Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 48

Wątek: SIGMA 105/1.4 Art

  1. #21
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: SIGMA 105/1.4 Art

    Jak najbardziej a króluje w tym... Sigma.

    https://www.sigmaphoto.com/accessori...ssories/filter

    Do tej pory mieli jeden obiektyw na który można je było nakręcać czyli Sigma S 150-600mm f/5-6.3 DG OS HSM no a teraz będą mieli drugi. Trzeba jakoś wygonić te zapasy magazynowe.

    Jest jeszcze Mitakon Speedmaster 135mm f/1.4 z gwintem na filtry o tej samej średnicy więc tu też się przydadzą.
    Ostatnio edytowane przez mkamelg ; 28-02-2018 o 20:22

  2. #22
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: SIGMA 105/1.4 Art

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Jesteś pewien co do 200/2 ?
    Mam na myśli teoretyczny model dostępny pod tym adresem. Przedstawia on rozmycie tła (nie mylić z GO) w zależności od odległości tła od punktu, na który została ustawiona ostrość. Z modelu wynika, że gdy tło znajduje się za obiektem fotografowanym dalej niż 5m przewagę ma obiektyw 200/2, jeśli chodzi o typowy portret przedstawiający głowę i ramiona. Trochę inaczej sytuacja wygląda w przypadku fotografii całej postaci. Można sobie to wyklikać na stronie, do której podałem odnośnik.

    Podejrzewam, że Sigma też zrobi 200/2 szybciej niż nam może się wydawać

  3. #23
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: SIGMA 105/1.4 Art

    Jeśli chodzi o rozmycie tła, to 105/1.4 i 200/2 wyjdą praktycznie na to samo, jeden jest dwa razy jaśniejszy, drugi za to dwa razy dłuższy... Wiem, że to uproszczenie, ale dobrze sprawdza mi się w praktyce.

    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    Podejrzewam, że Sigma też zrobi 200/2 szybciej niż nam może się wydawać
    Śmiem wątpić. To jest terytorium, na które Sigma wiele razy próbowała wkraczać i prawie zawsze się sparzyła. Wydaje mi się (nie mam danych, ale obserwuję), że tak jest teraz kolejny raz z 500/4. To jest po prostu kategoria optyki, w której cena schodzi na dalszy plan.

    Żeby było trochę na temat, to nie mam wątpliwości, że Sigma 105/1.4 będzie doskonała optycznie Sample są takie se, ale i tak lepsze niż zwykle u Canona
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 28-02-2018 o 21:11

  4. #24
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: SIGMA 105/1.4 Art

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Jeśli chodzi o rozmycie tła, to 105/1.4 i 200/2 wyjdą praktycznie na to samo, jeden jest dwa razy jaśniejszy, drugi za to dwa razy dłuższy... Wiem, że to uproszczenie, ale dobrze sprawdza mi się w praktyce.
    Wg tej uproszczonej reguły 85f1.2 też wychodzi praktycznie tak samo. I mi też sprawdza się w ona praktyce. Bardziej niż sam stopień rozmycia tła pewnie będzie widać jego rodzaj.

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: SIGMA 105/1.4 Art

    Straszny kloc ten obiektyw. Nie dla mnie.

  6. #26
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: SIGMA 105/1.4 Art

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Straszny kloc ten obiektyw. Nie dla mnie.
    Dla mnie nie problem i tak zawsze będzie na statywie Bardziej mnie martwi co Sigma rozumie przez "szybki autofocus"

  7. #27
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: SIGMA 105/1.4 Art

    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    Mam na myśli teoretyczny model dostępny pod tym adresem. Przedstawia on rozmycie tła (nie mylić z GO) w zależności od odległości tła od punktu, na który została ustawiona ostrość. Z modelu wynika, że gdy tło znajduje się za obiektem fotografowanym dalej niż 5m przewagę ma obiektyw 200/2, jeśli chodzi o typowy portret przedstawiający głowę i ramiona. Trochę inaczej sytuacja wygląda w przypadku fotografii całej postaci. Można sobie to wyklikać na stronie, do której podałem odnośnik.

    Podejrzewam, że Sigma też zrobi 200/2 szybciej niż nam może się wydawać
    No właśnie o tym mówię. Przecież nikt nie będzie robił tym szkłem zdjęć z metra, a powyżej 5-7 metrów (i więcej) 200/2 daje tak plastyczny obrazek, że nic nie jest w stanie go przebić. W tych samych warunkach ta nowa 105 będzie teoretycznie też bardziej plastyczna niż 85/1.2 co mnie osobiście cieszy.

    Przy krótszych odległościach do portretu będzie można pomyśleć o 50/0.95

    PS. 5m to nie jest tam odległość od tła
    Ostatnio edytowane przez Cichy ; 01-03-2018 o 11:33
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  8. #28
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: SIGMA 105/1.4 Art

    Moje modelki już czekają z utęsknieniem na takie szkło, póki co 135/2 jest niezastąpiony


  9. #29
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: SIGMA 105/1.4 Art

    Obawiam się, że przy takim kadrze gdzie tło jest jednym wielkim blurem nie będzie zbytniej różnicy...
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  10. #30
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: SIGMA 105/1.4 Art

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Obawiam się, że przy takim kadrze gdzie tło jest jednym wielkim blurem nie będzie zbytniej różnicy...
    Dokładnie, potraktuj to kategoriach foto-żartu Inna rzecz, że mi wcale nie zależy na tle, a na świetle/krótkich czasach ekspozycji -> zamrożeniu akcji (fakt, że znowu nie ten kadr). I 135/2 dobrze się wtedy sprawuje ze względu na szybki AF i poręczność w stosunku do większych/cięższych szkieł (200/2 czy 300/2.8).
    Niemniej jak tylko się pojawi ta Sigma nie omieszkam wypróbować, zwłaszcza, że niedługo również sezon na borsuka się zacznie
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 01-03-2018 o 12:32

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •