Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: Canon 35mm f/1,4 strasznie miękki, mydlane zdjęcia

  1. #11
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    31

    Domyślnie Odp: Canon 35mm f/1,4 strasznie miękki, mydlane zdjęcia

    Cytat Zamieszczone przez eksprezz Zobacz posta
    Mieliście kiedyś podobna przygodę ? Czy jest szansa, że gość przegra sprawę sądową? W najgorszym wypadku będę musiał sam to naprawić za dodatkowe pieniądze, ale kurde... Czy, aby prawo nie jest po mojej stronie?
    Jest szansa. Ja miałam podobną przygodę co prawda nie ze sprzętem foto, ale kupiłam uszkodzoną rzecz na allegro, sprzedawca oczywiście twierdzi, że zepsuła się już po kupnie. Sprawę załóż w Warszawie, Tobie to znacznie ułatwi, a sprzedawcy utrudni - będzie musiał albo jeździć na rozprawy (pewnie ze dwie), albo będzie słał tylko listy co znacznie osłabi jego pozycję. Nie pamiętam paragrafów ale jest drobny kruczek prawny. Generalnie sądem właściwym jest ten gdzie wystawiono ofertę (czyli u niego), ale Ty możesz się domagać rozpatrywania tam gdzie wykonano umowę. Jeśli częścią umowy było dostarczenie sprzętu do Ciebie, to za wykonanie uważa się dostarczenie - czyli u Ciebie. Moja sprawa była już ładnych parę lat temu, mogło się coś zmienić, więc dokładnie doczytaj.

  2. #12
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    716

    Domyślnie Odp: Canon 35mm f/1,4 strasznie miękki, mydlane zdjęcia

    U mnie zapalilaby się czerwona lampka, po przeczytaniu że to najtańszy egzemplarz na rynku.
    Teraz już jest chyba po sprawie. Został tylko serwis i będziesz cieszył się fajnym obiektywem. To nie koniec świata.

    --- Kolejny post ---

    U mnie zapalilaby się czerwona lampka, po przeczytaniu że to najtańszy egzemplarz na rynku.
    Teraz już jest chyba po sprawie. Został tylko serwis i będziesz cieszył się fajnym obiektywem. To nie koniec świata.
    5D, 2x6D, 16-35/4ISL, 20/1.4A, 24-70/2.8LII, 24-85/3.5-4.5, 50/1.4, 50/1.8STM, 55/1.8, 85/1.8, 135/2L, 200/2.8LII, 70-300 4-5.6II, 100-300/5.6L, 400/5.6L
    600EX-RT, 430EXII, 568EXII
    CX241, i1DisplayPro, L850, SC-P600

  3. #13
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 429

    Domyślnie Odp: Canon 35mm f/1,4 strasznie miękki, mydlane zdjęcia

    Kupiłeś używany i uszkodzony ( nie w pełni sprawny obiektyw )za podejrzanie niską cenę. Moim zdaniem straszenie sądami nic nie da. Obiektyw może być bardzo stary ( jaki kod produkcji ?) i np. uległ uszkodzeniu tor optyczny w trakcie transportu. Gościu w sądzie pokaże że robił nim ostre zdjęcia i sprzedał towar zgodnie z opisem. Ślij go do CSI niech Ci zrobią wycenę. To eLka wiec licz się z kosztami a jeśli ma uszkodzony tor optyczny to naprawa drugie tyle co on wart.

  4. #14
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Canon 35mm f/1,4 strasznie miękki, mydlane zdjęcia

    Cytat Zamieszczone przez eksprezz Zobacz posta
    Mieliście kiedyś podobna przygodę ? Czy jest szansa, że gość przegra sprawę sądową? W najgorszym wypadku będę musiał sam to naprawić za dodatkowe pieniądze, ale kurde... Czy, aby prawo nie jest po mojej stronie?
    Ja nigdy nie miałem podobnej przygody bo nie kupuję używanych uszkodzonych egzemplarzy obiektywów.

    Ty kupując uszkodzony egzemplarz nie od pierwszego właściciela ("Obiektyw używany w dobrym stanie - działa tylko w trybie AF (przycisk AF/MF uległ uszkodzeniu i został przyklejony, tak go kupiłem).") i urywając jeszcze nieco z ceny ("pomyślałem sobie natomiast, że skoro zgodził się na 2300zł to jest i tak okazja nawet jak będzie ciut miekki.") liczyłeś na co, na cud?

    Opis oferty jest jak najbardziej prawidłowy. Jedyne do czego można by się przyczepić to "Ostrzy celnie i dobrze o czym świadczą dołączone zdjęcia, przedostatnie zrobione na przysłonie 1,4 ostatnie na 2,2." chociaż nie do końca bo to zależy w które miejsce ostrzył - jak w choinkę to jego słowa są prawdziwe, jak w gwiazdki to nie bo ostrość mogła zostać przerzucona na choinkę ale żeby być tego na 100% pewnym to trzeba by otworzyć dostarczone przez sprzedawcę pliki JPEG i/lub RAW pod firmowym oprogramowaniem Canona czyli Digital Photo Professional zaznaczając opcję "AF points" spod menu "Preview". Jeżeli nie otrzymałeś od sprzedawcy takich plików bo go nie poprosiłeś o to żeby Tobie je przysłał a patrzyłeś tylko na te zdjęcia opublikowane w ofercie na stronie no to popełniłeś błąd.

    Zanim zaczniesz straszyć kogoś sądem czy lecieć od razu zakładać sprawę spójrz najpierw na siebie czy jesteś taki kryształowy we wszystkim co robisz żeby Tobie ktoś później czegoś nie wyciągnął w sądzie na wierzch.

    Wyślij ten obiektyw do autoryzowanego serwisu https://e-csi.pl/ na bezpłatną (nie licząc kosztów wysyłki) diagnostykę. Jeśli uznasz iż nie będzie Ciebie stać na naprawę u nich to możesz później spróbować tutaj https://pl-pl.facebook.com/pg/Napraw...=page_internal

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Obiektyw może być bardzo stary ( jaki kod produkcji ?) i np. uległ uszkodzeniu tor optyczny w trakcie transportu.
    Sprzedawca podał numer seryjny a jest nim numer 79555. Jeżeli przyjmiemy iż dwie pierwsze cyfry to kod daty to ten obiektyw został wyprodukowany w czerwcu 2011 roku - wspomogłem się tabelką zamieszczoną pod tym adresem Canon lens date codes and EF lens chronology
    Ostatnio edytowane przez mkamelg ; 22-02-2018 o 16:08

  5. #15
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    592

    Domyślnie Odp: Canon 35mm f/1,4 strasznie miękki, mydlane zdjęcia

    Pewnie skonczy sie na serwisie - i to, niestety, tylko Zytnia...

  6. #16
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Canon 35mm f/1,4 strasznie miękki, mydlane zdjęcia

    Cytat Zamieszczone przez mkamelg Zobacz posta
    Zanim zaczniesz straszyć kogoś sądem czy lecieć od razu zakładać sprawę spójrz najpierw na siebie czy jesteś taki kryształowy we wszystkim co robisz żeby Tobie ktoś później czegoś nie wyciągnął w sądzie na wierzch.
    Taa.., a że nikt nie jest niewinny to lepiej nie chodzić do sądu?

    Ja odwrotnie uważam, że oszustów należy ścigać, choćby po to, żeby nie oszukiwali kolejnych. Także jeśli masz przekonanie, że zostałeś oszukany, to może jednak warto pomyśleć o sądzie.
    Gdyby to było allegro, to sprawa jest łatwiejsza bo jest POK.

  7. #17
    Bywalec
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    109

    Domyślnie Odp: Canon 35mm f/1,4 strasznie miękki, mydlane zdjęcia

    Z POK niedawno korzystałem, bardzo szybko odzyskałem pieniądze...

  8. #18

    Domyślnie Odp: Canon 35mm f/1,4 strasznie miękki, mydlane zdjęcia

    Dziękuje !

  9. #19

    Domyślnie Odp: Canon 35mm f/1,4 strasznie miękki, mydlane zdjęcia

    Panowie... Zrobiłem tak:
    W poniedziałek 5 marca wysłałem obiektyw na żytnią -> 7 marca wycenili naprawę na 440zł brutto i tego samego dnia zaraz po mojej akceptacji naprawili i wysłali (REGULACJA I CZYSZCZENIE) -> Dzisiaj 8 marca ok godz. 12:30 odebrałem obiektyw i ostrzy jak wariat! Dziękuje za Wasze odpowiedzi i zachęcam do korzystania z usług na Żytniej

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Canon 35mm f/1,4 strasznie miękki, mydlane zdjęcia

    Cytat Zamieszczone przez eksprezz Zobacz posta
    Panowie... Zrobiłem tak:
    W poniedziałek 5 marca wysłałem obiektyw na żytnią -> 7 marca wycenili naprawę na 440zł brutto i tego samego dnia zaraz po mojej akceptacji naprawili i wysłali (REGULACJA I CZYSZCZENIE) -> Dzisiaj 8 marca ok godz. 12:30 odebrałem obiektyw i ostrzy jak wariat! Dziękuje za Wasze odpowiedzi i zachęcam do korzystania z usług na Żytniej
    brawo ty
    ale z tego faktu powinna płynąc nauka, że jesli używka to nie najtańsza na rynku, bo to co tanie-to drogie...
    Ostatnio edytowane przez tombas ; 08-03-2018 o 15:18
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •