Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: Canon 5d mark iii

  1. #1

    Domyślnie Canon 5d mark iii

    Zastanawiam się nad kupnem nowego aparatu. Do tej pory używałam sony a6000. Moje pytanie jest takie czy canon 5d mark iii sprosta moim oczekiwaniom. Potrzebuję aparatu, który poradzi sobie w kiepskich warunkach oświetleniowych i ma szybki AF. Fotografuję przede wszystkim psy, zarówno portrety jak i w ruchu.
    A może wybrać coś innego? Mogę wydać maksymalnie 8000 zł na body (oczywiście im mniej tym lepiej).Za wszelkie wskazówki będę bardzo wdzięczna.

  2. #2
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    150

    Domyślnie Odp: Canon 5d mark iii

    Sony 6000 a Canon 5d to inna klasa aparatów. Canon to pełna klatka i inna plastyka obrazu na korzyść canona. Wszystko też zależy od obiektywów jakie chcesz używać.

  3. #3

    Domyślnie Odp: Canon 5d mark iii

    Uzywam dwoch 5d3 od okolo dwoch lat. W dobrym swietle sledzenie jest OK z 70-200 f2.8, ale w gorszych warunkach oswietleniowych albo np przy kontrze jest tak sobie (eventy, mieszane swiatla, slaby poziom oswietlenia). Dla Ciebie najlepszy bylby 1Dx Mark I - ale to musialabys dolozyc minimum ze 2-3 tys. - ja mysle, ze warto, bo bedziesz na bank zadowolona.
    Ostatnio edytowane przez miszaj ; 04-03-2018 o 21:58

  4. #4

    Domyślnie Odp: Canon 5d mark iii

    Tak wiem, że to całkiem dwa różne światy. Można powiedzieć, że sony przestał mi wystarczać. Użytkowe ISO to dla mnie porażka w sony. Przy 800 widzę ziarno. Co do obiektywów to na pewno 85mm i pewnie 70-200 f2.8

    --- Kolejny post ---

    Ojj chciałabym taki aparat Ale prawda jest taka, że ja nie zarabiam na fotografii. Kocham robić zdjęcia, a aparat wszędzie mi towarzyszy (mam psy sportowe). Więc szukam właśnie czegoś co pozwoli mi złapać pieska w locie (po frisbee) lub skaczącego przez przeszkody (agility). Na początek będą dwa obiektywy 85 i właśnie 70-200.

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 423

    Domyślnie Odp: Canon 5d mark iii

    Kilka lat z rzędu najwięcej najlepszych reporterskich fotek z całego świata powstało z 5dmkIII. W sporcie za 1dXII i 5dmkIV model 5dmkIII ma najbardziej wydajny system af w systemie canona ( no może 7dII ma wydajniejszy i celniejszy ze względu na mniejszą matrycę). Na allegro znajdziesz sobie 85 1.8 za 900 zł w stanie 10/10 plus bez problemu 70-200 w wersji na jaką Cie stać. Sony ? nie wiem niech się ktoś wypowie co używa i zna ten system.

  6. #6

    Domyślnie Odp: Canon 5d mark iii

    A jak z ISO w 7dii? Zdjęcia robię prawie zawsze na dworze, ale chciałabym móc czasem podbić ISO do 1600 jak będzie taka potrzeba bez martwienia się o to ziarno

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Canon 5d mark iii

    Cytat Zamieszczone przez AgaN Zobacz posta
    Co do obiektywów to na pewno 85mm i pewnie 70-200 f2.8
    Skoro będziesz mieć 85 to do pary rozważyłbym C200f2.8 od Canon 70-200 f.8 bez IS jest sporo ostrzejszy, od wersji z IS sporo tańszy, od sigm i tamronów ma lepszy AF.

    To pewnie znasz:
    https://www.youtube.com/watch?v=gAjg5EdUICQ
    już prawie sprzed 3 lat, ale dalej da radę robić zdjęcia takim sprzętem.

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Canon 5d mark iii

    Można iść po bandzie i zapiąć 135 f2.

  9. #9
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Wiek
    46
    Posty
    215

    Domyślnie Odp: Canon 5d mark iii

    7DII ma bardzo szybki AF, więc pasuje do Twoich potrzeb. ISO 1600 będzie w pełni używalne.
    Canon EOS RP + 50/1.8 RF

  10. #10
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2009
    Miasto
    Babice/Chrzanów
    Posty
    172

    Domyślnie Odp: Canon 5d mark iii

    Cytat Zamieszczone przez AgaN Zobacz posta
    A jak z ISO w 7dii? Zdjęcia robię prawie zawsze na dworze, ale chciałabym móc czasem podbić ISO do 1600 jak będzie taka potrzeba bez martwienia się o to ziarno
    Jest ziarno na iso1600, niestety trzeba programowo usuwać. Ja po zakupie/przesiadce z 50d delikatnie mówiąc, rozczarowałem się. Na 6d które także używam do przyrody w kiepskich warunkach, to całkiem inna bajka.
    Ostatnio edytowane przez Gimli ; 05-03-2018 o 20:15

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •