Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 44

Wątek: Plecak w góry

  1. #31
    Początki nałogu Awatar kulek855
    Dołączył
    May 2009
    Miasto
    Podkarpackie
    Posty
    326

    Domyślnie Odp: Plecak w góry

    Cytat Zamieszczone przez dave88 Zobacz posta
    też myślałem nad takim rozwiązaniem + do tego klamra Peak Design ale doszedłem do wniosku że bardziej mi zależy na szybkim i łatwym dostępie do aparatu i obiektywów i mieć na to osobną komorę..z resztą każdy ma inne priorytety, jeden idzie pochodzić po górach i przy okazji zrobić jakieś foto a inny idzie w góry po to żeby robić zdjęcia
    Jeżeli ktoś idzie w góry na zdjęcia, to nie potrzeba mu łatwego dostępu do aparatu. Dlatego, że fotograf górski wyciąga sprzęt z reguły przed wschodem i przed zachodem słońca.

  2. #32
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Gliwice
    Wiek
    53
    Posty
    169

    Domyślnie Odp: Plecak w góry

    Witam. A czy ktoś z Szanownych Forumowiczów miał do czynienia z plecakami firmy f-stop? Np Tilopa (pojemność 50 litrów, w tym dowolna część przeznaczona na foto jest chyba optymalna w góry, szczególnie zimą, gdy ubrania są większe i nosi się ich więcej, plus termos z herbatą, np. raki, przytroczony czekan itp) . To droższa impreza, ale system wymiennych modułów (małe, średnie, duże, wzajemne ich kombinacje), dostęp do sprzętu od strony pleców (nikt nie otworzy poza "nosicielem") oraz górsko - trekingowy charakter samego plecaka - wydaje się być ciekawą propozycją. Ktoś coś?
    Pozdrawiam.

  3. #33
    Początki nałogu Awatar kulek855
    Dołączył
    May 2009
    Miasto
    Podkarpackie
    Posty
    326

    Domyślnie Odp: Plecak w góry

    W góry na jednodniowy wypad wystarcza mi 30l - pomieści kask, raki, czekan, jedzenie, termos gogle itp.. Jeżeli planuje nocować w górach w zimniejsze dni zabieram 85l (śpiwóra zajmuje 1/3 pojemności plecaka).
    Najlepiej mieć kilka plecaków i dobierać odpowiednio do wycieczek.

  4. #34
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Gliwice
    Wiek
    53
    Posty
    169

    Domyślnie Odp: Plecak w góry

    A ile z tych 30 l. zabiera Ci sprzęt foto? Ja noszę w góry body z szerszym zoomem + tele. Jeśli to dobrze zabezpieczyć (konkretny insert) to obawiam się, że z 30-35 litrów niewiele zostanie

  5. #35
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Plecak w góry

    Też potrzebuję około 25-30L na sprzęt foto...

  6. #36
    Początki nałogu Awatar kulek855
    Dołączył
    May 2009
    Miasto
    Podkarpackie
    Posty
    326

    Domyślnie Odp: Plecak w góry

    Cytat Zamieszczone przez Voyager70 Zobacz posta
    A ile z tych 30 l. zabiera Ci sprzęt foto? Ja noszę w góry body z szerszym zoomem + tele. Jeśli to dobrze zabezpieczyć (konkretny insert) to obawiam się, że z 30-35 litrów niewiele zostanie
    Ograniczyłem ilość sprzętu do minimum. Statyw, wyzwalacze filtry body, jeden obiektyw itp. Wcześniej brałem ze sobą kilka obiektywów, wszystko zapakowane w torbę typu camera bag, którą wkładałem do plecaka 85l. Przy wypadzie na noc 85l było na styk.


    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    Też potrzebuję około 25-30L na sprzęt foto...
    posiadam dwa plecaki w tym przedziale:

    wisport irbis 35l
    berghaus 30l

    Wisporta mogę polecić bardzo atrakcyjny biorąc pod uwagę cenę/jakość

    Używam plecaków turystycznych ze względu na to, że są specjalnie stworzone do turystyki. Wcześniej nosiłem sprzęt w lowepro flipside 400 aw - niestety strasznie bolą plecy po długich wędrówkach.
    Ostatnio edytowane przez kulek855 ; 13-03-2019 o 19:39

  7. #37
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Plecak w góry

    Ja mam plecak 35 l, ale w nim zostaje mi mało miejsca na sprzęt turystyczny i myślę nad plecakiem o pojemności 50 litrów. Mój drugi plecak 65 litrowy jest już za duży...

  8. #38
    Początki nałogu Awatar Diabeł
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Płock
    Wiek
    53
    Posty
    350

    Domyślnie Odp: Plecak w góry

    Z tym litrażem plecaków to rożnie bywa,mam wrażenie, że niby ten sam litraż rożnych plecaków, a sa zdecydowane różnice w pakowności. Najlepiej samemu zobaczyć i ewentualnie odesłać jak nie będzie pasować. Sam mam kilka ale ostatnio najlepiej się sprawdza deuter guide 35+, do tego czekany, raki, kask, lina, itp. i zostawało miejsce na 6d plus 16-35 f4 i 70-200 f4, teraz do plecaka zamiast lustrzanki ląduje M50 plus kit i ef-m 22mm. Jesienią spokojnie można się do niego spakować na trzy dni do schroniska. U mnie żaden plecak fotograficzny na dłuższą metę nie sprawdził się w górach, może poza Photo Sport BP 200 AW, na krótkie trekkingowe wycieczki w zupełności wystarczy.

  9. #39
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Plecak w góry

    ja noszę na jednodniowe wycieczki zwykły 30l plecak, a w nim 70-200 w futerale oraz aparat z przypiętym szerokim w kaburze, którą po prostu wsadzam do plecaka. zostaje jeszcze sporo miejsca na wodę, kanapki itd.
    ebe ebe

  10. #40
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Plecak w góry

    Mi się aktualnie marzy Lowepro Flipside Trek - fajne rozwiązanie, plecak dzielony z komorą od tyłu.

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •