Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Canon EOS 77D a warunki atmosferyczne

  1. #1

    Domyślnie Canon EOS 77D a warunki atmosferyczne

    Witam
    Chciałbym rozpocząć naukę fotografowania. Po obejrzeniu wielu porównań oraz testów doszedłem do wyboru między 77D a 80D.
    Jest ktoś posiadaczem 77D i może mi powiedzieć jak aparat spisuje się przy niskich temperaturach, wysokiej wilgotności lub przy delikatnym deszczu?
    Trzeba na niego bardzo uważać ze względu na brak doszczelnienia czy jest wytrzymały?
    W przypadku deszczu chodzi bardziej o przypadkowe napadanie deszczu na obudowę, o sprzęt dbam i staram się unikać takich sytuacji.
    77D wybrałem ze względu na rok wydania, atrakcyjniejszą cenę, nowszy procesor, BT
    80D ze względu na uszczelnienie, więcej klatek i pojemniejszą baterię

    Za pomoc bardzo dziękuję

  2. #2
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Canon EOS 77D a warunki atmosferyczne

    Jeśli nie ma rzetelnych uszczelnień to trzeba być bardzo ostrożnym. Zwykłe zaparowanie może spowodować konieczność wymiany np. płyty głównej, a to może być kompletnie nieopłacalne.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #3

    Domyślnie Odp: Canon EOS 77D a warunki atmosferyczne

    Uszczelnienie na wilgotność czy niskie temperatury nie pomoże zbytnio. Trzeba pamiętać by nie narażać sprzętu na gwałtowne zmiany temperatury. Deszcz to inna sprawa.

  4. #4

    Domyślnie Odp: Canon EOS 77D a warunki atmosferyczne

    Mam 77d. Dwa razy robiłem zdjęcia na mrozie. Raz przy -15 raz przy -5 aparat zachowywal sie normalnie. Po tym jak aparat wyglada nie sadze by zalal sie przy lekkim deszczu. Starym 450d czasami robilem zdjecia w lekkiej mrzawce i nigdy sie mu nic nie stalo. Kupywałem aparat w styczniu i skorzystałem z Cash backu od Canona. Dzięki czemu body kosztowało mnie 2800zł. Według mnie za te pieniądze nic lepszego bym nie kupił. Po przesiadce z 450d no to jest mega przeskok i jestem zadowolony. Ja wybierałem pomiędzy 760d 800d a 77d I wybrałem najlepsze na co mogłem sobie pozwolić. Stać Cię na 80d bierz 80d. Jezeli jesteś amatorem takim jak ja to prawdopodobnie 77d tez Ci wystarczy na jakiś czas. Pamietaj tez ze czytajac recenzje w internetach to czytasz recenzje ktore byly pusane zaraz po premierze co wierzę się z tym że aparat kosztował dużo więcej. Teraz jeżeli chodzi o jakość cena to myślę że jest na prawdę spoko wybór.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •