Strona 43 z 140 PierwszyPierwszy ... 3341424344455393 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 421 do 430 z 1398

Wątek: Sony A7III

  1. #421

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Masz rację, powinienem napisać precyzyjniej :

    System AF (zarówno fazy jak i kontrastu) nie ma żadnego wpływu na to jaki punkt zostanie wybrany do ostrzenia ("zostanie trafiony") przez aparat na obiekcie fotografowanym
    Wpierw :
    a. wybierany jest punkt ostrzenia na obiekcie (człowiek, algorytm śledzenia, wykrywanie twarzy/oka, sposób priorytetowania, tryb, strefy, ....)
    b. potem system AF ostrzy w tym wybranym punkcie na obiekcie
    c. i w końcu następuje potwierdzenia ostrości

    Zadaniem AF jest (pkt. b) jedynie uzyskanie najlepszej możliwej (w danej sytuacji zdjęciowej) ostrości obrazu na matrycy w miejscu ostrzenia/"trafienia" przez aparat i jej potwierdzenie (pkt. c)

    jp
    Wiesz co, jeśli dalej udajesz, że nie rozumiesz to użyję Twojego przykładu - w pkt. "b" af kontrastowy nie trafia lepiej niż fazowy. Trafia lepiej tylko w teoretyzowanej rzeczywistości jaką przedstawiasz. Przestań lać teoretyczną wodą tylko pokaż test, który dowodzi, że af z detekcją kontrastu trafia lepiej. Wg mnie porównywalnie trafiać może tylko w bardzo dobrych warunkach. Im mniej światła tym trafia gorzej. I nie chwalę tu Canona ot tak sobie bo używam i SONY i CANONA i gdzie trzeba stawiam wyższość SONY co było mi wielokrotnie zarzucane na tym forum. W temacie AF-S SONY tej wyższości na pewno nie ma a raczej soniacze w tej kwestii kuleją.
    I żeby było jasne i żebyś nie plątał więcej - nie mam na myśLi wyboru punktu af czy też FF lub BF lub innych rzeczy które wymyślisz aby zaciemnić temat. Mam na myśli to, że po wybraniu punktu AF aparat z detekcją knotrastu bardzo często nie ustawi ostrości prawidłowo wbrew temu co Ty piszesz.
    KAWAŁEK MOJEGO ŚWIATA - http://bodak.manifo.com

  2. #422
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    EU
    Posty
    330

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    AF nie jest leży w zakresie moich zainteresowań ani nie jestem specjalistą z tego zakresu.
    jestem tylko użytkownikiem tej funkcji, mam klika "niewyjaśnionych" zachowań w A7R3, przyjąłem że są i nie dociekam dlaczego.
    Nie jest mi to potrzebne.

    Sporo czytam ale nie prowadzę biblioteki odnośników/cytowań.
    Jeśli Cię AF w Sony na prawdę interesuje to polecam książkę Garego, to kopalnia informacji

    jp
    Rozumiem. Dziękuję.
    Pozdrowienia,
    Paweł

    Zdjęcia

  3. #423
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    Mam na myśli to, że po wybraniu punktu AF aparat z detekcją knotrastu bardzo często nie ustawi ostrości prawidłowo wbrew temu co Ty piszesz.
    Dyskutujesz sam ze sobą !!

    1.
    Nie ja byłem autorem zagadnienia BF/FF które pojawiło się w tym wątku
    2.
    Nigdy nie twierdziłem że aparat z detekcją kontrastu zawsze ustawi ostrość prawidłowo
    3.
    Aparat z detekcja hybrydową (faza+kontrast) też może albo nie ustawić ostrości w ogóle albo może ustawić tak że "mogłoby być ostrzej" (czego sam doświadczam)

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 16-05-2018 o 16:56
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  4. #424

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    AF kontrastu zapewnia maksymalnie dostępną ostrość na matrycy (jaką może zapewnić obiektyw w danych warunkach fotografowania) obszaru na który jest skierowany/ostrzy....

    jp
    Kompletna nieprawda. Potwierdzają ją testy nawet najnowszych apsratów np. A7R3 czy A9. Pudłują przeraźliwie albo inaczej - pudłują więcej i mocniej niż falgowce innych firm ze zwykłym, słabym detektorem fazowym ;-) Ale jeszcze raz powiem, że marketingowcom Sony należy się premia ;-)

  5. #425
    Początki nałogu Awatar KNC
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    321
    R5+Canon EF 800/5.6, Sigma 500/4 S, RP+L14/4.
    https://www.facebook.com/dziki.swiat.zdjecia

  6. #426
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Jest co poczytać.
    I ponadto A7 III w ocenie/testach Dpreview oraz ocenie/testach jakości technicznej zdjęć DxO znalazł się w pierwszej dziesiątce rankingu

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  7. #427
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 459

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Przeczytalem z grubsza, obejrzałem tą dziwna tabelke i muszę powiedzieć , że to cudne a73 ledwo co dało sobie radę z tak obsmiewanym 6d2 więc albo to a73 nie jest takie cudowne albo 6d2 nie jest tak złe

  8. #428
    Początki nałogu Awatar tkosiada
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    UK
    Posty
    419

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Mnie w w/w teście zaskoczył wynik pracy AF. Z opinii wynika, że bardzo sprawny, a tu średniak.
    x pro2/ 23/ 56/10-24/

  9. #429
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Przeczytalem z grubsza, obejrzałem tą dziwna tabelke i muszę powiedzieć , że to cudne a73 ledwo co dało sobie radę z tak obsmiewanym 6d2 więc albo to a73 nie jest takie cudowne albo 6d2 nie jest tak złe
    Te wykresy nie pokazują jaka była szybkość ostrzenia ani jaka była uzyskiwana ostrość maksymalna zdjęcia dla danego aparatu+obiektyw

    Przedstawiają jedynie odchyłki ostrości na zdjęciach od uzyskanej wartości maksymalnej.
    Wielkość tych odchyłek zależy od aparatu i od obiektywu.

    Odróżnienie ostrości (MTF50) 7,5% mniejszej od maksymalnej to na wydruku/monitorze jest "nie do zobaczenia"

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 16-05-2018 o 22:12
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  10. #430

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez tkosiada Zobacz posta
    Mnie w w/w teście zaskoczył wynik pracy AF. Z opinii wynika, że bardzo sprawny, a tu średniak.
    To nie tak. AFC a w szczególności śledzenie obiektu, twarzy, oka są na bardzo wysokim poziomie. Optyczni głównie testują AFS a tu detekcja kontrastu, w odróżnieniu od teorii serwowanych przez naszego kolegę, delikatnie mówiąc kładzie się cieniem na pozytywnym obrazie aparatu.

    Na DPR to chyba głównie testują AFC i stąd różnica w opinii.

    Jeśli chodzi o śledzenie we flagowcach to układy af w dslr są również bardzo dobre natomiast to co oferują cropowe body sony a6xxx jest nie do powtórzenia w dslr w tej samej cenie.

    Różnica praktyczna jest taka. Jeśli fotografuję dslr i afc robi już błędy przestawiam się na afs. Jeśli fotografuję soniaczem i afs zaczyna jeździć to przestawiam się na afc ;-)

Strona 43 z 140 PierwszyPierwszy ... 3341424344455393 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •