Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 41

Wątek: Wybór lampy i sterownika

  1. #21
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Wybór lampy i sterownika

    Chodzi o rozpoznanie "kompatybilnego systemu", pewnie lampa na stopce jest rozpoznawana jako "systemowa", i wyzwolenie na styku centralnym idzie przy otwieraniu migawki. Proste wyzwalacze (bez TTL) mają tylko styk centralny, aparat nie rozpoznaje urządzenia, i nie odpala.

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 341

    Domyślnie Odp: Wybór lampy i sterownika

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta

    Jeszcze jedna ciekawostka ze zdalnym wyzwalaniem lamp przez wspomniane przeze mnie systemy.

    Jeżeli lampa nie obsługuje trybu HSS, a chcemy, żeby obsłużyła, to ustawiamy ją na pełną moc w manualu, a na aparacie ustawiamy tryb HSS, i wtedy błysk zostanie zsynchronizowany z całym zakresem migawki. Trzeba sobie dopasować ISO i przesłonę.
    Sprostowanie: ten numer działa na systemie RT z kostką pośrednią na odbiorniku. Na systemie 622 nie działa.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Często aparaty Canona nie wyzwalają błysku gdy pracują w trybie LV przy triggerach 3th party.
    Canon 550D, 6D i 80D działają z błyskiem w trybie LV razem z oboma systemami Yongnuo 622 i RT, a M2 oczywiście, że działa, bo on ma tylko tryb LV
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  3. #23

    Domyślnie Odp: Wybór lampy i sterownika

    Ok....parę osób pięknie opisało różnice pomiędzy systemami i nawet rozpoczęła się drobna dyskusja....wszystko super ale chciałbym poznać wasze wybory.
    Mamy 6D MK2, i jakie lampy i co do sterowania wybieracie.
    I nie zważajcie na cenę (np że za cenę lampy Canona można kupić 5 chińczyków) chyba że dla was sprzęt jest identyczny.
    Ustawienia lamp głównie w manualu, nie będą działały w seriach a w pojedynczych strzałach. Lampy będą doświetlały pomieszczenia.
    Możecie też dodawać krótki komentarz dlaczego taki wybór.

    Czekam na wasze typy...

  4. #24
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Wybór lampy i sterownika

    Mam 5d3, w 99% przypadków z 16-35 f4 is. Do tego dwa ST-E3-RT (jeden był uszkodzony więc czekając na naprawę kupiłem kolejny). 3x600EX-RT na statywach Manfrotto Compact Stands lub mini compact stands jak nie mam miejsca. Uchwyty do parasolek to znane i sprawdzone Manfrotto 026 plus jeden tri-shoe lastolite'a. Jeśli potrzebuje szybszy recycling wyciągam Profoto B2 z Air-remote (może niedługo dokupię B1X). B2'ka ma moc moich trzech 600'ek jednak recycling jest zdecydowanie lepszy.

    Zdaje sobie sprawę, że za cenę tego zestawu mógłbym mieć kontener sprzętu z chin, ale za stary jestem na nerwy i szukanie dziury w całym jak nagle coś przestanie działać.

  5. #25
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Wybór lampy i sterownika

    Cytat Zamieszczone przez Gryc Zobacz posta
    ...
    I nie zważajcie na cenę...
    To chyba zamyka temat. Canony będę znacznie lepsze wizerunkowo, a o wizerunek trzeba w obecnych czasach bardzo dbać. Poza tym 6D, to jednak budżetowa amatorska puszka, wizerunkowo bije ją na głowę choćby piątka z gripem. O tym też bym na Twoim miejscu pomyślał. Kupno sprzetu z górnej półki ma jeszcze jedną zaletę. Jeśli bierzesz się za coś o czym nie masz pojęcia, to chociaż nie będziesz mógł zwalić winy na sprzęt, gdyby coś poszło nie tak, a początkujący, zwykle dopatrują się winy po stronie sprzętu.

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Wybór lampy i sterownika

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Kupno sprzetu z górnej półki ma jeszcze jedną zaletę. Jeśli bierzesz się za coś o czym nie masz pojęcia, to chociaż nie będziesz mógł zwalić winy na sprzęt, gdyby coś poszło nie tak, a początkujący, zwykle dopatrują się winy po stronie sprzętu.
    Dokładnie, nie ma wymówek. Inna sprawa to pozorne oszczędności. Lepiej coś kupić raz a dobrze.

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Wybór lampy i sterownika

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    To chyba zamyka temat. Canony będę znacznie lepsze wizerunkowo, a o wizerunek trzeba w obecnych czasach bardzo dbać.
    Nie rozumiem. Jakbyś założył Yongnuo to twój wizerunek by ucierpiał?

  8. #28

    Domyślnie Odp: Wybór lampy i sterownika

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    To chyba zamyka temat. Canony będę znacznie lepsze wizerunkowo, a o wizerunek trzeba w obecnych czasach bardzo dbać. Poza tym 6D, to jednak budżetowa amatorska puszka, wizerunkowo bije ją na głowę choćby piątka z gripem. O tym też bym na Twoim miejscu pomyślał. Kupno sprzetu z górnej półki ma jeszcze jedną zaletę. Jeśli bierzesz się za coś o czym nie masz pojęcia, to chociaż nie będziesz mógł zwalić winy na sprzęt, gdyby coś poszło nie tak, a początkujący, zwykle dopatrują się winy po stronie sprzętu.
    Jaki wizerunek? Przed kim trzeba się pokazać? Chyba przed innym fotografem bo klient nie wie czym robisz. A tylko zboczenie każdego fotografa ściąga wzrok na sprzęt. Jak byłem młody to szarpnąłem się i kupiłem grip do 30D. Wyglądał w moich oczach niesamowicie, wręcz 1D. Ale skończyło się na tym, że użyłem kilka razy bo tylko przeszkadzał. Chyba, że ktoś trzaska portrety z ręki seriami.
    Znam na własnej skórze teksty od klientów typu: ale ma Pan aparat...pewnie robi super zdjęcia. Ale dla klienta nie ma różnicy czy to 10 czy 1. Wszystko wygląda tak samo.
    Napisałeś, że 6D mk2 to amatorska puszka. Może masz rację a może nie. Ale to jedyna pełna klatka za rozsądną cenę. Jakby nie patrzeć to jest o połowę tańsza od 5D mk4. Bo ja twierdzę, że ważniejsze jest szkło i umiejętności fotografa. Ale nie neguję, że 5D mk4 jest lepsze.

    Napisałem żeby nie zwracać uwagi na cenę, bo wiem że wielu na nią patrzy. A mi chodziło o to aby się nią nie ograniczać. Bo jeden wybierze najtańszego chińczyka bo na tyle go stać, drugi bo ma taką politykę, że nie warto płacić więcej, a trzeci bo używał jednych i drugich i wie że chińczykiem mu się super pracuje. I to samo się tyczy Canona...jeden na wizerunku, drugi bo jest przekonany że firmowy będzie najlepszy a inny powie że super się z tym pracuje. Chodziło mi bardziej o wasze obiektywne wybory.

    I zgadzam się...nie mam doświadczenia...ale w sprzęcie. A nie w fotografii. Dlatego poprosiłem o waszą pomoc. Doświadczenie i kontakt ze sprzętem to najlepsza recenzja. Pytałem dokładnie o sprzęt/model. Bo co chwilę wychodzi coś innego...nowa firma, nowy model, nowy system.
    Na początku postawiłem od razu na lampy Canona bo wybór wydał mi się bezpieczniejszy. Ale potem zacząłem się zagłębiać w temat i pojawiła się marka Yongnuo. 1/4 ceny Canona, wszyscy zachwalają. Ale na różnych recenzjach ludzie na końcu jednak wybierali Canona. To samo tyczy się sterowania lampami.

  9. #29
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Wybór lampy i sterownika

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Nie rozumiem. Jakbyś założył Yongnuo to twój wizerunek by ucierpiał?
    Mój nie, ale są tacy, co się wstydzą. Zacznijmy od początku, poprzedni wpis, to był oczywiście żart w odpowiedzi na paniczny strach kolegi przed chińczykiem
    Kiedyś oglądałem jakiś filmik instruktażowy z Zackiem Ariasem w roli głównej. Chodziło o sesje plenerowa z parasolką. Ktoś zadał Zackowi pytanie, czy parasolka może być chińska, czy lepsza będzie markowa. Zack odpowiedział, że z fotograficznego puntu widzenia jest to bez znaczenia, światło nie zauważy różnicy. Cała różnica polega na tym, że jak zawieje wiatr i parasolka odleci, to pytający będzie wolał patrzeć jak mu odlatuje 30$, czy jak odlatuje 100$? Podobnie jest w tej sytuacji z lampami. W omawianych zastosowaniach nie jest potrzebna żadna automatyka, ani inne skomplikowane funkcje. Nikt nie odrózni zdjecia zrobionego lampą za 250zł od zdjecia zrobionego lampą za 2500zł. Cała róznica będzie polegała na tym, że ktoś przypadkiem zawadzi o stojak, to kolega będzie wolał patrezeć jak uderza w podłogę lampa za 250, czy za 2500zł? Wpływ lampy na zdjęcie jest tu dokładnie taki, jak wpływ zarówki w lampce biurkowej na pisany tekst. Po prostu ma być mocna, żeby było jasno. Cały problem, w 100% będzie polegał na ustawieniu lamp. Sterownik umożliwiajacy regulowanie mocy bedzie ułatwieniem, ale umiarkowanym. Korekty ustawienia lamp i tak będą wymagały spacerów.
    Druga część mojej wypowiedzi była całkiem serio. Jesli jest kasa, to lepiej kupić najlepszy sprzęt. Dla świętego spokoju. Jak coś nie idzie, to w głowie poczatkującego zawsze kiełkuje myśl, że z drogim sprzetem byłoby lepiej. Kupno najlepszego sprzetu na wstepie uwalnia od takich mysli i pozawala sie skupić na nauce..

  10. #30
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 392

    Domyślnie Odp: Wybór lampy i sterownika

    Jesli sa dwie lampy to fakt, ze blyskaja swiatlem o bardzo zblizonej barwie znacznie ulatwia prace. W przypadku mieszania lamp roznych producentow a nawet stosowania lamp jednego producenta ale z roznych partii moze byc problematyczne, szczegolnie w przypadku wnetrz gdzie sciany powinny miec te sama barwe na calej powierchni. Podejrzewam, ze problem niejednolitej barwy swiatla lamp blyskowych bedzie znacznie mniejszy w przypadku Canona niz chinskich producentow.

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •