssk
    Dołączył
    Mar 2007
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Wiek
    52
    Posty
    244

    Domyślnie Odp: Wydruki A3 i większe (usługi poligraficzne vs własna foto drukarka) ?

    Cytat Zamieszczone przez WzW Zobacz posta
    Chciałem zapytać o koszty wydruku na fotodrukarkach domowego użytku (np Canona) korzystając z oryginalnych tuszy (wiadomo z zamiennikami różnie bywa).

    Jaki jest koszt wydruku jednej strony formatu A3
    Na wydrukowanie arkusza A4 w jakości foto wychodzi ok. 1 ml tuszu. Papiery matowe gładkie (cieńsze) potrzebują mniej, a papier foto (satyna, glossy, itp.) ok. 1 ml / A4, czyli na A3 można liczyć ok. 2 ml.
    Drukarki lubią się czasami czyścić i nie można o tym zapominać, bo przy rzadkim drukowaniu będzie to bardziej kosztowne niż samo drukowanie.

    Cytat Zamieszczone przez WzW Zobacz posta
    Przy okazji, ile płacicie za wydruki? Jakie firmy tego typu polecacie?
    Będę nieobiektywny, bo samo zajmuję się produkcją wydruków pigmentowych do 44" szerokości (1118 mm).


    Cytat Zamieszczone przez rafori Zobacz posta
    Nie opłaca Ci się drukarka.
    Tym bardziej plujka.
    Musiałbyś mieć laser żeby był efekt a to nieopłacalne.
    A jaka laserówka robi lepsze wydruki foto od atramentówki?
    Mnie cały czas panowie z Xeroxa tłumaczą, abym przestał porównywać wydruki z Phasera7800DN z wydrukami z Canona iPF'a, bo nigdy z 4-ro kolorowego urządzenia proszkowego wydruk nie dorówna wydrukom z 12-to kolorowego Canona.
    Obawiam się, że nawet wydruk z 4 kolorowych plujem kładzie wydruk proszkowy (apla, przejścia tonalne, brak błyszczenia, itp.).

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    W droższych ta relacja jest zupełnie inna.
    Święta prawda. Im tańsza drukarka, tym droższy druk.
    Im droższa maszyna, tym tańszy koszt druku.
    I taka sama zasada jest kontynuowana w segmencie produkcyjnym.

    Cytat Zamieszczone przez WzW Zobacz posta
    Zgadza się, ale mimo wszystko jest to co najmniej dziwne. Tzn. nie wierzę żeby wyprodukowanie tonera (czy tuszu) tyle kosztowało. Od dawna wiadomo, że firmy te zarabiają nie na sprzęcie a na materiałach eksploatacyjnych.
    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    Bo nie kosztuje tyle. Zobacz na zamienniki, to będziesz miał obraz kosztow podukcji (samych tonerow, bez marketingu, know how drukarki).
    Nie każda drukarka dobrze działa z zamiennikami, ryzykowne jest stosowanie zamienników w plujkach z głowicami termicznymi, bezpieczniej jest przy głowicach piezoelektrycznych. Jakość i trwałość na zamiennikach często bywa wątpliwa, wydruki blakną, trudno osiągnąć prawidłowe odwzorowanie kolorów, itd. itp.
    Z zamiennikami do laserówek nawet biurowych sam widziałem jak w pracy dostawaliśmy oryginalne tonery, to schodziły do zera. Kartridż zostawał pusty. A w zamiennikach często czuć było że proszek jest w środku, a nie dało się drukować.
    Dlatego wyższy koszt oryginały to nie tylko marketing, logo na opakowaniu, ... .

    Cytat Zamieszczone przez fotna Zobacz posta
    Często się zdarza ze tonery w sprzedawanych nowych drukarkach mają mniejszą ilość wydruków niż tonery które są do wymiany stąd wyższa ich cena. To myk robiony już dawno w atramentówkach - bardziej marketingowy niż ekonomiczny.
    Niestety to prawda. Nowe drukarki sprzedawane są często z tuszami / tonerami o mniejszej objętości.

    Generalnie - polityka Wielkich Korporacji
    Regulamin pkt 8.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •