Strona 79 z 140 PierwszyPierwszy ... 2969777879808189129 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 781 do 790 z 1398

Wątek: Sony A7III

  1. #781
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Można na to porównanie spojrzeć różnie, jako porównanie Nikona D850 z Sony A7R3 albo jako porównanie technologii, najlepszej (obecnie) lustrzanki z czołowym ML w 14 cechach/własnościach istotnych dla fotografującego

    Z tych 14 cech D850 został wyżej oceniony w 5 : timelaps, cena, szklarnia, uchwyt/ergonomia, budowa/wykonanie
    Cechach/własnościach istotnych dla fotografującego.

    Ale . nie wszyscy fotografujący mają takie same potrzeby. Np. pozycja 1 - timelaps. Mnie np. ta przewaga D850 zupełnie nie obchodzi, bo nie filmuję.
    Z kolei wymienione przewagi A7 też mnie nie obchodzą. Każdy powinien zrobić sobie swoją tabelką.
    Odrębną sprawą zostaje to czy się zgadzamy z tym co zaznaczali na plus danemu body, bo to też tak nie bardzo.

  2. #782

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Cechach/własnościach istotnych dla fotografującego.

    Ale . nie wszyscy fotografujący mają takie same potrzeby. Np. pozycja 1 - timelaps. Mnie np. ta przewaga D850 zupełnie nie obchodzi, bo nie filmuję.
    Z kolei wymienione przewagi A7 też mnie nie obchodzą. Każdy powinien zrobić sobie swoją tabelką.
    Odrębną sprawą zostaje to czy się zgadzamy z tym co zaznaczali na plus danemu body, bo to też tak nie bardzo.
    No właśnie :-)
    Przykład - uchwyt. Nikomu kto fitografuje 20 lat dslr nie podpasuje od razu ergonomia ML. Po roku od zmiany czuje się odwrotnie- dslr staje się wielki, gruby i nieergonomiczny. Jeśli spytamy osoby, które zaczęły przygodę z foto od ml i damy im do ręki duże dslr to wynik testu będzie jednoznaczny - dslr nie nadaje się di wygodnego użytkowania.


    Co do słabości sony i przykładania wielkiej wagi do testu na yt proponuję to:

    https://www.eisa.eu/awards/photography/

    Jak na słabą, źle zarządzaną i nielubianą przez klientów firmę sony wypada zaskakująco dobrze...
    delikatnie to ujmując.

  3. #783
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

  4. #784
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Widzę, że przechodzimy powoli w tryb Youtube-party
    Miłego dnia
    moja www

  5. #785
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Widzę, że przechodzimy powoli w tryb Youtube-party
    Akurat ostatnio oglądałem te dwa skrajnie różne filmy i zaspamiłem. Polece jeszcze jeden z ostatnich filmów Toniego z Moosem

  6. #786

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    I co.... wrzucać linki typu why i switched to sony from Canon? Ile chcesz 1, 3, 7....?

    Bez sensu bo to są generalnie opinie ludzi, którzy sobie chcą coś udowodnić. Jeśli koleś mówi "nigdy" to wiadomo, że to jest ideologia a nie analiza wad i zalet. To jego założenie, które leży u podstaw filmu.

  7. #787
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    Jeśli koleś mówi "nigdy" to wiadomo, że to jest ideologia a nie analiza wad i zalet. To jego założenie, które leży u podstaw filmu.
    Wg Kena Sony zawsze leci na Hypie, jak się skończy boom, ich produkty też zostaną zastąpione np. finger spinner'ami.

  8. #788
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez Sunders Zobacz posta
    O.K., dla Ciebie to same mało istotne przewagi D850

    Jednak mi istotniejszym wydaje się podsumowanie wodnych tortur, widoczne przez chwilę w tym porównaniu
    ................
    ................
    Wydaje się, że jest to jedna z głównych przyczyn dla której ML Sony nie udaje się jak dotąd skutecznie przebić wśród użytkowników profi i zaawansowanych amatorów.
    Nie twierdzę że A7R3 jest idealny.
    Nie wystawiam go na "ciągły deszcz", gdy pada to chowam pod kurtkę albo do plecaka, gdy stoi na statywie to przykrywam
    Chyba segment A7 nie jest konstruowany na odpowiednik segmentu "niezniszczalni" (EOS 1Dx), to będzie najprawdopodobniej A9R.

    Co do wodnych tortur mam "mieszane odczucia".
    W każdym aparacie, przy ochłodzeniu po ciepłej i wilgotnej pogodzie pojawić się może rosa/woda.
    Ważne by nie spowodowało to trwałych uszkodzeń, by urządzenie "po wysuszeniu" pracowało poprawnie.

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  9. #789
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Ja od dłuższego czasu wszystkich tych youtuberów i vlogerów traktuję z przymrużeniem oka. To są ludzie, którzy żyją z testowania. Bardzo często nie fotografują, nie pracują potem z tymi plikami i nigdy nie spędzą całego dnia z tym sprzętem na ślubie, w lesie, w czatowni, na rajdzie w deszczu itd. Bardzo fajnie, że poświęcają swój czas, bo możemy się często dowiedzieć czegoś na temat drogich urządzeń, których nikt jeszcze nie używał. Trzeba jednak podchodzić do tego ostrożnie, bo najprawdopodobniej inaczej ocenilibyście je sami.
    Miłego dnia
    moja www

  10. #790
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Ja od dłuższego czasu wszystkich tych youtuberów i vlogerów traktuję z przymrużeniem oka. To są ludzie, którzy żyją z testowania. Bardzo często nie fotografują, nie pracują potem z tymi plikami i nigdy nie spędzą całego dnia z tym sprzętem na ślubie, w lesie, w czatowni, na rajdzie w deszczu itd. Bardzo fajnie, że poświęcają swój czas, bo możemy się często dowiedzieć czegoś na temat drogich urządzeń, których nikt jeszcze nie używał. Trzeba jednak podchodzić do tego ostrożnie, bo najprawdopodobniej inaczej ocenilibyście je sami.
    Obok ambasadora, jutubera czy innego vlogera jest jeszcze jedno fajne słowo. Influencer Nie, nie chodzi o jednostkę chorobową.

Strona 79 z 140 PierwszyPierwszy ... 2969777879808189129 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •