Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Canon 80D punkt focusa sam się przestawia

  1. #1

    Domyślnie Canon 80D punkt focusa sam się przestawia

    Podczas fotografowania bez użycia LV czyli używając wizjera przy autofocusie ustawionym na one shot i na punkt centralny (w trybie manualnym) punkt ten sam mi się zmienia. Czasem robię zdjęcia i jest ok, a czasem tak , że sam przeskakuje mi z punktu centralnego na jeden powyżej lub jeden po skosie w prawy górny róg. Sam na pewno nic przypadkowo nie naciskam. Czy ktoś miał już taki problem?

    Pozdrawiam

  2. #2
    Bywalec Awatar niki68
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Łuków
    Wiek
    55
    Posty
    239

    Domyślnie Odp: Canon 80D punkt focusa sam się przestawia

    Cytat Zamieszczone przez pbanan Zobacz posta
    Podczas fotografowania bez użycia LV czyli używając wizjera przy autofocusie ustawionym na one shot i na punkt centralny (w trybie manualnym) punkt ten sam mi się zmienia. Czasem robię zdjęcia i jest ok, a czasem tak , że sam przeskakuje mi z punktu centralnego na jeden powyżej lub jeden po skosie w prawy górny róg. Sam na pewno nic przypadkowo nie naciskam. Czy ktoś miał już taki problem?

    Pozdrawiam
    Jeżeli 80D ma podobną funkcję jak 7D II to masz ustawione położenie punktu startowego. Chyba, że to awaria :-(. Przywróć ustawienia fabryczne. Raz tak nagmerałem w 7D II.

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Canon 80D punkt focusa sam się przestawia

    Czy to sie dzieje gdy zmieniasz orientacje aparatu?

  4. #4

    Domyślnie Odp: Canon 80D punkt focusa sam się przestawia

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Czy to sie dzieje gdy zmieniasz orientacje aparatu?
    Kurcze szczerze to nie zwróciłem na to uwagi. Tak szybko jak problem znów mnie nawiedzi przyjrzę się temu i dam znać. A gdyby było tak jak piszesz to co by to oznaczało?

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Canon 80D punkt focusa sam się przestawia

    Cytat Zamieszczone przez pbanan Zobacz posta
    Kurcze szczerze to nie zwróciłem na to uwagi. Tak szybko jak problem znów mnie nawiedzi przyjrzę się temu i dam znać. A gdyby było tak jak piszesz to co by to oznaczało?
    Oznacza to, że masz włączoną opcje zmiany punktu przy zmianie orientacji aparatu. Sam tego używam w 5d3.

  6. #6

    Domyślnie Odp: Canon 80D punkt focusa sam się przestawia

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Oznacza to, że masz włączoną opcje zmiany punktu przy zmianie orientacji aparatu. Sam tego używam w 5d3.
    Właśnie sprawdziłem i zmiana orientacji aparatu nie ma wpływu na zmianę punktu. W moim aparacie nie ma tez chyba takiej opcji o której pisałeś.

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Canon 80D punkt focusa sam się przestawia

    Cytat Zamieszczone przez pbanan Zobacz posta
    Właśnie sprawdziłem i zmiana orientacji aparatu nie ma wpływu na zmianę punktu. W moim aparacie nie ma tez chyba takiej opcji o której pisałeś.
    Możliwe, w każdym razie 5d3 ma taką opcje.

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon 80D punkt focusa sam się przestawia

    U mnie zdarza się to często. Skoro wybierak punktów AF (brak joysticka) jest zintegrowany z tylnim pokrętłem, to operując pokrętłem czasami zdarza się nacisnąć również wybierak.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •