Strona 1 z 140 1231151101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 1398

Wątek: Sony A7III

  1. #1
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Sony A7III

    Pojawił się zapowiadany A7III:

    https://www.optyczne.pl/12101-news-Sony_A7_III.html
    fajna specyfikacja
    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez szandor Zobacz posta
    Pojawił się zapowiadany A7III:

    https://www.optyczne.pl/12101-news-Sony_A7_III.html
    fajna specyfikacja
    Bardzo fajna a jeszcze :
    - "lada chwila" pojawi się do kompletu trzecich wersji pełnoklatkowego, ze stabilizacją systemu A7 (A7R3, A7M3) A7S3
    - zapowiadany jest wysyp nowych obiektywów FE Sony oraz Sigma

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 27-02-2018 o 18:04
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Korpus bardzo fajny. Nie zdecyduję się, ze względu na brak dłuższych stałek czyli 135/2, 200, 300 itd.
    Zresztą AF nawet w A9 z takimi ogniskowymi nie jest powalający w Sony (piszę na podstawie FE 100-400). Lepiej śledzi i jest bardziej selektywny niż u Canona, za to częściej zdarza mu się pojechać nie w tę stronę, inaczej mówiąc wstępne ostrzenie jest wolniejsze i mniej pewne niż u Canona.

    Obiektywów Sigmy do Sony nie biorę wcale pod uwagę, to jest jakaś parodia tzn. obiektywy lustrzankowe z doklejoną przejściówką. Dodatkowo nie wierzę, że Sigma jest w stanie zrobić porządny AF do jakiegokolwiek systemu (tak silnik jak i sterowanie/firmware), obojętnie Canon czy Sony.

    Ogólnie Sony konsekwentnie robi swoje, rozwój szklarni jest przewidywalny, a konkurencji ze strony C/N nie widać. Trzymam rękę na pulsie tzn. na a6300
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 27-02-2018 o 18:21

  4. #4
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: sony A7III

    700 zdjęć to już sensowna praca bna akumulatorze. Ciekawe jak w praktyce. W 6d2 niby 1200 a robię dużo więcej nawet an mrozie.

    Martwi mnie trochę banding w zdjęciach testowych na dpreview. Może to jeszcze przedprodukcyjny błąd.

    Czemu Canon nie mógł pokazać TAKIEGO enty level? Jestem zadowolony z nowej szóstki ale przy tym a7 wypada po prostu blado.

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Korpus bardzo fajny. Nie zdecyduję się, ze względu na brak dłuższych stałek czyli 135/2, 200, 300 itd.
    Zresztą AF nawet w A9 z takimi ogniskowymi nie jest powalający w Sony (piszę na podstawie FE 100-400). Lepiej śledzi i jest bardziej selektywny niż u Canona, za to częściej zdarza mu się pojechać nie w tę stronę, inaczej mówiąc wstępne ostrzenie jest wolniejsze i mniej pewne niż u Canona.

    Obiektywów Sigmy do Sony nie biorę wcale pod uwagę, to jest jakaś parodia tzn. obiektywy lustrzankowe z doklejoną przejściówką. Dodatkowo nie wierzę, że Sigma jest w stanie zrobić porządny AF do jakiegokolwiek systemu (tak silnik jak i sterowanie/firmware), obojętnie Canon czy Sony.

    Ogólnie Sony konsekwentnie robi swoje, rozwój szklarni jest przewidywalny, a konkurencji ze strony C/N nie widać. Trzymam rękę na pulsie tzn. na a6300
    Byłem bliski kupienia A6500, podpięcia "na stałe" 135mm/2,8 jako dublera do A7R2 i rezygnacji z A7R3.
    Bardzo duże upusty dawał sprzedawca, w sumie wyszłoby taniej.
    Ale zostałem przy "planie A".
    A6300/6500 bardzo mi się podoba.

    jp

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez gnd Zobacz posta
    700 zdjęć to już sensowna praca bna akumulatorze. Ciekawe jak w praktyce. W 6d2 niby 1200 a robię dużo więcej nawet an mrozie.

    Martwi mnie trochę banding w zdjęciach testowych na dpreview. Może to jeszcze przedprodukcyjny błąd.

    Czemu Canon nie mógł pokazać TAKIEGO enty level? Jestem zadowolony z nowej szóstki ale przy tym a7 wypada po prostu blado.
    Z tą wydajnością aku to jest "nadmuchany" problem.
    Jaki bym aparat z aku nie miałem to zawsze w plecaku/torbie miałem naładowany zapasowy.
    Przy A7R2 miałem 2 zapasowe.... i tyle, teraz pewno będę nosił jeden

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 27-02-2018 o 18:42
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  6. #6

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Obiektywów Sigmy do Sony nie biorę wcale pod uwagę, to jest jakaś parodia tzn. obiektywy lustrzankowe z doklejoną przejściówką. Dodatkowo nie wierzę, że Sigma jest w stanie zrobić porządny AF do jakiegokolwiek systemu (tak silnik jak i sterowanie/firmware), obojętnie Canon czy Sony.
    Contemporary do bezlusterkowców jakoś nie są ganione za AF.

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 235

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Zdjęcia przykładowe z a7iii widzieliście??? Do iso 800 jest nieźle :-) Coś jak słynna 18Mpix matryca canona :-)

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Jakby miał tu Cichy zajrzeć to mam coś dla niego bo się pytał ("Jak ktoś znajdzie porównanie parametrów z A72 to poproszę.") tutaj https://www.optyczne.pl/12101-news-Sony_A7_III.html

    https://mirrorlesscomparison.com/pre...a7ii-vs-a7iii/

    Został zauważony pierwszy problem.

    The Sony a7 III is certainly capable of delivering sharp, crisp images; however, we continue to notice issues with backlit scenes, wherein flare can introduce striping behind images due to the phase detect autofocus pixels (particularly obvious in our models's face here and in the lights above and to the right of her face here). This might be a concern to those shooting portraits or concerts where backlighting may be integral to a composition.
    Podobno jest to związane z i dotyczy (cytat będzie pochodził z jednego z komentarzy zamieszczonego pod newsem):

    I don't see this stripes on A7R2 or A7R3 - Its visible only on A9 and A7III (on A9 pictures not only with 24-105). I think its more a problem of 693 AF points on 24MP Sensor, than of the lens.
    Źródło: https://www.dpreview.com/samples/912...sample-gallery

    Ten problem wygląda tak:

    https://2.img-dpreview.com/files/p/T...7523984324.jpg

    Po powiększeniu zdjęcia należy skierować swój wzrok na twarz modelki. Zdjęcie nie posiada danych EXIF bo Rishi Sanyal (administrator DPReview i twórca tego zdjęcia) z jakiegoś bliżej nie określonego powodu je usunął więc nie wiadomo jakim obiektywem zostało wykonane. Większość zdjęć z tej galerii była wykonywana przy pomocy obiektywów Sony FE 24-105mm F4 G OSS oraz Sony FE 85mm F1.8.

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Jeśli to jest efekt związany z czujnikami/pikselami AF, to pewnie wystarczy poprawka firmware'u. Niemniej warto zdawać sobie sprawę, że problem ten istnieje w rozwiązaniach wszystkich producentów oprócz Canona i zawsze wymaga jakiegoś maskowania.

    Jeśli co innego, to może być mniej wesoło

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    Contemporary do bezlusterkowców jakoś nie są ganione za AF.
    Może użytkownicy mają mniejsze wymagania? Zresztą widziałem gdzieś narzekania na 30/1.4, ale nie wiem czy był to problem jednostkowy czy szerszy.
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 27-02-2018 o 20:18

  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 235

    Domyślnie Odp: sony A7III

    A7III - cena w PL 9999 :-)
    Tak ,wiem - w Polsce jest VAT. Czyli 8129 zł bez VAT. Czyli 2380 USD.
    Sony. Firma nie dla idiotów?

    Ładowarkę też można kupić. 450 zł :-)
    Ostatnio edytowane przez tomfoot ; 28-02-2018 o 20:28

Strona 1 z 140 1231151101 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •