Strona 56 z 140 PierwszyPierwszy ... 646545556575866106 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 551 do 560 z 1398

Wątek: Sony A7III

  1. #551
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Sigma dodaje ten adapter za pomocą spawarki czy wkrętaka?

    Poza tym obawiam się, że ze względu na bagnet o mniejszej średnicy niektóre Sigmy (85mm i wzwyż) pewnie stracą nieco ze swej optycznej jakości zwłaszcza w rogach kadru....

  2. #552
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 237

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Ale seria a7x jak dowodzi nasz kolega na forum KKM zasadniczo wymaga tylko jednego, w miarę szerokiego obiektywu. Można sobie z takiego obrazka powycinać cokolwiek się chce, jako odpowiednik dowolnej ogniskowej Tak więc same oszczędności.

  3. #553
    Pełne uzależnienie Awatar xxkomarxx
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Rzeszów, Tarnobrzeg, Sandomierz
    Wiek
    40
    Posty
    1 456

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Ale seria a7x jak dowodzi nasz kolega na forum KKM zasadniczo wymaga tylko jednego, w miarę szerokiego obiektywu. Można sobie z takiego obrazka powycinać cokolwiek się chce, jako odpowiednik dowolnej ogniskowej Tak więc same oszczędności.
    Idac ta droga wystarczy kupic 5dsr i 11-24

  4. #554
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 237

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez xxkomarxx Zobacz posta
    Idac ta droga wystarczy kupic 5dsr i 11-24
    Niestety nie. DxO na to nie pozwala. Musi być a7r i batis.

  5. #555
    Pełne uzależnienie Awatar xxkomarxx
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Rzeszów, Tarnobrzeg, Sandomierz
    Wiek
    40
    Posty
    1 456

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Niestety nie. DxO na to nie pozwala. Musi być a7r i batis.
    Cholera

  6. #556
    Dopiero zaczyna Awatar Panama Joe
    Dołączył
    Jan 2018
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    47

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    lepszy AF Servo/Continuous (w pewnych przypadkach)

    W teorii super, a w praktyce wygląda to tak, że w trybie af-c aparat ustawia ostrość przy domkniętej przysłonie co oznacza że przy większych jej wartościach jest różnie ze skutecznością. Przy zdjęciach seryjnych dane z matrycy czytane z są w 12-bitach więc ów "mega dynamic range" ulega zauważalnemu zmniejszeniu. Przy migawce elektronicznej pasy są zdecydowanie bardziej widoczne niż w A9 w której jak wiadomo są widoczne Ale o tym na DxO nie było.

  7. #557
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    "Plusy dodatnie" pozwoliłem sobie zostawić gorącym zwolennikom systemu Natomiast faktycznie jedną zaletę musiałbym - zresztą chyba w zgodzie ze wszystkimi - wymienić: MARKETING. Intensywne działania PR, generowanie potrzeby zakupu niedopracowanego jeszcze systemu, pozycjonowanie w "niezależnych" testach, dawanie złudzenia nadzwyczajnej innowacyjności - to wszystko sprawia, że owce pędzą do sklepów i wydają dwa razy więcej niż trzeba. Z tego punktu spojrzenia - majstersztyk. Ale w tym Sony zawsze było dobre.
    Z innej beczki - jeżeli Nikon i/lub Canon - wypuszczą sprzęt w miarę dopracowany, pozbawiony istotnych wad (a raczej z wadami o mniejszym stopniu nasilenia), to kariera fotograficznego playstation będzie intensywna, acz krótka. Choć projekt zapewne zamknięty zostanie finansowym powodzeniem (później przecież można kogoś kupić ...).
    Z tym marketingoem to jest tak że on jest skuteczny pod warunkiem że to się potwierdza w wynikach finansowych. Z tego co wiem to Sony w dziale foto ma całkiem niezłe wyniki finansowe - problem jest chyba inny. W tej firmie panuje jakiś dziwny bałagan i to od dekad. Nie wiem z czego to wynika ale mieli kilka niezrozumiałych posunięć - produkty wyprzedzające konkurencję i decyzje które przesunęły ich do niszy. Mieli okresy absolutnej dominacji technologicznej i rynkowej (telewizory kineskopowe) i później spadek na pysk. Myślę że łatwej odpowiedzi na to nie znajdziemy bo nie takie głowy próbują to rozkminić.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #558
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    mieli kilka niezrozumiałych posunięć - produkty wyprzedzające konkurencję i decyzje które przesunęły ich do niszy. Mieli okresy absolutnej dominacji technologicznej i rynkowej (telewizory kineskopowe) i później spadek na pysk. M
    Trudno się z tym nie zgodzić, tych produktów w których byli na topie było wiele a część z nich to były "ślepe uliczki", ale to przypadłość wielu firm, np HP wycofuje się z komputerów
    Teraz Sony w bezlusterkowcach jest najlepsza, wyznacza kierunek i standardy i być może będzie głównym grabarzem lustrzanek.
    Jest "wysyp" obiektywów FE i to zarówno "średniej" klasy jak i dla profesjonalistów

    Ale sporo się spodziewam po Canonie. Jest "pod ścianą".
    Musi mieć dobre bezlustro FF, musi zacząć starać się narzucać standardy rozwojowe nawet kosztem kanibalizacji części produktów.
    Nikon ponoć ma jakieś rewelacyjne rozwiązanie.

    Będzie ciekawie

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 14-06-2018 o 21:51
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  9. #559
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: sony A7III

    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  10. #560
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Oczywista oczywistość, Nikon to już tylko gumy robi.

Strona 56 z 140 PierwszyPierwszy ... 646545556575866106 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •