Strona 44 z 140 PierwszyPierwszy ... 3442434445465494 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 431 do 440 z 1398

Wątek: Sony A7III

  1. #431
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 413

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Przeczytalem z grubsza, obejrzałem tą dziwna tabelke i muszę powiedzieć , że to cudne a73 ledwo co dało sobie radę z tak obsmiewanym 6d2 więc albo to a73 nie jest takie cudowne albo 6d2 nie jest tak złe
    Z tej tabelki wynika, że A7III wcale sobie nie dało rady z 6DII. Jakość obrazu RAW 7.26 vs. 7.32 (jakichś punktów). W końcu po to się kupuje body, żeby mieć dobry obrazek. DR pomijalnie lepszy (2 EV).
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  2. #432
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2 746

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Te wykresy nie pokazują jaka była szybkość ostrzenia ani jaka był uzyskiwana ostrość maksymalna zdjęcia

    Przedstawiają jedynie odchyłki ostrości na zdjęciach od uzyskanej wartości maksymalnej.
    Wielkość tych odchyłek zależy od aparatu i od obiektywu.

    Odróżnienie ostrości (MTF50) 7,5% mniejszej od maksymalnej to na wydruku/monitorze jest "nie do zobaczenia"

    jp
    Co byś nie napisał, to żadnej przewagi A73 nad 6D2 czy K-1 w tym teście AF-a nie widać

  3. #433
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Optyczni nie zawiedli, testując topowy 70-200 z budżetowym Canonem 1ev jaśniejszym.

    Mogliby w końcu się ogarnąć i testować af na 24-70 lub 70-200 (bo to ma każda firma), a tak czasem i setka macro zaliczy wtopę.
    Ostatnio edytowane przez zdebik ; 16-05-2018 o 22:21

  4. #434
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez Sunders Zobacz posta
    Co byś nie napisał, to żadnej przewagi A73 nad 6D2 czy K-1 w tym teście AF-a nie widać
    Jestem tego samego zdania gdy mówimy o wynikach rozrzutu/wahaniach ostrości które są prezentowane na tym wykresie

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  5. #435
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 489

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Te wykresy nie pokazują jaka była szybkość ostrzenia ani jaka była uzyskiwana ostrość maksymalna zdjęcia dla danego aparatu+obiektyw

    Przedstawiają jedynie odchyłki ostrości na zdjęciach od uzyskanej wartości maksymalnej.
    Wielkość tych odchyłek zależy od aparatu i od obiektywu.

    Odróżnienie ostrości (MTF50) 7,5% mniejszej od maksymalnej to na wydruku/monitorze jest "nie do zobaczenia"

    jp
    Nic nie rozumiem co piszesz ale drukuje dość często swoje zdjęcia na wystawy (45*30 zazwyczaj) i nikt mi jeszcze nie powiedział, że moje zdjęcia ze starej 5d2 są nieostre

    Serio ale coś słabo to a73 wypadlo - niezmasakrowac 6d2 to wstyd

  6. #436

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Te wykresy nie pokazują jaka była szybkość ostrzenia ani jaka była uzyskiwana ostrość maksymalna zdjęcia dla danego aparatu+obiektyw

    Przedstawiają jedynie odchyłki ostrości na zdjęciach od uzyskanej wartości maksymalnej.
    Wielkość tych odchyłek zależy od aparatu i od obiektywu.

    Odróżnienie ostrości (MTF50) 7,5% mniejszej od maksymalnej to na wydruku/monitorze jest "nie do zobaczenia"

    jp
    No rzeczywiście czas skończyć dyskusję. AF jest po to, żeby trafiał bez odchyłek tu chyba nikt nie ma wątpliwości więc jeżeli ten super hybrydowy af nie trafia powinno być jasne, że nie osiąga maksymalnej możliwej ostrości a Ty piszesz, że osiąga. Ciekawe co teraz wymyślisz.... aaaa doszło, że wykres nie uwzględnia szybkości.... ;-)

  7. #437
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Optyczni napisali prawdę. Za 10k PLN otrzymujemy aparat klasy 6d2 czy Nikona d750. Przy czym w istotnych z punktu widzenia fotografa pozycjach Sony nieznacznie ustępuje starszym i tańszym konkurentom. Jak zawsze jednak jest lepsze w filmowaniu. Ot i kwintesencja produktów Sony - drogo, do filmowania i z perfekcyjnym marketingiem dla podatnych na działanie reklamowych haseł.
    Trochę tylko żal chłopaków z optycznych, bo teraz nie wiadomo czy im Szabla da bilety na wycieczkę.
    Ostatnio edytowane przez tomfoot ; 17-05-2018 o 00:25

  8. #438
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Przeczytalem z grubsza, obejrzałem tą dziwna tabelke i muszę powiedzieć , że to cudne a73 ledwo co dało sobie radę z tak obsmiewanym 6d2 więc albo to a73 nie jest takie cudowne albo 6d2 nie jest tak złe
    Nie no bądźmy poważni, inaczej wartość merytoryczna tego wątku i całego forum osiągnie dno. Przecież zostało już ustalone ponad wszelką wątpliwość, że 6d2 to jest kompletna kicha i całkowita porażka Canona. Tylko litość użytkowników sprawia, że resztkowo się sprzedaje. W ogóle dziwi mnie, że Canon jeszcze nie ogłosił 100% cashbacka na ten szajs - chyba że przewidują z czasem wypłatę odszkodowań za traumę związaną z męczarniami obcowania z tak nieudolnie zaprojektowanym sprzętem. Dlatego nie można pisać takich herezji, że 6d "nie jest złe" .
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 17-05-2018 o 02:06
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #439
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 489

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Nie no bądźmy poważni, inaczej wartość merytoryczna tego wątku i całego forum osiągnie dno. Przecież zostało już ustalone ponad wszelką wątpliwość, że 6d2 to jest kompletna kicha i całkowita porażka Canona. Tylko litość użytkowników sprawia, że resztkowo się sprzedaje. W ogóle dziwi mnie, że Canon jeszcze nie ogłosił 100% cashbacka na ten szajs - chyba że przewidują z czasem wypłatę odszkodowań za traumę związaną z męczarniami obcowania z tak nieudolnie zaprojektowanym sprzętem. Dlatego nie można pisać takich herezji, że 6d "nie jest złe" .
    Kiedy mam sie zgłosić "na stos" za herezje ? ?

  10. #440
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    No rzeczywiście czas skończyć dyskusję. AF jest po to, żeby trafiał bez odchyłek tu chyba nikt nie ma wątpliwości więc jeżeli ten super hybrydowy af nie trafia powinno być jasne, że nie osiąga maksymalnej możliwej ostrości a Ty piszesz, że osiąga. Ciekawe co teraz wymyślisz.... aaaa doszło, że wykres nie uwzględnia szybkości.... ;-)
    1.
    Omawiany wykres nie przedstawia, dla prezentowanych aparat+obiektyw:
    - jakie są maksymalne uzyskiwane ostrości
    - jakie są czasy uzyskiwania ostrości

    2.
    Omawiany wykres przedstawia rozrzut (przy pomiarze MTF50) ostrości 40 wykonanych zdjęć
    Wszystkie wyniki, może z wyjątkiem K-1 + FA 24-70 są bardzo dobre.
    Różnica ostrości pomiędzy ostrością maksymalną a o 7,5% mniejszą jest praktycznie "ocznie" trudno/nie zauważalna na wydrukach/monitorze

    3.
    a. Nie wiadomo jaki jest błąd metody według której uzyskiwano te wyniki
    b. Rozrzut wyników jakiegoś parametru/cechy tylko do 7,5% od wartości maksymalnej dla wyrobów produkowanych seryjnie, ogólnie dostępnych jest "marzeniem" wielu producentów.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 17-05-2018 o 06:26
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

Strona 44 z 140 PierwszyPierwszy ... 3442434445465494 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •