Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: canon id

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    18

    Domyślnie canon id

    Cześć
    mam pytanie: wpisałem w canon ID swoje produkty (bodies, lampę błyskową i oba obiektywy). Dostaję za każdym razem jakiegoś marketingowego emaila w nagrodę. Przy czym mam wrażenie, że:
    - nikt nie sprawdza czy to co wpisałem ma sens (wpisywałem numer seryjny po ciemku i wpisałem numer seryjny z obiektywu A jako numer seryjny obiektywu B i nie było żadnego errora)
    - nie widzę żadnej opcji poza "jaki masz sprzęt".


    Czy ja czegoś nie zauwazyłem, czy to całe cannon id można spokojnie przyrównać do pliku napisanego w notatniku, gdzie sobie zapiszemy jaki sprzęt foto posiadamy i powiedzmy, że zapiszemy go na dropboxie.

    Czy jak ktoś inny zechce zarejestrować sprzęt z takimi samymi numerami seryjnymi to pojawi się coś jakby "sorry you can't register someone else's property"? Moje wrażenie jest takie, że to jest całkowicie useless.

  2. #2
    Początki nałogu Awatar janhalb
    Dołączył
    Dec 2008
    Wiek
    53
    Posty
    303

    Domyślnie Odp: canon id

    Ależ to nie jest useless. To jest bardzo useful. Tyle, że niekoniecznie dla Ciebie. Raczej dla nich - dostali Twój adres e-mail, mogą Ci wysyłać - jak sam mówisz - marketingową mielonkę... :-)
    Amator, po prostu amator*

    *Słownik Języka Polskiego PWN: AMATOR: 1. 'osoba, która zajmuje się czymś dla przyjemności' https://500px.com/janhalb

  3. #3
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    18

    Domyślnie Odp: canon id

    No już nie mogą, bo po pierwszym emailu wypisałem się z tych maili. Czyli dla użytkownika z tego nic nie wynika? Poinformują chociaż o nowym firmware do mojego aparatu?

  4. #4
    Uzależniony Awatar FlatEric
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    567

    Domyślnie Odp: canon id

    Czyli dla użytkownika z tego nic nie wynika? Poinformują chociaż o nowym firmware do mojego aparatu?
    Twierdzą, że poinformują.
    Natomiast dla użytkownika wynika z Canon ID tyle, że tworzysz w ten sposób konto, dzięki któremu można się logować na inne ichnie serwisy, jak Canon Image Gateway czy Irista - cokolwiek by o ich funkcjonalności czy oferowanych parametrach nie sądzić.
    Tyle tylko, że na samej stronie Canon ID czemuś nie ma do onych serwisów żadnych odsyłaczy, przez co rzeczywiście można popaść w zwątpienie i osłupienie.
    SX160 IS, a przedtem wadliwy A530 wymieniony w ramach gwarancji na wadliwy A550.
    Analogowy DeviantArt
    Wypociny formalne
    Wypociny techniczne

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •