Strona 6 z 9 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 87

Wątek: Canon 7D czy warto ?

  1. #51
    Początki nałogu Awatar Eryk1
    Dołączył
    May 2018
    Miasto
    Birmingham UK
    Posty
    292

    Domyślnie Odp: Canon 7D czy warto ?

    A teraz ciekawostka porobiłem trochę zdjęć z różnych obiektywów i nawet te z pierwszego dnia przesłane z komputera na 47" telewizor sprawiły ,że szczeka mi opadła.Kiedys padł mi monitor i od tego czasu mam 19" TV z funkcją monitora no i tam jest dramat na lightroom w porównaniu do 5d classic. No ale po wrzuceniu na smartfona ,a tym bardziej na TV jest ok wręcz do tego stopnia że parę zdjęć wyszło tak dobrze że nie odróżnił bym ich na TV od 5d. Więc teraz jaki monitor kupić:-)

  2. #52
    Początki nałogu Awatar Eryk1
    Dołączył
    May 2018
    Miasto
    Birmingham UK
    Posty
    292

    Domyślnie Odp: Canon 7D czy warto ?

    Znalazłem coś ciekawego okazuje się że obiektywy z pełnej klatki do cropa to nie jest do końca dobry pomysł:

    https://youtu.be/YDbUIfB5YUc

  3. #53
    Bywalec
    Dołączył
    Nov 2007
    Wiek
    33
    Posty
    156

    Domyślnie Odp: Canon 7D czy warto ?

    Dla mnie 7D to był najkrócej posiadany aparat, pogoniłem go po dwóch tygodniach. Jak otworzyłem zdjęcia w lightroomie, to się przeraziłem, bo nawet na ISO 100 na niebie serwuje wyraźną kaszanę. O wyciąganiu ze świateł czegokolwiek nie ma mowy, cienie też leżą i kwiczą. To co mnie przeraziło, to ilość obróbki przypadająca na jedno zdjęcie z niego, aby wyglądało jako tako (odszumianie w LR i potem neat image, mocna maska wyostrzająca). Na domiar złego moim zdaniem ten aparat ma za mocny filtr AA i żaden obiektyw nie wygląda ostro na powiększeniu. Zdjęcia z 40D i 50D były dużo przyjemniejsze w odbiorze. Gdyby nie ta fatalna matryca, to byłby bardzo przyjemny aparat - super zbudowany, ergonomia na wysokim poziomie, szybki AF i seria. Zaraz po zakupie, zanim nie zgrałem zdjęć na kompa, to też byłem nim zauroczony.
    R5 | Irix 15/2.4 | RF 14-35/4 L IS | RF 35/1.8 IS | RF 50/1.8 | C 85/1.8 | C 135/2 L | RF 70-200/4 L IS | RF 100-500/4.5-7.1 L IS | 430exIII
    https://500px.com/pwiniars/galleries

  4. #54
    Początki nałogu Awatar Eryk1
    Dołączył
    May 2018
    Miasto
    Birmingham UK
    Posty
    292

    Domyślnie Odp: Canon 7D czy warto ?

    Fakt pierwsze foty na Lightroomie i załamka.Wrzucilem parę fotek na smartfona już ok. Więc na drugi dzień w teren i szybka obróbka na LR potem po sieci wrzuciłem to na TV 47" i szczeka mi opadła. Teraz sam już niewiem czemu tak jest ,bo faktycznie na komputerze i LR jest tragedia w porównaniu do staruszka 5d classic. Chwilowo nie mam z kompem monitora tylko 11 letni TV Samsung 19". Jak kupie monitor to wypowiem się jedzenie raz.

  5. #55
    Początki nałogu Awatar cohontes
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    .
    Wiek
    30
    Posty
    339

    Domyślnie Odp: Canon 7D czy warto ?

    Może to telewizyjne ulepszacze obrazu bo jeśli wygląda coś spoko na telefonie i na TV gdzie występują takie ulepszacze a na normalnym monitorze jest brzydko to o czymś to świadczy.

  6. #56
    Początki nałogu Awatar Eryk1
    Dołączył
    May 2018
    Miasto
    Birmingham UK
    Posty
    292

    Domyślnie Odp: Canon 7D czy warto ?

    TV Samsung z funkcją monitora to raczej słabo , więc może się ktoś wypowie kto użytkował 7d i miał normalny monitor.

  7. #57
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 025

    Domyślnie Odp: Canon 7D czy warto ?

    Cytat Zamieszczone przez Eryk1 Zobacz posta
    TV Samsung z funkcją monitora to raczej słabo , więc może się ktoś wypowie kto użytkował 7d i miał normalny monitor.
    Tak, wypowiem się. Zakup wypasionego monitora nie poprawi jakościowo matrycy 7D. Piszę jako były posiadacz 7D i (ciągły) posiadacz monitora ze stajni EIZO.
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  8. #58
    Początki nałogu Awatar Eryk1
    Dołączył
    May 2018
    Miasto
    Birmingham UK
    Posty
    292

    Domyślnie Odp: Canon 7D czy warto ?

    Wiadomo ,że nie poprawi matrycy :-) ,a masz oprócz 7d jeszcze inne body? Monitor masz fajny tylko ciekaw jestem czy sraczka na Lightroomie bardziej widoczna. Swoją drogą więcej zachwytów nad tą puszka jest na anglojęzycznych forach chyba kupię TV do Lightroma w takim razie ,bo dostałem szumofobii.

  9. #59
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie Odp: Canon 7D czy warto ?

    Cytat Zamieszczone przez Eryk1 Zobacz posta
    chyba kupię TV do Lightroma w takim razie ,bo dostałem szumofobii.
    ja jestem szumofobem ale ja potrafię wygenerować spory szum na każdym korpusie, obawiam się że szum nie zniknie jak zamkniesz oczy - nie będziesz go prostu widział - i tyle pożytku z TV do obróbki zdjęć

  10. #60
    Początki nałogu Awatar Eryk1
    Dołączył
    May 2018
    Miasto
    Birmingham UK
    Posty
    292

    Domyślnie Odp: Canon 7D czy warto ?

    Dam temu korpusowi szansę :-) z TV żartowałem kupię monitor. Z ciekawości wydrukuje podobne zdjęcia z 5d classic i 7d zobaczę jak to będzie wtedy wyglądało.

Strona 6 z 9 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •