Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Jak uzyskać potwierdzanie ostrości w manualnym obiektywie przez przejściówkę - 7d

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    27

    Domyślnie Jak uzyskać potwierdzanie ostrości w manualnym obiektywie przez przejściówkę - 7d

    Dzień dobry ponownie.

    Tym razem z pytaniem o 7d i przejściówkę na manualny obiektyw.


    Konkretnie to chodzi o uzyskanie potwierdzania ostrości w manualu.
    Przejściówka tylko mechanika, bez żadnych elementów aktywnych.

    Się da?

    Czy trzeba przejściówkę z elektroniką? I jeżeli tak, to jaką?

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2013
    Miasto
    Sulechów
    Posty
    489

    Domyślnie Odp: Jak uzyskać potwierdzanie ostrości w manualnym obiektywie przez przejściówkę - 7

    Trzeba mieć przejściówkę z dandelionem. Mam coś takiego, jest do kupienia za kilkadziesiąt złotych na serwisach aukcyjnych. Ale moim zdaniem średnio się to sprawdza. Przynajmniej u mnie nie uzyskuje dokładnego ustawienia ostrości. O wile lepiej robi mi się w trybie LV, powiększeniu obrazu i ustawieniu ostrości "na oko".
    G12, G3X, 80D, Samyang 8 Fisheye, 10-18STM, 15-85USM, 55-250STM, 50/1.8STM, 100/2.8L macro, SMC Takumar 135/2.5, Sigma 150-600C
    Flickr: https://www.flickr.com/photos/125851272@N07

  3. #3
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2016
    Miasto
    Kołobrzeg
    Posty
    150

    Domyślnie Odp: Jak uzyskać potwierdzanie ostrości w manualnym obiektywie przez przejściówkę - 7

    Z 400-tką zaczynałem i swego czasu kupiłem heliosa i jupitera. Fajna sprawa żeby szybko nauczyć się pewnych rzeczy.
    M50, C22/2.0, C50/1.8, T70-300/4-5.6 VC.

  4. #4
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    27

    Domyślnie Odp: Jak uzyskać potwierdzanie ostrości w manualnym obiektywie przez przejściówkę - 7

    Cytat Zamieszczone przez Suchy Zobacz posta
    Trzeba mieć przejściówkę z dandelionem. Mam coś takiego, jest do kupienia za kilkadziesiąt złotych na serwisach aukcyjnych. Ale moim zdaniem średnio się to sprawdza. Przynajmniej u mnie nie uzyskuje dokładnego ustawienia ostrości. O wile lepiej robi mi się w trybie LV, powiększeniu obrazu i ustawieniu ostrości "na oko".
    No właśnie na LV działa, ale chodziło mi o "pikniecie"...

    No dobrze, trzeba będzie się wykosztować

  5. #5
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2008
    Wiek
    50
    Posty
    454

    Domyślnie Odp: Jak uzyskać potwierdzanie ostrości w manualnym obiektywie przez przejściówkę - 7

    Cytat Zamieszczone przez Suchy Zobacz posta
    Trzeba mieć przejściówkę z dandelionem. Ale moim zdaniem średnio się to sprawdza. Przynajmniej u mnie nie uzyskuje dokładnego ustawienia ostrości.
    Trzeba sobie kupić dandeliona programowalnego (przesłona i "mikroadjustacja"). Wtedy problem FF/BF znika.

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 495

    Domyślnie Odp: Jak uzyskać potwierdzanie ostrości w manualnym obiektywie przez przejściówkę - 7

    Cytat Zamieszczone przez rafels3 Zobacz posta
    Trzeba sobie kupić dandeliona programowalnego (przesłona i "mikroadjustacja"). Wtedy problem FF/BF znika.
    Najlepsze ciągle na Białorusi. Z przejściówek polecam Pixco (mosiężne) u Chińczyka są tanie.

  7. #7
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    27

    Domyślnie Odp: Jak uzyskać potwierdzanie ostrości w manualnym obiektywie przez przejściówkę - 7

    Zamówiłem "jakaś tam" z chipem, ¢7 z wysyłką,

    £22 z wysyłką za oryginał to paaanie..

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •