Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Obiektywy FF (UWA i spacer zoom) dla 6D MK1 - z tych tanich - jest coś wartego uwagi?

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Posty
    205

    Domyślnie Obiektywy FF (UWA i spacer zoom) dla 6D MK1 - z tych tanich - jest coś wartego uwagi?

    Witam, jak już pisałem wcześniej systemu Canona nie znam praktycznie wcale. Słyszałem tylko, że to co ma "L" w nazwie jest dobre

    Chciałem zapytać o szkła dla pełnej klatki, konkretnie pod 6D Mk1. Ale te tańsze, czytaj: budżetowe.

    Jakie zoomy typu 1) "spacer zoom" oraz jakie 2) UWA (w tym wypadku może być stałka i to nawet manualna) możecie polecić?

    Ad. 1) Zauważyłem że dużo osób używa 24-105 IS STM, Popularna jest też L-ka f4, ale to już za drogie szkło.

    Czy coś do 1500 zł da się kupić? Jakiś sensowny zoom? (w zakresie ogniskowych od 24 do 70..135)


    Ad. 2) Spodobał mi się Canon EF 17-40mm f/4 L USM, ale to już 2500 zł.

    Czy jest jakiś ciekawy zoom UWA ( może być stałka, manualna ) do 1500-1800? Dużo osób używa Samyangów - a jest jakaś alternatywa dla nich?

  2. #2
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Obiektywy FF (UWA i spacer zoom) dla 6D MK1 - z tych tanich - jest coś wartego u

    Cytat Zamieszczone przez WzW Zobacz posta
    Jakie zoomy typu 1) "spacer zoom" oraz jakie 2) UWA (w tym wypadku może być stałka i to nawet manualna) możecie polecić?
    24-105 STM to przyzwoity standard, mozna brac

    w kwestii UWA to ciezko latac sytuacje jakas stalka. jedyna pasujaca do definicji 20/2.8 jest optycznie kiepsciutka. raczej szukalbym uzywanego, nieprzechodzonego 17-40. to fajny obiektyw, ma swoje za uszami w rogach, ale obrazek ktory daje ma (mimo|dzieki) swoich wad duzo uroku.
    www albo tez flickr

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Obiektywy FF (UWA i spacer zoom) dla 6D MK1 - z tych tanich - jest coś wartego u

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    jedyna pasujaca do definicji 20/2.8 jest optycznie kiepsciutka.
    Jedyna? A Sigma, Samyang, IRIX?

    No Sigma nie jest budżetowa, ale pozostałe chyba pasują skoro mogą być manualne.
    Ostatnio edytowane przez michalab ; 19-02-2018 o 18:18

  4. #4
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Posty
    205

    Domyślnie Odp: Obiektywy FF (UWA i spacer zoom) dla 6D MK1 - z tych tanich - jest coś wartego u

    Szerokich stałek trochę jest, chyba głównie rządzi tutaj Samyang(?).

    michalab - Sigmy oczywiście znam, ale którego Arta nie weźmiesz to trzy tysiaki wypadają

    A coś z używanych UWA Canon?
    Ostatnio edytowane przez WzW ; 19-02-2018 o 18:22

  5. #5
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Obiektywy FF (UWA i spacer zoom) dla 6D MK1 - z tych tanich - jest coś wartego u

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Jedyna? A Sigma, Samyang, IRIX?
    to jest tak... dla mnie szeroko to jest 20mm.
    15mm to juz jest "po ...* szeroko" (* - byku, no )

    w tzw. budzecie to jeszcze moznaby za stara Sigma 20/1.8 EX sie rozgladac, ale to tez d* nie urywa optycznie. rece urywa, to tak. przy dlugotrwalym uzytkowaniu.

    IMHO 17-40 to jest taki dobry kompromis miedzy wielkoscia, waga, cena i jakoscia/mozliwosciami


    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    No Sigma nie jest budżetowa, ale pozostałe chyba pasują skoro mogą być manualne.
    niech bedzie ze pasuja, ale i tak wolalbym 17-40
    www albo tez flickr

  6. #6
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Obiektywy FF (UWA i spacer zoom) dla 6D MK1 - z tych tanich - jest coś wartego u

    Cytat Zamieszczone przez WzW Zobacz posta
    A coś z używanych UWA Canon?
    sa:

    stalka 20/2.8. ciezko znalezc, optycznie rogi sa kiepskawe, cena nie porywa, mechanicznie przyzwoite szklo

    stalka 24/2.8. podobnie jak wyzej, gorsze mechanicznie, optycznie chyba ciutke lepsze, troche latwiej kupic. jak masz kupic 24-105 STM to IMHO juz zbedna

    stalki 14-15 mm Canona... IMHO to nie jest juz szerokie (bo ultra szerokie) i jako takie malo uniwersalne. a przy tym wielkie i drogie

    zoom 20-35 nie-L. mozna sporadycznie trafic na jakichs aukcjach, optycznie gorszy od 17-40, cenowo nie wiem, pewnie ciut tanszy

    zoom 20-35 L. bardzo stary zoom, nie do znalezienia na aukcjach. optycznie mial swoje za uszami

    zoom 17-35/2.8 L. troche nowszy od 20-35 L, optycznie zdaje sie gorsze rogi


    koniec koncow majac 24-105 konczysz na tym 17-40, bo alternatyw zwyczajnie nie ma. na otarcie lez mozna sobie powiedziec, ze w Nikonie czy Sony jest jeszcze gorzej
    www albo tez flickr

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Obiektywy FF (UWA i spacer zoom) dla 6D MK1 - z tych tanich - jest coś wartego u

    Cytat Zamieszczone przez WzW Zobacz posta
    Ad. 1) Zauważyłem że dużo osób używa 24-105 IS STM, Popularna jest też L-ka f4, ale to już za drogie szkło.

    Czy coś do 1500 zł da się kupić? Jakiś sensowny zoom? (w zakresie ogniskowych od 24 do 70..135)

    Ad. 2) Spodobał mi się Canon EF 17-40mm f/4 L USM, ale to już 2500 zł.

    Czy jest jakiś ciekawy zoom UWA ( może być stałka, manualna ) do 1500-1800? Dużo osób używa Samyangów - a jest jakaś alternatywa dla nich?

    Ad. 1)

    EF 24-105mm f/3.5-5.6 IS STM

    Ad. 2)

    IRIX 15 f/2.4 Firefly CANON

    SAMYANG 14mm f/2.8 AE Canon

    Używany EF 17-40mm f/4 L USM

  8. #8
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Posty
    205

    Domyślnie Odp: Obiektywy FF (UWA i spacer zoom) dla 6D MK1 - z tych tanich - jest coś wartego u

    Dzięki wszystkim za podpowiedzi, szczególnie akustyk przedstawił ciekawy przegląd...

    mkamelg - Irix prezentuje się ciekawie, ale używany Canon też niczego sobie.

    Lekki OT (nie o takie szkło pytam w wątku): Niedługo ma się pojawić Sammy 50 1.2 - https://www.dpreview.com/news/526492...ns-coming-soon - czy to jest pełna klatka? Czy APS-C. Wydaje mi się, że druga opcja.

  9. #9
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2013
    Miasto
    Sulechów
    Posty
    489

    Domyślnie Odp: Obiektywy FF (UWA i spacer zoom) dla 6D MK1 - z tych tanich - jest coś wartego u

    Napisali wprost że EF czyli pełna klatka. APS-C to EF-S. Oczywiście każdy EF jest kompatybilny z EF-S. W druga stronę to już tak nie działa...
    G12, G3X, 80D, Samyang 8 Fisheye, 10-18STM, 15-85USM, 55-250STM, 50/1.8STM, 100/2.8L macro, SMC Takumar 135/2.5, Sigma 150-600C
    Flickr: https://www.flickr.com/photos/125851272@N07

  10. #10
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Posty
    205

    Domyślnie Odp: Obiektywy FF (UWA i spacer zoom) dla 6D MK1 - z tych tanich - jest coś wartego u

    Cytat Zamieszczone przez Suchy Zobacz posta
    Napisali wprost że EF czyli pełna klatka. APS-C to EF-S. Oczywiście każdy EF jest kompatybilny z EF-S. W druga stronę to już tak nie działa...
    To nie wiedziałem, że Canon tak to oznacza. W Nikonie szkła APS-C mają dopisane DX w nazwie, pozostałe są FF / FX.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •