Strona 58 z 140 PierwszyPierwszy ... 848565758596068108 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 571 do 580 z 1398

Wątek: Sony A7III

  1. #571
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 432

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Jeśli bezlustro FF Canona będzie dawało większe możliwości/radochę z jego używania i lepsze technicznie zdjęcia od systemu Sony A7x to po prostu sprzedam wszystko i wrócę do Canona.
    Kup sobie heliosa m42 i idź do lasu z ładną modelką. Będziesz miało 100 razy więcej frajdy niż z wydawania grubej kasy na sprzęt.

  2. #572
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Kup sobie heliosa m42 i idź do lasu z ładną modelką. Będziesz miało 100 razy więcej frajdy niż z wydawania grubej kasy na sprzęt.
    Wszystko zależy co kogo inspiruje, co leży u podstaw jego hobby, co kto lubi.

    Mnie pociąga "szwendanie się" po świecie i robienie zdjęć ulic, krajobrazów szczególnie nocnych i robienie z wybranych zdjęć dużych wydruków.
    Ma to nam przypominać co widzieliśmy i co co czuliśmy "będąc tam"

    Potrzebuję "szerokości", dużo pikseli i ostre zdjęcia. Dlatego A7R2/3, stałki i zamiana CV 15mm na FE 12-24 po sprawdzeniu że przy 15 mm ma "nie gorszą" ostrość od CV 15mm

    Modelka to nie moja bajka

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 17-06-2018 o 14:27
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  3. #573
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 488

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez Adam71 Zobacz posta
    Czy długo jeszcze będziemy znosić JP ? Może w końcu ktoś to załatwi po męsku a nie będzie się z nim .....
    Ale o co chodzi? Mamy jeszcze wolność wypowiedzi i nie ma ani jednego słusznego systemu czy słusznego celu kupowania sprzętu. JP może i ma irytujące i często totalnie bzdurne posty ale ma do tego prawo. W końcu to jego wolna wola i pieniądze.

  4. #574
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Z Panem Janem jest jeden problem, patrzy na jeden aspekt pomijając inne. To tak jakby wybierać auto i zwracać uwagę tylko na silnik.

    Na dzień dzisiejszy ergonomia w FF Sony nie istnieje, niestety o tym się dużo nie mówi.

    Największa zaleta Sony to fakt, że istnieje i uwiera w bok starą gwardię. Gdyby tak nie było seria 5D posiadałaby 1 punky krzyżowy, no a 5D4 miałby ich 9 ^^.

  5. #575
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Na dzień dzisiejszy ergonomia w FF Sony nie istnieje, niestety o tym się dużo nie mówi.
    Jako to się "nie mówi" ?

    Przecież jest wiele wypowiedzi tych którzy to :
    - albo wzięli do ręki po raz pierwszy mniejszy aparat z duża liczbą programowanych przycisków
    - albo przeczytali wypowiedzi tych pierwszych
    i twierdzą/rozpowiadają że ergonomia nie istnieje.
    Tylko nie na portalach użytkowników systemu A7

    To tak jakby jeździć dużym samochodem i po raz pierwszy wsiąść do małego albo jeździć wiele lat na nartach i po raz pierwszy stanąć na desce i ogłaszać opinie o komforcie

    Przeszedłem ta drogę z lustrzanek do systemu A7, początki nie były łatwe, teraz w ogóle nie ma problemu komfortu trzymania i fotografowania, jest intuicyjne i komfortowo.
    Jak nie wierzysz to znajdź kogoś kto ma i używa już trochę i popytaj czy ma jakiś problem z trzymaniem czy obsługą manualną aparatu.

    na forach internetowych systemu A7 ...niestety się dużo nie mówi..... zastanów się, może więc nie ma o czym mówić ?

    Jasne, w większym aucie jest więcej miejsca. czy komfort sterowania polega na tym ze musisz dalej sięgnąć co przełącznika ?

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 18-06-2018 o 12:41
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  6. #576
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    jak nie wierzysz to znajdź kogoś kto ma i używa już trochę i popytaj

    jp
    Bawiłem się wszystkim co było na stoisku Sony podczas The Photography Show i pierwsze wrażenie: "jakie to ciężkie" drugie jak to wygodnie złapać. Znając życie pewnie i tak wychodziło lżej niż 5d3 z gripem plus 16-35 is ale, przez tą wcześniejszą ściemę z lżejszym i mniejszym zestawem... obrywa się młotem przy konfrontacji.

  7. #577
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Ale o co chodzi? Mamy jeszcze wolność wypowiedzi i nie ma ani jednego słusznego systemu czy słusznego celu kupowania sprzętu. JP może i ma irytujące i często totalnie bzdurne posty ale ma do tego prawo. W końcu to jego wolna wola i pieniądze.
    Dokładnie. Moderacja to nie cenzura, że usuwa się posty bo komuś nie pasują do światopoglądu. To już było i mam nadzieję że nie wróci więcej.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #578
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Dokładnie. Moderacja to nie cenzura, że usuwa się posty bo komuś nie pasują do światopoglądu. To już było i mam nadzieję że nie wróci więcej.
    Akurat w Europie jest i ma się dobrze

    Oglądałem ostatnio film na youtubie, gdzie jakaś ładna pani fotograf narzekała na eye AF. Ponoć gubił się na badylach przy sesjach w plenerze, wiecie te kreatywne ujęcia zza krzaka.

  9. #579
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Bawiłem się wszystkim co było na stoisku Sony podczas The Photography Show i pierwsze wrażenie: "jakie to ciężkie" drugie jak to wygodnie złapać. Znając życie pewnie i tak wychodziło lżej niż 5d3 z gripem plus 16-35 is ale, przez tą wcześniejszą ściemę z lżejszym i mniejszym zestawem... obrywa się młotem przy konfrontacji.
    W oryginalnych materiałach Sony nie eksponuje się że celem wprowadzania bezluster jest mniejsza masa czy rozmiary
    Jest :
    a.
    trochę lżej, przez kilka dni (wspólna podróż/wyjazd) porównywaliśmy 5D3 + 24-70 z moim A7R2 + Batis 25mm oraz Batis 85mm.
    b.
    trochę więcej miejsca w (małym) plecaku
    c.
    obiektywy FF tej samej klasy dla bezlustra i lustrzanek mają zbliżone wymiary i masę i to powoduje że to trochę jest na prawdę małe

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 18-06-2018 o 14:55
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  10. #580
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 488

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Ergonomia a7. Spoko. Owszem stają się bardziej ergonomiczne bo rosną. Bajki o ukladaniu się palcow i adaptacji to sobie można do fanbojowskich historyjek wklejać. Można sobie ergonomię jeszcze ulepszyć dokupując do nich gripa.

Strona 58 z 140 PierwszyPierwszy ... 848565758596068108 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •