Cytat Zamieszczone przez Oleks Zobacz posta
Witam
Pozwolę sobie podpiąć się pod wątek, od siebie od razu dodam, że do tej pory nie miałem okazji korzystania z lamp w inny sposób niż tylko na aparacie wiec jestem totalnym laikiem jeżeli chodzi o zdalne wyzwalanie. Ponieważ mam możliwości lokalowe postanowiłem "zbudować" jakieś niewielkie studio oparte o lampy reporterskie, na razie ma to być tylko zabawa, może kiedyś przejdzie w coś więcej, jeżeli chodzi o sprzęt to 6d i 6dII plus YN565EX oraz YN500EX (w innym wątku opisuje brak kompatybilności tych lamp z canonem 6dII ale nie o to teraz mi chodzi). Ponieważ chciałbym wykorzystać przynajmniej na początku to co mam to pytanie dotyczy sterowania/wyzwalaczy, przy opisie tych lamp podane jest że współpracują z transmiterem YN-ST-E2 (który swoją drogą nie współpracuje z canonem 6d, nie wiem czy z dwójką też). Czy to oznacza że ze sterownikiem/odbiornikiem YN-622... te lampy nie ruszą w ogóle, czy np mając na nich odbiornik YN-E3-RT mogę jako sterownika użyć YN-622..lub w ogóle można użyć "prostego" sterownika YN560-TX wyzwalacza RF60.. używając lamp w trybie manualnym. Mam nadzieje że nie plotę wielkich głupot
Sterownik ST-E2 lub jego klon YN-ST E2 pracują w podczerwieni, a nie radiowo, co znacznie je ogranicza. Najbezpieczniejszym wyborem pod Twoje lampy byłoby zakupienie sterowników radiowych YN-622 ze względu na ich ogólną kompatybilność. Lampy, które nie "idą" na odbiornikach YN-E3-RX działają dobrze w systemie 622 np. z Canonem 80D, który jest już raczej z tej samej generacji sprzętu, co 6D Mk II. Jeżeli masz "po drodze" do Lublina, to mogę Ci umożliwić sprawdzenie aparatów i lamp z oboma systemami RT i 622, a nawet coś odsprzedać ;-)