Strona 78 z 140 PierwszyPierwszy ... 2868767778798088128 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 771 do 780 z 1398

Wątek: Sony A7III

  1. #771
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    @tomfoot znam tego sprzedawcę doskonale i nie polecam. To nie jest cena kup teraz tylko cena zakupu poza allegro po przelaniu kasy do tego gościa. Nie ma to nic wspólnego z ceną aparatu na rynku. Co jakiś czas znajdziesz taką ofertę i na canony również to nic nowego więc nie wiem czym się tak podniecasz. Ależ ty wuesz wszystko o sony co jest w sieci. Zaiste interesujące ;-)

    Temat wprowadzenia na rynek pominę bo to nie to forum no i hmmm z bzdurami się nie dyskutuje. Specyfika rynków jest nieprawdopodobnie odmienna i te same strategie nie mają zastosowania.
    To fajnie, że znasz sprzedającego. Zapewne zakupiłeś u niego masę sprzętu. Masz rację, to nie jest cena zakupu. Zazwyczaj bez problemu można dogadać się na cenę niższą. I można wziąć na fakturę. Tak, trzeba przelać na konto pieniądze przed zakupem (rozumiem, że Ty zazwyczaj najpierw otrzymujesz sprzęt, a później dopiero przelewasz środki). Można odebrać też sprzęt osobiście, zapłacić gotówką, a czasem sprzedający przy okazji może podrzucić go do Ciebie jeżeli jest mu po drodze. Nie jestem podniecony, podałem Ci linka o którego prosiłeś. Jeżeli chciałeś go po to, żeby ponownie sobie popisać, to Twoja sprawa. Nie wiem wszystkiego co jest o sony w sieci, ale orientuję się gdzie i za ile można kupić sprzęt foto. Nie, nie jest to interesujące.

    Co do wprowadzania produktów na rynek słusznie pomiń dyskusję na ten temat. W ogóle powinieneś unikać dyskusji w tematach, o których nie masz zielonego pojęcia i powtarzasz tylko frazesy.

  2. #772
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    ... hmmm z bzdurami się nie dyskutuje...
    Podcinasz gałąź na której sam siedzisz

  3. #773

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    To fajnie, że znasz sprzedającego. Zapewne zakupiłeś u niego masę sprzętu. Masz rację, to nie jest cena zakupu. Zazwyczaj bez problemu można dogadać się na cenę niższą. I można wziąć na fakturę. Tak, trzeba przelać na konto pieniądze przed zakupem (rozumiem, że Ty zazwyczaj najpierw otrzymujesz sprzęt, a później dopiero przelewasz środki). Można odebrać też sprzęt osobiście, zapłacić gotówką, a czasem sprzedający przy okazji może podrzucić go do Ciebie jeżeli jest mu po drodze. Nie jestem podniecony, podałem Ci linka o którego prosiłeś. Jeżeli chciałeś go po to, żeby ponownie sobie popisać, to Twoja sprawa. Nie wiem wszystkiego co jest o sony w sieci, ale orientuję się gdzie i za ile można kupić sprzęt foto. Nie, nie jest to interesujące.

    Co do wprowadzania produktów na rynek słusznie pomiń dyskusję na ten temat. W ogóle powinieneś unikać dyskusji w tematach, o których nie masz zielonego pojęcia i powtarzasz tylko frazesy.

    Z przelewaniem bywa różnie. Na "gębę" jak to jest w tym przypadku nie przelewam, ale nie przeszkadza mi, że ktoś inny tak robi. Ja akurat zostałem wprowadzony w błąd przez tego sprzedawcę i chyba nawet na tym forum ze 3 lata temu pisałem albo na innym fotograficznym ale to nie ma znaczenia bo wiem, że jest tipem na forach i sporo ludzi sobie chwali zakupy u niego.

    Frazesy to Twoja specjalność i nawet nie staram się Ci dorównać. Jesteś mistrzem - szacun. Ja nie wiedziałem, że aparaty, gacie i prezerwatywy to prawie to samo na rynku ale uczę się od najlepszych

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Podcinasz gałąź na której sam siedzisz
    Jest wsparcie. Parami chodzicie poza forum również? Zaistniałeś tym postem naprawdę brawo.
    Sporo tu specjalistów od wycinania sensu z cytatów.... no ale jak brak argumentów jakoś trzeba sobie radzić ;-)
    Ostatnio edytowane przez miszak ; 03-08-2018 o 15:24
    KAWAŁEK MOJEGO ŚWIATA - http://bodak.manifo.com

  4. #774
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    Ja nie wiedziałem, że aparaty, gacie i prezerwatywy to prawie to samo na rynku ale uczę się od najlepszych
    Masz w zasadzie rację w tym miejscu. Zarówno rynek gaci, jak i prezerwatyw są zdecydowanie większe od rynku fotograficznego. Są też to rynki zdecydowanie bardziej konkurencyjne, trudniejsze i dodatkowo obarczone odpowiedzialnością społeczną.

  5. #775

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Masz w zasadzie rację w tym miejscu. Zarówno rynek gaci, jak i prezerwatyw są zdecydowanie większe od rynku fotograficznego. Są też to rynki zdecydowanie bardziej konkurencyjne, trudniejsze i dodatkowo obarczone odpowiedzialnością społeczną.
    Ty też w tym poście masz rację

  6. #776
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Nie wiem czy wątek ten posprząta (razem z nami) @akustyk czy @Kolekcjoner ale temperatura na zewnątrz skłoniła mnie do rozważania o analogii rynku fotograficznego do rynku gaci i prezerwatyw. Otóż, co by się stało gdyby trzej wiodący producenci foto wzięli się za rynek gaci i prezerwatyw? Można spodziewać się, że liderem nadal byłby Canon, który produkowałby sprawdzone, nudne i pozbawione wad majtasy oraz szerokie portfolio prezerwatyw od kompaktowych, do tych o większych rozmiarach - szeroki wybór dla amatorów i profesjonalistów. Wszystko tłuczone w dużym nakładzie, zazwyczaj w oparciu o te same matryce produkcyjne. Na drugim miejscu byłby jednak Nikon. Starałby się dogonić lidera, skutkiem czego zdarzałyby mu się różne błędy. A to poprute gacie, a to chlapiące olejem na prawo i lewo i rozłażące się gumy, które czasami przepuszczałyby bokami nieco zbyt dużo światła. No i na końcu Sony próbujące wtłoczyć się między powyższą dwójkę swoją innowacyjnością. Dział marketingu Sony starałby się skłonić klientów do przyjęcia nowej filozofii: bezgaci i bezprezerwatyw! I zapewne znalazłby swoją grupę docelową - bezgaci, dla tych których coś uwiera i nie bacząc na potencjalne obtarcia używali by bezgaci oraz bezprezerwatyw, dla których najistotniejsze byłoby nie używanie sprzętu z jego wszelkimi konsekwencjami, ale sam fakt brania udziału w rozwoju nowej idei. Czyż nie głupie?

  7. #777

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Hehe trochę głupkowate jest bo w sprzedaży gaci i prezerwatyw wchodzi na rynek zawsze ktoś z niską ceną bo tanie gacie chociaż gorsze zawsze znajdą nabywcę. Przykład - chinole na tym zbudowali gospodarkę. Nactanich gaciach i koszulkach. Na rynku foto tak się nie da.
    A gdzie oocja w samej prezerwatywie? M4/3? ;-)

  8. #778

  9. #779
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Można na to porównanie spojrzeć różnie, jako porównanie Nikona D850 z Sony A7R3 albo jako porównanie technologii, najlepszej (obecnie) lustrzanki z czołowym ML w 14 cechach/własnościach istotnych dla fotografującego

    Z tych 14 cech D850 został wyżej oceniony w 5 : timelaps, cena, szklarnia, uchwyt/ergonomia, budowa/wykonanie

    Szklarnia to sprawa "przejściowa", Nikon (lustrzanki) tworzył zestaw obiektywów przez wiele lat, bagnet E powstał dopiero 8 lat temu a pierwsze obiektywy FF (do A7x) 5 lat temu

    Uchwyt/ergonomia to sprawa oceny indywidualnej, ktoś kto przez wiele lat trzymał w ręku (dużą) lustrzankę i weźmie ML może rzeczywiście czuć dyskomfort. Też tak miałem.
    Teraz jednak po kilku latach wszystko jest "na swoim miejscu", gdy na wyjeździe wziąłem do ręki lustrzankę to byłem zaskoczony jej "nieporęcznością" . Kwestia przyzwyczajenia/nawyków.

    Cena to istotne dla nas ale ustalenie ceny to polityka firmy

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 05-08-2018 o 10:14
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  10. #780
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2 746

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Można na to porównanie spojrzeć różnie, jako porównanie Nikona D850 z Sony A7R3 albo jako porównanie technologii, najlepszej (obecnie) lustrzanki z czołowym ML w 14 cechach/własnościach istotnych dla fotografującego

    Z tych 14 cech D850 został wyżej oceniony w 5 : timelaps, cena, szklarnia, uchwyt/ergonomia, budowa/wykonanie
    O.K., dla Ciebie to same mało istotne przewagi D850

    Jednak mi istotniejszym wydaje się podsumowanie wodnych tortur, widoczne przez chwilę w tym porównaniu:

    " Conclusion

    Truthfully, we were sad to see the A7R III have such a hard time in this test. It's a fantastic camera, absolutely at the cutting edge of what's possible with photographic technology today. Even after this test, those of us at IR who were fans previously would still happily buy one, because we almost never photograph in conditions approaching those in the test. But as we said in our 2017 Camera of the Year announcement article, Sony needs to up their environmental-sealing game if they want to compete in this high-end/professional market segment. We'd feel differently if all the cameras failed the test; we would have concluded that the test was just too harsh for the current state of the market, even though it was a reasonable representation of conditions a camera might be exposed to. That wasn't the case, though; the D850 had a very minor problem with leakage into its viewfinder, that seems to be entirely solved by using the BS-3 hot shoe cover - and the 5DIV and E-M1II had no problems whatsoever."

    Wydaje się, że jest to jedna z głównych przyczyn dla której ML Sony nie udaje się jak dotąd skutecznie przebić wśród użytkowników profi i zaawansowanych amatorów.

Strona 78 z 140 PierwszyPierwszy ... 2868767778798088128 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •