Strona 4 z 140 PierwszyPierwszy ... 234561454104 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 1398

Wątek: Sony A7III

  1. #31
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    ...
    A musi być dobry i tani by Canon nie wypadł z gry.

    ...
    Bawią mnie takie teksty. Przecież to właśnie bezlustra są promowane przez producentów, którzy wypadli z gry na rynku lustrzanek i nadal bardziej postrzegam tę technologię jako ostatnią deskę ratunku dla nich niż jako źródło dojrzałych technicznie produktów. Inżynierowie Sigmy też chyba tak to widzą...

  2. #32
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Bawią mnie takie teksty. Przecież to właśnie bezlustra są promowane przez producentów, którzy wypadli z gry na rynku lustrzanek i nadal bardziej postrzegam tę technologię jako ostatnią deskę ratunku dla nich niż jako źródło dojrzałych technicznie produktów. Inżynierowie Sigmy też chyba tak to widzą...
    Rozumiem ze jesteś pewien ze nawet gdy bezlusterkowiec FF Canona będzie gorszy (technologia, możliwości, funkcje, cechy) i drogi w stosunku do obecnych na rynku to i tak będzie miał zbyt bo .... Canona ?

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  3. #33
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 432

    Domyślnie Odp: sony A7III

    A jakiej odpowiedzi się spodziewasz na forum Canona :P
    Tak serio, to wystarczy, że będzie tańszy i zgrany ze szkłami tak jak Fuji i syknie. Nie musi być najlepszy najszybszy najpiękniejszy i najSońszy.

  4. #34
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Rozumiem ze jesteś pewien ze nawet gdy bezlusterkowiec FF Canona będzie gorszy (technologia, możliwości, funkcje, cechy) i drogi w stosunku do obecnych na rynku to i tak będzie miał zbyt bo .... Canona ?
    Niestety obawiam się, że tak. Wielu użytkowników mocno siedzi w systemie, i (przynajmniej na początku) nie zmienią całości osprzętu, a jeśli się pojawi bezlustro FF to kupią, może ze względu na "4K" (sądząc po komentarzach na naszym forum, to jest "must have" dla aparatu), może ze względu na wymiary i wagę (nie spodziewam się, żeby bezlusterkowiec był wielkości i wagi np. 5d mk IV). Kłopot dla Canona może być taki, że jeśli możliwości będą zbyt okrojone, to zbyt może i będzie, ale inna grupa użytkowników zrazi się podejściem i bardziej poważnie pomyśli o konkurencji, która (nie da się ukryć) już od pewnego czasu zdobywa doświadczenie z pełnymi klatkami bez lustra.

  5. #35
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Rozumiem ze jesteś pewien ze nawet gdy bezlusterkowiec FF Canona będzie gorszy (technologia, możliwości, funkcje, cechy) i drogi w stosunku do obecnych na rynku to i tak będzie miał zbyt bo .... Canona ?

    jp
    Nie rozumiesz. Nie mam szklanej kuli i nie wiem co będzie. Mam tylko nadzieję, że jak już Canon wypuści bezlustro FF, to będzie to produkt dopracowany. Osobiście parcia na bezlustro nie mam. 5DII ma u mnie dożywocie. Jak padnie, to kupię to, co bedzie mi najbardziej odpowiadało w danej chwili. I jest mi obojętne, czy w środku będzie lustro, czy nie. To tylko drobny element systemu rozdmuchany przez marketing outsiderów do największego problemu niebotycznych rozmiarów.
    Poza tym sporo ludzi kupi z pewnością bezlustra Canona jako uzupełnienie systemu. Chyba coś takiego dziele się z cropem. Jeśli dobrze pamiętam, to w Japonii sprzedaż Canona nie odbiega od bardziej reklamujących się firm, a jedną z nich (wydaje mi się, że Sony) nawet przewyższa.
    Możesz zaklinać rzeczywistość jak chcesz, ale to jednak Canon jest liderem rynku i Canon rozdaje karty.

  6. #36
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Nie rozumiesz. Nie mam szklanej kuli i nie wiem co będzie. Mam tylko nadzieję, że jak już Canon wypuści bezlustro FF, to będzie to produkt dopracowany. Osobiście parcia na bezlustro nie mam. 5DII ma u mnie dożywocie. Jak padnie, to kupię to, co bedzie mi najbardziej odpowiadało w danej chwili. I jest mi obojętne, czy w środku będzie lustro, czy nie. To tylko drobny element systemu rozdmuchany przez marketing outsiderów do największego problemu niebotycznych rozmiarów.
    Poza tym sporo ludzi kupi z pewnością bezlustra Canona jako uzupełnienie systemu. Chyba coś takiego dziele się z cropem. Jeśli dobrze pamiętam, to w Japonii sprzedaż Canona nie odbiega od bardziej reklamujących się firm, a jedną z nich (wydaje mi się, że Sony) nawet przewyższa.
    Możesz zaklinać rzeczywistość jak chcesz, ale to jednak Canon jest liderem rynku i Canon rozdaje karty.
    Jest liderem sprzedaży.
    Obawiam się jednak że jeśli nie wyprodukuje konkurencyjnych bezlusterkowców FF to nim być przestanie

    To jest rozwój technologii, lustro jest mechaniczne, wprowadza ograniczenia, kosztuje i jest zbędne, wydzielony system AF ma systemową niedogodność itd.

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  7. #37
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Po prostu liczę na współczesny sensor. No chociaż na poziomie tego z 5DIV. Uważam, że do bezlusterkowca FF wsadzą bez jakiegoś kretyńskiego kunktatorstwa najlepszy sensor jaki mają.
    Gdyby 6DII miał sensor jak powinien to już dawno bym go miał. Absolutnie nie zależy mi na braku lustra, EVF, mini rozmiarze - wielkość 6D wydaje się idealna dla mnie.
    Chcę korzystać ze szkieł Canona, najlepiej bez przejściówki. Chcę mieć kolory Canona, DPAF, odchylany dotykowy ekranik. Wszystko to będzie miał bezlusterkowiec FF już w tym roku.
    Dzięki. Przynajmniej ktoś potrafi logicznie wytłumaczyć ideę przejścia na bezlustro. Jesteś jednak człowiekiem wielkiej wiary pisząc ostatnie zdanie :-) Obyś miał rację. Jeżeli canon faktycznie wypuści przyzwoite body, z możliwością prostego mocowania szkieł EF (bez idiotyzmów jakimi operuje sony), to będzie to miało sens.

  8. #38
    Dopiero zaczyna Awatar Panama Joe
    Dołączył
    Jan 2018
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    47

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta


    To jest rozwój technologii,

    jp
    Aparaty bez lustra czy z lustrem półprzepuszczalnym istniały na świecie zanim ktokolwiek w SONY myślał o produkcji aparatów.
    Bezlusterkowce wykreował głównie marketing - miało być lepiej, taniej i lżej. Praktyka pokazała że bez drastycznych zmian w technologii produkcji optyki nic
    z tego nie będzie. Ani taniej, ani lepiej - inaczej. Ludzie mają różne preferencje. Zaprojektowali bagnet pod kątem zmniejszenia zestawu, ale okazało się że przestrzelili i bez dużego sensora nic z tego nie będzie. Koniec końców upakowali w to 35mm i są zmuszeni tworzyć różne efemerydy z "wbudowaną" przejściówką by nie odstawać w jakości. Ja wolę wizjer optyczny od EVF. Jeżeli ktoś woli EVF to spoko, ale czy jest to jedyny słuszny kierunek - czas pokaże. Praktyka pokazała że wielu "wizjonerów" (cudzysłów celowy) się pomyliło.
    Ostatnio edytowane przez Panama Joe ; 02-03-2018 o 14:51

  9. #39
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Nowy Sacz
    Wiek
    54
    Posty
    454

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Istnieje takie coś jak odległość mocowania od matrycy - jeśli zrobimy aparat o matrycy FF i mocowanie EF ta odległość będzie musiała być taka sama jak w lustrzankach aby obiektywy FF w tym działały. Jeśli chcemy zmniejszyć rozmiar aparatu dając mu dużą matrycę musimy przeprojektować obiektywy - a wiec zrobić je tak by pasowały do małego aparatu z dużą matryca (np: obiektywy z cofającą się soczewką do tyłu) - wiąże się to z odmiennym mocowaniem by nikt nie wkładał ich do innych body. Ma to tą zaletę że można zrobić zupełnie małe gabarytowo obiektywy do dużych matryc (patrz obiektywy z dalmierzowców. Sądzę że canon poszedł w dobrą stronę projektując aparaty z przejściówkami będącymi czysto mechnicznym oddaleniem obiektywów z lustrzanek do matrycy w bezlusterkowcach. To ta kompatybilność wielu posiadaczy lustrzanek kusi do zakupu. Jeśli canon chce konkurować w bezlusterkowcach to wypuści je z matrycą FF i z całą seria szkieł mini FF - i tym zyska sobie nowych i starych klientów. Seria M to tylko testy i czyszczenie magazynów. Widać to po parametrach i ilości szkieł EFM.
    Ostatnio edytowane przez fotna ; 02-03-2018 o 16:54

  10. #40
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Posty
    205

    Domyślnie Odp: sony A7III

    W jakich zastosowaniach A7 III pokaże swoją przewagę? Do jakich tematów foto najlepiej się nadaje?

    Wszyscy dużą mówią o szybkim AF, więc pewnie będzie to "action-camera" do sportu, itp. W czym jeszcze (jaka tematyka foto) A7 III może zabłysnąć?

    ( za podobne pieniądze można kupić A7R II (czyli generacja wstecz), moim zdaniem to ciekawszy korpus od nowej A7 III )

Strona 4 z 140 PierwszyPierwszy ... 234561454104 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •