Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Canon 35mm f/1,4 strasznie miękki, mydlane zdjęcia

  1. #1

    Exclamation Canon 35mm f/1,4 strasznie miękki, mydlane zdjęcia

    Witam

    Od wczoraj jestem właścicielem drugiego już obiektywu Canon 35mm F/1,4 (mam jeszcze jeden i ostrzy pięknie od 1,4). Niestety to co zobaczyłem po przetestowaniu sprawiło, że ugiĘły mi się nogi. Obraz jest użyteczny ledwo od przysłony 2.0. Pytanie brzmi, czy ktokolwiek z Was serwisował podobną wadę? jak tak to gdzie?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5B7C9663.JPG
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	104,0 KB
ID:	589
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5B7C9662.JPG
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	98,8 KB
ID:	590
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5B7C9652.JPG
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	152,0 KB
ID:	592
    a TUTAJ NA F/1.8
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5B7C9674.JPG
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	139,7 KB
ID:	591

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Canon 35mm f/1,4 strasznie miękki, mydlane zdjęcia

    dramat...,jakby układ optyczny kompletnie rozjechany, dla mnie serwis i to szybko,
    tak dla formalnosci tylko zapytam próbowałes regulacji?
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  3. #3
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Lubelskie
    Posty
    256

    Domyślnie Odp: Canon 35mm f/1,4 strasznie miękki, mydlane zdjęcia

    Masakra, to raczej nie jest wina braku celności bo ostrość gdzieś by była, tutaj jej brak, jest za to mydło, jakby się układ soczewek zmienił. Nie ma na szkle śladów upadku, nie ma luzów, nic nie lata w środku?
    Sprzedałem Canony poszedłem do Sony

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Canon 35mm f/1,4 strasznie miękki, mydlane zdjęcia

    Cytat Zamieszczone przez eksprezz Zobacz posta
    d wczoraj jestem właścicielem drugiego już obiektywu Canon 35mm F/1,4 (mam jeszcze jeden i ostrzy pięknie od 1,4). Niestety to co zobaczyłem po przetestowaniu sprawiło, że ugiĘły mi się nogi. Obraz jest użyteczny ledwo od przysłony 2.0. Pytanie brzmi, czy ktokolwiek z Was serwisował podobną wadę? jak tak to gdzie?
    Ślij na Żytnią.

  5. #5

    Domyślnie Odp: Canon 35mm f/1,4 strasznie miękki, mydlane zdjęcia

    Sytuacja wygląda następująco... kupiłem go od innego fotografa ślubnego, który go wystawił na OLX. Podgląd aukcji na załączonych zrzutach ekranu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	leszek.jpg
Wyświetleń:	125
Rozmiar:	185,9 KB
ID:	593

    a tutaj ów zdjęcie na F/1,4 z aukcji

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	637888295_7_1000x700_canon-35-14-l-canon-35mm-14-usm-kpl-sample-.jpg
Wyświetleń:	126
Rozmiar:	266,6 KB
ID:	594

    Wyglądało to dość miękko jednak nie byłem w stanie na podstawie jednego zdjęcia tego ocenić. pomyślałem sobie natomiast, że skoro zgodził się na 2300zł to jest i tak okazja nawet jak będzie ciut miekki. Jak zacząłem robić testy to już miękko było nie tylko na zdjęciach ale i w nogach Kiedy powiedziałem mu, że chce zwrócić obiektyw bo jest to wada ukryta, Facet mi odpisał to:
    Witam serdecznie.
    Zgadza się wiadomość odczytałem już wcześniej i zaniepokoiła mnie ale miałem dzisiaj bardzo napięty grafik i nie miałem czasu na konwersacje.
    To jest mój jedyny obiektyw z tej serii więc nie mam porównania.
    Ja go kupiłem takiego, tak go użytkowałem i z moim korpusem 6D współpracował bez zastrzeżeń świadczą o tym min zdjęcia które nim wykonałem i opublikowałem je w ogłoszeniu.
    W opisie na ogłoszeniu nie zataiłem żadnej wady technicznej oraz fizycznej. Opis jest rzetelny i prawdziwy.
    Cyt: "Obiektyw używany w dobrym stanie - działa tylko w trybie AF (przycisk AF/MF uległ uszkodzeniu i został przyklejony, tak go kupiłem). Lekki luz na gumie. Soczewki czyste, bez rys - używany był z filtrem UV. Ostrzy celnie i dobrze o czym świadczą dołączone zdjęcia, przedostatnie zrobione na przysłonie 1,4 ostatnie na 2,2."
    "Cena najtańsza na rynku! Uczciwa i adekwatna ze względu na stan techniczny."
    Sam adres zwrotny Panu nie wystarczy. Zapewne chciałby Pan za niego Pieniądze i tu robi się problem.
    Nie mam pieniędzy na kupno od Pana tego obiektywu.
    Ani w ogłoszeniu ani w naszej konwersacji przed zakupem nie było mowy o zwrocie, rękojmi itp. Zakupu dokonał Pan świadomie a ja dołożyłem wszelkich starań aby udzielić Panu wszystkich odpowiedzi, spakowałem go starannie i wysłałem wg Pana życzenia.
    Jest mi niezmiernie przykro, że nie spełnia on Pana oczekiwań.
    Pozdrawiam.


    W prawie cywilnym taki zapis:
    Art. 556. § 1. Sprzedawca jest odpowiedzialny względem kupującego, jeżeli rzecz sprzedana ma wadę zmniejszającą jej wartość lub użyteczność ze względu na cel w umowie oznaczony albo wynikający z okoliczności lub z przeznaczenia rzeczy, jeżeli rzecz nie ma właściwości, o których istnieniu zapewnił kupującego, albo jeżeli rzecz została kupującemu wydana w stanie niezupełnym (rękojmia za wady fizyczne).

    Mieliście kiedyś podobna przygodę ? Czy jest szansa, że gość przegra sprawę sądową? W najgorszym wypadku będę musiał sam to naprawić za dodatkowe pieniądze, ale kurde... Czy, aby prawo nie jest po mojej stronie?

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Canon 35mm f/1,4 strasznie miękki, mydlane zdjęcia

    Typowe, sprzedawca szukał jelenia. Dlatego nie kupuje używek, znając moje szczęście zawsze miałbym pojechane.

    Oddaj kolesiowi i niech sam serwisuje ten wrak.

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Canon 35mm f/1,4 strasznie miękki, mydlane zdjęcia

    qrcze, tu sa miejsca ostre (dolna częśc), a na Twoich fotach tego zupełnie nie widac, ponawiam swoje pytanie czy bawiłes sie mikroregulacja bo ja bym proponował dla zabawy przesunąć punk "trafienia" nieco do tyłu
    swoja droga, kupowałes szkło "z przeszlością" wiec raczej niczego nie ugrasz (jesli fota na aukcji jest z tego szkła)
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  8. #8
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Canon 35mm f/1,4 strasznie miękki, mydlane zdjęcia

    Pytanie czy da się zweryfikować czy fota na aukcji jest z tego szkła...

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Canon 35mm f/1,4 strasznie miękki, mydlane zdjęcia

    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    Pytanie czy da się zweryfikować czy fota na aukcji jest z tego szkła...
    raczej nie...
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  10. #10
    Początki nałogu Awatar biodar
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    255

    Domyślnie Odp: Canon 35mm f/1,4 strasznie miękki, mydlane zdjęcia

    Wygląda jakby był bardzo duży bf - może coś pomoże mikroregulacja?

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •